Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 15, 2024 10:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2024 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Takové dávkování by mohlo být předmětem výzkumu, pokud se tvorbou a rozkladem sirovodíku dá regulovat štítná žláza, krevní tlak, tvorba energie a spolu s poměrem Zn/Cu (Fe, Vit. C, Niacin / Cd) zvyšovat transsulfurace navazující na metylaci.

Hydrogen Sulfide Promotes Thyroid Hormone Synthesis and Secretion by Upregulating Sirtuin-1
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35222046/
H2S regulates endothelial nitric oxide synthase protein stability by promoting microRNA-455-3p expression
https://www.nature.com/articles/srep44807
Buněčná energie - proč je důležitá pro výkon a kondici, díl 1.
https://www.efia.cz/blog/bunecna-energie-proc-je-dulezita-pro-vykon-a-kondici-dil-1?tag=458

Ono výzkumu je podle všeho docela dostatek akorát je mnohdy sporné jak ty výsledky interpretovat protože ne ve všech případech lze ze studií vyvodit jednoznačné závěry. Nicméně je holým faktem že hodně studií zmiňuje i vazbu na střevní mikrobiom tedy je docela pravděpodobné že tam bude zakopaný pes který v různých studiích zajistí i rozdílné výsledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2024 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
tine píše:
Súvislosť sirovodíku so štítnou žlazou je kľukatá a pochopil som ju v skupinách na FB o suplementacii tiamínu. Názvy skupín si už nepamätám - FB nepoužívam, ale sú ľahko dohľadateľné. Jednu má pod palcom propagátorka problematiky B1-ky v kontexte mitochondrií Chandler Marrs a druhú skupinu vytvoril Elliot Overton. Do oboch skupín prispieva nejaký Rus žijúci vo Finsku, ktorý sa snaží pomocou suplementácie zlepšiť kvalitu mitochondrií jeho dvoch autistický chlapcov (jeden má dokonca Tourettov syndróm) a celkom sa mu to darí v zmysle, že má vyslovene kontingenčný plán na jednotlivé situácie (záchvaty, obsesívno-kompulzívne rituály, zvýšená agresivita). Pre istotu napíšem, že to neznamená, že ich vyliečil, ale vždy lepšie ako nič a aj 20 % zlepšenie môže zastaviť negatívnu špirálu a iniciovať pozitívny postupný progres.

Od neho som teda čerpal informácie, pričom vysvetloval v komentároch, že sirovodík je signálna molekula, ktorej sa organizmus potrebuje okamžite zbaviť, pretože vo veľkom množste je problematická - spúšťa celú kaskádu maladaptývnych procesov (možno aj epigenetiku, to dnes nikto nevie), ktoré majú negatívny vplyv na mitochondrie.. to vedie ku generovaniu menšieho množstva ATP molekúl (málo energie, únava) a naopak ku zápalu, stresu ap. (čiže dvojsečná zbraň) a organizmus je teda nútený spomaliť metabolizmus. Jedným z dôležiýtch koliesok v súkolí metabolizmu je práve štítna žľaza, ktorá riadí rýchlosť metabolizmu. Lekári samozrejme riešia to, čo je vidieť na povrchu t.j. "dolievajú vodu do deravej krhly". Čítal som, že jeho deťom pomáhajú suplementy typu MSM - práve preto, že riešia sirovodík a spomínal aj nejaké čínske bylinky (škoda, že som si nerobil poznámky).

Málokto si totiž uvedomuje, že ľudské telo sa správa ako voda v prípade derave strechy - diera je síce na jednej strane domu, ale mokrý flak sa objaví na opačnej strane. Pretože voda si postupne nachádza škáry v stene a dierky a okom je vidieť až tam, kde by to človek nepredpokladal.

To jsou velice inspirativní informace a plně odpovídají mým vysledovaným závěrům že západní populace má prakticky vždy deficit B1 thiaminu tedy v zásadě trpí nemocí beri beri v nějaké různě silné formě a odstraněním tohoto deficitu lze docílit velice často zcela zásadních pozitivních změn. Jinak to přirovnání k děravé střeše je velice trefné a ukazuje i důvod proč moderní medicína jde jinou cestou a řeší pouze důsledky a nehledá příčiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2024 12:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
tine píše:
Pomery nemám vedecky potvrdené, skôr skúšam.. ale klasický tiamín má katastrofálnu účinnosť, pričom organizmus vie prijať len relatívne malé množstvo - podobne ako v prípade vitamínu C (zbytočne vypijete 5 gramov céčka, keď väčšina skončí v moči - lepšie je popíjať menšie množstvá počas dňa).

Podobne zobem mini množstvá t.j. polovica nechtu na malíčku (resp. úplne na konci kávovej lyžičky) 4-6 krát denne (mám to pri notebooku) - to sa mi osvedčilo najviac. A snažím sa vyrobiť spomínaný metabolit alitiamín (pomocou cesnaku). Keď si miešam tú "kašu", tak B1-ky dávam najviac (6 odmeriek t.j. gramov) a z ostatného po jednom grame, ale či je toto ideálny pomer, who knows. Chcel by som vyskúšať benfotiamín, ktorý (ak som to správne pochopil) je oveľa účinnejší a organizmus vie prijať viac.

Zdôrazním, že pri vyšších suplementáciach B1-tky je KRITICKY NUTNÉ dopĺňať draslík a magnézium. Bez tiamínu som draslík vyčúral (vyhodené peniaze), pretože mi organizmus strážil pomer medzi sodíkom a draslíkom a nepomáhalo ani viac soliť - súvisí to s Aldosterónom a hlavne prevažne sacharidová strava je problém (voda viaže glukózu, preto ľudia po spracovaní glukózy non stop čúrajú napr. v noci). Jednoducho som nebol schopný zvýšiť nízky tlak, aj keď som sa rozkrájal (preto únava, ospalosť), čo zrejme vyplavovalo adrenalín, aby srdce bolo schopné cirkulovať krv (a teda mám klasické problémy s "vyčerpanými" nadľadvinkami etc). Len pre zaujímavosť mi pomáhalo občasné zrýchlené dýchanie (prebytok CO2) - mal som vždy na 2 hodiny pokoj.

Tiamín mi zlepšil všetky negatívne prejavy o pár percent (o trochu vyšší tlak, o trochu lepšie trávenie, žiadna zápcha, trochu zrýchlený metabolizmus, trochu viac energie, trochu nižší pulz) - čo keď sa sčíta, je pekné číslo. A hlavne.. aspoň necítim ten nechutný pocit, že mám málo kyslíka - takzvanú hypoxiu.

Tak pokud se stabilizuje stav nebo dokonce dochází ke zlepšení není důvod ke skepsi, vše chce svůj čas a je vidět že jste se v zásadě do problému trefil. Každopádně jde o inspirativní informaci kterou může mnoho dalších členů využít.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz