Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon čer 10, 2024 5:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přezrále černé jeřabiny (aronie)
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 11:38 am 
Offline

Registrován: úte zář 06, 2011 8:06 pm
Příspěvky: 3
Zdravím. Včera jsem objevil 6 stromů černých jeřabin, ale plody jsou již přezrálé. Jsou celkem dost seschlé a i chutově to není úplně ono. Myslíte, že to může nějak vadit ve výživových hodnotách, popř. jestli by mi mohli nějak uškodit? Díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 2:17 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 6:25 pm
Příspěvky: 31
Vůbec ne. Ony aronie mají specifickou chuť, ale kdo je doopravdy potřebuje, tomu budou chutnat tak jako tak.
V Německu se prodávájí za těžké prachy (právě ty sušené), tak neváhat a nasbírat.
Už jsem je jedla i obalené v belgické čokoládě a je to chuťově podobné sušenému černému rybízu (jasně, že existuje chutnější ovoce než zrovna aronie \":D\" ). Když nic jiného, tak se to dá přidávat do čajových směsí, v ovocných sypaných bývá často.

_________________
Když budete neustále krmit svou mysl novými věcmi, nikdy nedosáhnete hlubších úrovní uvnitř sebe. Zůstanete na místě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28305
Bydliště: Poděbrady
Pan Filuta píše:
Zdravím. Včera jsem objevil 6 stromů černých jeřabin, ale plody jsou již přezrálé. Jsou celkem dost seschlé a i chutově to není úplně ono. Myslíte, že to může nějak vadit ve výživových hodnotách, popř. jestli by mi mohli nějak uškodit? Díky za rady

S tím osobní zkušenost nemám, ale patrně to, jak píše členka dandeliona, ničemu vadit opravdu nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 12:15 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Závidím \":-)\" Já objevila aronie jen v Praze ve Františkánské zahradě a tam je mi trošku blbé je očesat \":lol:\"

Tak jsem alespoň včera očesala stromek jedlých jeřabin. Taky už jsou trošku za zenitem, bude nutná důkladná probírka. Do mražáku už se jich moc nevejde, tak usušit. Je to moc zdravé ovoce, už si plánuju zasadit stromek na zahradu, abych nemusela pytlačit u silnic.

Jedlé se poznají podle méně pilovitých lístků a hlavně podle toho, že nejsou hořké. Hořké nejíst, ty jsou jen pro ptáky a na okrasu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Naposledy upravil Kometa dne ned říj 02, 2011 8:31 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2011 8:11 pm 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
Kometa píše:
Závidím \":-)\" Já objevila aronie jen v Praze ve Františkánské zahradě a tak je mi trošku blbé je očesat \":lol:\"


\":D\" taky jsem je tam cca před měsícem viděla, nejradši bych je orvala ale byl tam zrovna zájezd japonců (a určo tam budou i kamery \":lol:\" )
Stejně mi to ale nedalo a kamery nekamery, japonci nejaponci jsem jednu utrhla a okamžitě snědla. Utloukla bych se po nich.

V pátek jsem byla v drogerii DM a objevila v prodeji šťávu z aronií (67,- kč 330ml), testla jsem to, není špatná. Vypila jsem to naex a ani mi z toho nebylo blbě. Akorát mám černý jazyk! \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 2:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Zrovna jsem byl u rodičů (Praha 5 Radotín) a oni mají strom aronie úplně obalený plody. Oni toho moc nespotřebují a jinak to nikdo nechce. Tak prý ať to někomu nabídnu. Dle mého odhadu je tam tak 15 kg zralých plodů... Kdyžtak se nějak ozvěte- bylo by to zdarma případně za lahvinku červeného, to táta může...\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 2:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
tomaso píše:
Zrovna jsem byl u rodičů (Praha 5 Radotín) a oni mají strom aronie úplně obalený plody. Oni toho moc nespotřebují a jinak to nikdo nechce. Tak prý ať to někomu nabídnu. Dle mého odhadu je tam tak 15 kg zralých plodů... Kdyžtak se nějak ozvěte- bylo by to zdarma případně za lahvinku červeného, to táta může...\":-)\"

Jsou tam ještě? \":)\" Já bych se pro nějaký aronie stavil. Pošli mi přes SZ adresu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne pát říj 05, 2012 3:18 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 3:05 pm 
Offline

Registrován: ned zář 16, 2012 10:38 am
Příspěvky: 3
My si ji zasadili na zahradě.Divím se,že jeřabina stihla uschnout.My zápasíme s kosem,kdo je rychlejší.Poprvé byl on,několikrát my,letos to bylo napůl. \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz