Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon čer 10, 2024 5:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob bře 13, 2010 7:38 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Dobrý den.
Mám netradiční dotaz – i když vím, že tady přistupujete ke zdraví velice komplexně, a je to velká věda – chtěla bych Vás požádat o radu jak obohatit jinak nezdravý jídelníček (klasické stravování). Říkala jsem si, že bych zařadila alespoň očistu organizmu (některými způsoby co tady popisujete), začala bych pít bio ovocné zeleninové (kupované) štávy (mají víc druhů v drogerii DM s kyselinou mléčnou), zařadit víc ořechy, méne masa a mléka, víc zeleniny, víc syrové zeleniny…Pokud by jste nebyli tolik přísný a přivřeli nad námi obě oči - mohli by jste něco poradit? Zatím žádné větší zdravotní problémy nemáme (kromě křeč. žil). Nebo nějaké typy co opravdu nejíst, co nepít..
Doufám, že se najdou rady i pro takové „neznabohy“. Chtěli bychom udělat něco pro sebe, ale na velkou změnu stravování se zatím necítíme, zatím jsem k tomu nedospěli, ale třeba časem ano…stejně bychom ale chtěli udělat pro svoje zdraví alespoň něco málo ted…
Myslím, že takových lidí jako jsme my je tady víc, snad nás nebudete odcizovat (je jasné, že je to forma slabosti) tak pokud by se pár typů našlo bylo by to moc fajn a byli bychom vděční
Manželé Šodovi


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 13, 2010 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28305
Bydliště: Poděbrady
MatildaD píše:
Dobrý den.
Mám netradiční dotaz – i když vím, že tady přistupujete ke zdraví velice komplexně, a je to velká věda – chtěla bych Vás požádat o radu jak obohatit jinak nezdravý jídelníček (klasické stravování). Říkala jsem si, že bych zařadila alespoň očistu organizmu (některými způsoby co tady popisujete), začala bych pít bio ovocné zeleninové (kupované) štávy (mají víc druhů v drogerii DM s kyselinou mléčnou), zařadit víc ořechy, méne masa a mléka, víc zeleniny, víc syrové zeleniny…Pokud by jste nebyli tolik přísný a přivřeli nad námi obě oči - mohli by jste něco poradit? Zatím žádné větší zdravotní problémy nemáme (kromě křeč. žil). Nebo nějaké typy co opravdu nejíst, co nepít..
Doufám, že se najdou rady i pro takové „neznabohy“. Chtěli bychom udělat něco pro sebe, ale na velkou změnu stravování se zatím necítíme, zatím jsem k tomu nedospěli, ale třeba časem ano…stejně bychom ale chtěli udělat pro svoje zdraví alespoň něco málo ted…
Myslím, že takových lidí jako jsme my je tady víc, snad nás nebudete odcizovat (je jasné, že je to forma slabosti) tak pokud by se pár typů našlo bylo by to moc fajn a byli bychom vděční
Manželé Šodovi

Konzervované šťávy jsou bezcenné a je to vyhazování peněz. To raději pijte kvalitní vodu. Křečové žíly jsou z přebytku vápníku, stejně jako hemeroidy a mnoho dalších zdravotních potíží. Je třeba zařadit velké dávky hořčíku a také očistné postupy, které vás těchto úsad v těle zbaví. Jednoznačně nejíst pět bílých jedů a nepít slazené a sycené nápoje z obchodní sítě, to si raději dejte tlačenku s cibulí a pivo, ale běžný chleba ne, ten je opravdu velice nezdravý. Vhodné je zařadit ve větším množství silně zásadité potraviny jako meloun, okurka, ředkev, případně pečené brambory a vařené fazole.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 1:07 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Dobrý den, opravdu děkuji, že jste odpověděl. Slazené štávy vůbec nepijeme - aspon že to \":-)\"...
Z mléčných výrobků jíme docela dost sýry - tavené však vůbec, jíme spíš tvrdé sýry - parmezán, eidam, niva, camambert, mléko nepijeme vůbec, jíme ješě Lučinu a cotage. Jíme taky jogurty - snažíme se jenom bio. Vyměníme jogurty ráno za vegetariánské pašičky co mají ve zdravé výživě.
Čím máme nahradit bílej chleba? nemumíme si bez něj snad ani život představit. Jeho konzumaci se alespon pokusíme omezit...
Cukr jako takový moc nejíme (možná v černé čokoládě, nebo v laskominách kerými občas hřešíme) jinak se snažíme sladit medem, melasou nebo umělým sladidlem pro diabetiky.
Sůl je konkrétně můj veliký problém - jsem závislá na soli a chili, snažím se omezovat a solit co nejmín, pak však dostanu záchvat a sním pytlík přesolených buráků...
Maso nejíme nijak ve velkém množství, snažím se omezovat a daří se nám to, nahrazuji zeleninovými karbanátky, kašemi (jáhelnou, pohankovou, zapékanámi bramborami, těstovinovými saláty seitanem...
Vodu pijeme z kohoutku nebo jemně perlivou, manžel občas pivo, já nelakoholické nepaserizované pivo, na oslavách pár panáků - neopíjíme se však ..Náš velký hřích je kouření...nemohu se ho zbavit...určitě mi díky tomu chybí nějaké láky, je to děsnej zlozvyk ...co můžu doplnit abych vliv kouřenní aspon zmenšila? Snažím se omezit alespon poče cigaret - už jsem zmenšila z 15 cigaret na 10, tak snad to půjde i dál...
Chtěla jsem se zeptat - proč máte názor že kupované šávy jsou bezcenné? Já kupuji bio šávy a měla sem pocit, že mi třeba mrková prosívá...mají řepu, zelí, rajčata, mrkev + kys. mléčná, jsou bio. Myslím, že doplním alespoň nějaké látky...nevím..
Ošistu těla určiě zařadíme - příští týden se na to chystáme- jeden týden střeva, další játra...
Zásadotvorné potraviny - tak to fakt dík za radu, určitě zařadíme - jak je to s množstvím, jak často to jíst?
Děkuji za odpověd, díky za Váš čas
Šodova


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 1:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
MatildaD píše:
...

Máte bio jako náboženství, zapomeňte na bio je to akorát tahák na peníze.
Jinak děláte špatně snad úplně všechno, když si dáte smažené zeleninové karbanátky, tak si nemyslete, že děláte něco pro zdraví, to si do nich klidně dejte maso, to už vyjde nastejno. Prostudujte si Potraviny jako jedy i léky a snad to pochopíte.


MatildaD píše:
Ošistu těla určiě zařadíme - příští týden se na to chystáme- jeden týden střeva, další játra...

Tak jednoduchý to nebude, taková očista jater rozhodně není na týden.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 1:45 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Víte, ono to není tak jednoduché se v zdravém životním stylu orientovat. To že vy to umíte, věnujete se tomu, je pro Vás samotné velké štěstí, práce na mnoho let nebo jinak dar. Není každý jako vy. Já si třeba myslím, že už to, že se snažíme pro sebe něco udělat je fajn. Že vylučujeme maso je myslím taky fajn, a pokud si dám zeleninový karbanátek místo masového - myslím, že je to lepší...taky myslím, že když si koupim v obchodě štávu z řepy, je to lepší jako řeba coca cola...Na Vašich sránkách jsem toho přečetla opravdu moc, je to hodně zajímavé čtení, věřím, že Vaše starava je zdraví prospěšná. Váš přístup na mě však někdy působí velice "nadřazeně" alespon mám takový pocit z některých odpovědí - i té poslední pro nás.
Myslím, že tak jako je důležié jídlo, jsou důležité i další věci - například pokora, vlídnost, velkorysost...
Mrzí mě, že sem se s ní u Vás nesetkala...
V každém případě díky za tyto stránky a přeji hodně zdaru...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 1:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
MatildaD píše:
Víte, ono to není tak jednoduché se v zdravém životním stylu orientovat. To že vy to umíte, věnujete se tomu, je pro Vás samotné velké štěstí, práce na mnoho let nebo jinak dar. Není každý jako vy. Já si třeba myslím, že už to, že se snažíme pro sebe něco udělat je fajn. Že vylučujeme maso je myslím taky fajn, a pokud si dám zeleninový karbanátek místo masového - myslím, že je to lepší...taky myslím, že když si koupim v obchodě štávu z řepy, je to lepší jako řeba coca cola...Na Vašich sránkách jsem toho přečetla opravdu moc, je to hodně zajímavé čtení, věřím, že Vaše starava je zdraví prospěšná. Váš přístup na mě však někdy působí velice "nadřazeně" alespon mám takový pocit z některých odpovědí - i té poslední pro nás.
Myslím, že tak jako je důležié jídlo, jsou důležité i další věci - například pokora, vlídnost, velkorysost...
Mrzí mě, že sem se s ní u Vás nesetkala...
V každém případě díky za tyto stránky a přeji hodně zdaru...

To si nerozumíne, předně to nejsou moje stránky, ale Jardovo stránky, takže si počkejte co vám napíše on. Já se tomu nevěnuju jenom jsem si přečet Jardovy stránky, což se obávám, že jste neudělala, jinak byste se nemohla takhle ptát.
šťáva z obchodní sítě = samé kyseliny, coca-cola = samé kyseliny, vážně bych nechtěl rozhodovat co je lepší, podle mě je to obojí stejnej sajrajt
a u takového smaženého karbanátku je celkem jedno, jestli v něm máte maso, zeleninu, nebo hadr na nádobí, je to smažené, tepelně upravené, samé kyseliny
totéž to vaše kouření, pokud kouříte každý den, je celkem jedno jestli vykouříte 10 nebo 15 cigaret


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 1:59 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
ok, děkuji za Váš názor, i když forma Vašich formulací mi přijde velice nepřátelská (každý jsme jiný - toleruji Váš styl komunikace, není mi však blízký). Počkám si ještě na odpovědi pana Jaroslava...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 2:02 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Nemohu si však odpustit malou jedovatost - pokud budu jíst měsíc smažený karbanátky se zeleniny - bodu dál žít, pokud budu měsíc jíst smažené hadry na nádobí tak umřu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 2:20 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Pane Jaroslave, chěla jsem jenom dodat - já jsem obyčejná ženská, která by jen chtěla udělat něco málo víc pro zdraví svojí rodiny. Jsem odchovaná na "komerční stravě", jako většina lidí v naší zemi...doufám, že nás nebudete odsudzovat
a něco málo poradíte i pro nás obyčejné smrtelníky..
Děkuji a přeji hodně zdaru


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 3:35 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Matilda, dolezite je mat dobre informacie, aby si sa vedela rozhodnut. Ako zaciatok je kazda cesta dobra, uz cenna je ta zmena v psychike, ze to vobec riesis a nieje Ti to uplne lahostajne. To nevadi, ze ma zaciatok ostanes jest nejake nezdrave potraviny, nie pre kazdeho je skocit do toho naplno a robit to idealne. Cize, ja Ti navrhujem, precitaj si cele tieto stranky, stoji to sice cas, ale potom sa budes vediet rozhodnut, co vylucit, a co ponechat.
V skratke - co najmenej masa, ziaden biely cukor, sol nahradit himalajskou a solit rozumne, chlieb zohnat razny kvaskovy, alebo vyrabat doma, nekupovat priemyselne vyrobeny, vajcia co najmenej a skus zohnat BIO, mliecne vyrobky BIO a zacni si vyrabat kefir alebo jogurt sama, nieje to zlozite a je to obrovsky rozdiel oproti tym z obchodov, vela zeleniny a ovocia, ovocie skus jedavat rano nalacno, obiloviny celozrnne a co najviac pouzivaj pohanku, pseno, skus zohnat spaldu ta je oproti ostatnym obilovinam zdravsia, pi aj ten vyvar z nej \":-)\" Pri nezdravej strave je vela pit este dolezitejsie, skus poriesit aspon tu cistu vodu (napr. reverzna osmoza) a pi vela vody, kavu nahrad cajom. Po prejedeni sa/hostine skus kompenzovat rovnakou kvantitou zdravych dni, teda napriklad postny den, dieta o ovoci a zelenine, a zozen kvalitny odstavovac a vyrabaj si stavy. Takisto si zozen vitamin C a uzivaj ho preventivne 3-6g denne, kludne aj viac. Toto je v skratke taky rozumny kompromis pre zacinajuceho typicky stravuceho sa cloveka. Ale na nejake vyrazne zlepsenie zdravotneho stavu to nestaci, skor je to o tom, ze na takejto strave sa telo likviduje pomalsie, ako ked neriesis vobec nic, takze zdravotne problemy len oddialis o par rokov. \":-)\"
Skus to robit napriklad tak, ze pocas tyzdna sa snazis stravovat zdravsie, a nezdrave jedlo si odkladaj na nedelu, akoze nedelna hostina. Potom v pondelok zarad postny den, proste nikdy sa neprejedaj dva dni po sebe.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 4:24 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Xione, děkuji moc za podporu, Váš vlídný přístup a výborné tipy pro amatéra \":-)\", určitě mi boudou prospěšné...Přesně - pořebuji na to jít pomalu, aby byli změny malé, uvidím jaké jsou moje možnosti, na co budu mít, kam se budu dál vyvýjet...
Je to podle mě velý proces a to hlavně psychický...dokázat odolávat svodům, bojovat se svými závislostmi...a já bůhvíjakou sílu pro to zřejmě nemám, ale určitě vím, že moc chci něco změnit k lepšímu. Myslí, že tento přírodní způsob stravování je prostě "velká věc" a je vůbec velmi málo lidí kteří, to dokáží dodržovat. Pak čistou Vašeho organizmu jde jenom "závidět", je za tím však obrovská práce (aspoň mě se to tak jeví). Ještě jednou díky!! a at se Vám daří k Vaší spokojenosti \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 6:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zdravím, myslím si, že ten první krok máte za sebou : rozhodli jste se pro změnu a to je dobré. Pokud Vám nic není, nic Vás nebetičně netrápí můžete si dovolit pozvolný přesun k vitariánům. Je to však opravdu otázka času, kdy si Vaše tělo řekne dost a začne Vás zlobit a stávkovat. To Vás ale poté přesune na správné stravování rychleji. \":D\" Tuky, cukry a pečivo... vyráběné po republice fakt nic moc. Zkuste kupovat vše v čerstvém stavu a po kouscích, kde si to můžete vše dobře prohlédnout. Co je zabalené, bývá lumpárna. Co je vyráběno ,,velkovýrobně" je plné emulgátorů, stabilizátorů, barviv a všech možných fujtajblů, co Vám škodí. Zkuste si přečíst složení na všem, co vezmete do ruky, že by jste si to chtěli koupit. Je minimum výrobků, které jsou přijatelné ke koupi.
Vím, že to bude pro Vás těžké. Ale pokud se do toho obujete, půjde to - pomalu a zlehkla, ale zadaří se.
Tady na webových stránkách je spousta šikovných rad a návodů. Jen to vše přečíst, srovnat si to a pak se do toho pustit. Pokud si nebudete něčím jista, poradí Vám spousta lidí.
Já sama to také nemám proštudováno všechno a většinu věcí čtu i vícekrát, aby mi to dalo správný smysl a souvislost s ostatním.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 9:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Matilda, nevzdavaj to prvotne rozhodnutie, nieco pre seba urobit. Niekde zacat treba a naraz to aj tak cele zmenit nezvladnes. Zacni postupne. Ja som sa zacala zaujimat o zdravu stravu pred 2 rokmi a dodnes nie som presvedcena o tom, ze iba cisto nevarena strava je to najspravnejsie. Zacala som tym, ze som prestala, ale naprosto uplne, solit. To znamena aj kupovat vsetko v com by mohla byt sol. Iba necele dva tyzdne bez soli stacili, aby som zistila, ze potraviny maju svoju chut a tou solou tu chut uplne nicime a nase chutove pohariky uz nefunguju spavne alebo vobec. Potom som sa zacala zaujimat cim nahradit to, co som jedla dovtedy. Tak som objavila spaldu, pseno/jahly, pohanku a ostatne. Ked som isla prvy krat robit pohanku, stalo ma to nemalo casu na nete, kym som sa docitala ako sa to robi. A s ostatnym tiez tak. To, co som sa docitala na roznych strankach, co obsahuju priemyselne vyrabane potraviny ma velmi rychlo presvedcilo, aby som sa toho okamzite vzdala. Vratene tych tzv. cerstvych stiav. Naozaj niet co lutovat. Mam dve zdrave ruky. kucharsky talent po babicke, tak si robim co sa da, sama. Co nezvladam, to nejem. Moj prvy chleba z praveho, mnou vyrobeneho kvasu, bol na chut dobry, ale asi by ho nikto nekupil, lebo tvar nebol nic moc \":lol:\" . Ako druhe som sa prestala stravovat v nasej jedalni a obedy si nosim svoje. Vies si predstavit, comu som celila od kolegov zo zaciatku. Zvykli si, dokonca sa ti chori s rakovinkou a cukrovkou a slinivkou pridali. Tam kde som teraz, som sa dopracovala postupne. Mozno sa po case posuniem este dalej. Neponahlam sa. Nevzdavam to. Ani ty to nevzdavaj. Tu ti radi poradime s cim si nebudes vediet rady, a ked nebudeme vediet, aspon ta psychicky podporime. Vela uspechov.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28305
Bydliště: Poděbrady
MatildaD píše:
Dobrý den, opravdu děkuji, že jste odpověděl. Slazené štávy vůbec nepijeme - aspon že to \":-)\"...
Z mléčných výrobků jíme docela dost sýry - tavené však vůbec, jíme spíš tvrdé sýry - parmezán, eidam, niva, camambert, mléko nepijeme vůbec, jíme ješě Lučinu a cotage. Jíme taky jogurty - snažíme se jenom bio. Vyměníme jogurty ráno za vegetariánské pašičky co mají ve zdravé výživě.
Čím máme nahradit bílej chleba? nemumíme si bez něj snad ani život představit. Jeho konzumaci se alespon pokusíme omezit...
Cukr jako takový moc nejíme (možná v černé čokoládě, nebo v laskominách kerými občas hřešíme) jinak se snažíme sladit medem, melasou nebo umělým sladidlem pro diabetiky.
Sůl je konkrétně můj veliký problém - jsem závislá na soli a chili, snažím se omezovat a solit co nejmín, pak však dostanu záchvat a sním pytlík přesolených buráků...
Maso nejíme nijak ve velkém množství, snažím se omezovat a daří se nám to, nahrazuji zeleninovými karbanátky, kašemi (jáhelnou, pohankovou, zapékanámi bramborami, těstovinovými saláty seitanem...
Vodu pijeme z kohoutku nebo jemně perlivou, manžel občas pivo, já nelakoholické nepaserizované pivo, na oslavách pár panáků - neopíjíme se však ..Náš velký hřích je kouření...nemohu se ho zbavit...určitě mi díky tomu chybí nějaké láky, je to děsnej zlozvyk ...co můžu doplnit abych vliv kouřenní aspon zmenšila? Snažím se omezit alespon poče cigaret - už jsem zmenšila z 15 cigaret na 10, tak snad to půjde i dál...
Chtěla jsem se zeptat - proč máte názor že kupované šávy jsou bezcenné? Já kupuji bio šávy a měla sem pocit, že mi třeba mrková prosívá...mají řepu, zelí, rajčata, mrkev + kys. mléčná, jsou bio. Myslím, že doplním alespoň nějaké látky...nevím..
Ošistu těla určiě zařadíme - příští týden se na to chystáme- jeden týden střeva, další játra...
Zásadotvorné potraviny - tak to fakt dík za radu, určitě zařadíme - jak je to s množstvím, jak často to jíst?
Děkuji za odpověd, díky za Váš čas
Šodova

Členové rADo, Xion, Veverka a Sybilla vám dávají správnou cestu a základ je opravdu hodně číst a projevit snahu se svým zdravím něco udělat. Hodně je to ve vaší hlavě a pokud to nezměníte tam, tak se nedá udělat vlastně nic, co by mohlo fungovat. Tento boj za vás nevyhraje nikdo jiný než vy a v tom horším případě to bude kmotra zubatá. V této fázi zapomeňte hlavně na BIO, to je vyhazování peněz a také na pět bílých jedů, což je zase likvidace vlastního zdraví. Vše ostatní mezi tím, je použitelný kompromis a tam se pokuste najít svoji cestu, pokud vám nevyhovuje cesta zde prezentovaná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 12:51 am 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Díky za odpovědi, určitě sa na těchto stránkách budu inspirovat .-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz