Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: ned bře 03, 2019 12:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Tak jsem to dokončil, šla ze mě ale jen voda, víceméně nic tuhého. Celkem jsem vypil cca 2 litry teplé osolené vody, skoro 1,5 litru heřmánku a před procedurou jsem tam poslal ještě 0,7l studené vody. Nešlo to tak rychle jak píšete v návodu, musel jsem čekat asi půl hodiny na první vyprázdnění - fakt jsou ta střeva nějaká ucpaná. Po dokončení jsem dal rozvařenou rýži s mrkví a asi 5 lžic ghí. Pak jsem zapil hercampuri a probiotiky z lékárny. Chtěl bych se ještě zeptat:

1. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno? Tuku mám ve stravě dost, koušu to taky hodně. Až to bylo ale hodně ucpané, začal jsem dávat hercampuri jestli to neni náhodou od žlučníku.
2. Ještě zkusím koupit pancreolan a dávat ho po jídle - tam by měly být všechny 4 enzymy na trávení a mohlo by to pomoct. Nebo je lepší dávat něco jiného?
3. Vzhledem k těmto stavům, co by bylo prosím nejvhodnější jíst ? Vařená zelenina, bílá rýže a hodně olivového oleje? Bez masa a luštěnin. Toto dejme tomu 4x denně?
5. Když bych s tim šel k doktorovi, mám chtít sono břicha? Zas úplně nechci aby mi vyřezali tlustý střevo když by to šlo řešit asi i jinak.

1) To je možné, poznal by jste to podle barvy stolice prostě není hnědá.
2) To je v pohodě pochopitelně existují i jiné enzymy, ale toto by mělo stačit.
3) Zelenina bez omezení jak podušená tak listová syrová a zda hodně tuku a málo sacharidů, nebo hodně sacharidů a málo tuku to se musíte rozhodnout sám dle momentálního stavu trávení. Každopádně je blbost hodně tuků i sacharidů to se obecně tráví blbě a vzniká metabolický syndrom. Frekvence stravy je ideální třikrát denně a jako maximum vidím pětkrát s tím že se dá i čarovat s tím kdy sacharidy jíte zda ráno nebo večer.
5) Tak jistě, sono většinou bohatě stačí, ale jim to nestačí a nutí nesmyslně lidi ke kolonoskopii, což určitě není nutné, nebo pokud nemusíte až tak šetřit peníze tak si nechte v laborce udělat kalprotektin což sice stojí cca 1900,-Kč, ale zase je to pomalu nejspolehlivější ukazatel zánětu ve střevě. Pokud jde o řezání s tím stejně musíte souhlasit, tedy si necháte vysvětlit proč by to pro vás mělo být vhodné a jak vám to vlastně může prospět, což vám asi nikdo nebude schopen fundovaně vysvětlit a rozhodnete se pochopitelně vy sám ne oni za vás i když to tak určitě budou stavět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 09, 2019 9:21 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Dobrý den. Pane Jardo tak zkoušel jsem dávat ten sylimarin, pancreolan, hercampuri a pár dnů po té šance i probiotika po jídle (biopron) a pak jsem přešel na zelný kvas a ještě kysané zelí, zkoušel jsem i 3,5% hcl, ale po týdnu jsem zase zpět kde jsem byl - bez stolice, s obrovským točením hlavy, skoro se mi nedá ani chodit. Břicho mi jak kdyby pořád pracuje, bublá. Jedl jsem jen vařenou a pečenou zeleninu, vařené nebo pečené maso - losos a krůta, zeleninovo ovocné šťávy, jako přílohu batáty nebo rýži, kokosový tuk nebo oliváč a nebo ghí, pak ještě hovězí vývar, lněná nebo dýňová semínka a olej z černého kmínu, nic jiného a ani nic zprocesovaného jsem nejedl.

Jedl jsem 4x denně vetší porci, protože jsem byl dycky hladový - jsem hubený a mám strašnou chuť na tuk.

Věděl byste prosím, co s tím? Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 09, 2019 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Dobrý den. Pane Jardo tak zkoušel jsem dávat ten sylimarin, pancreolan, hercampuri a pár dnů po té šance i probiotika po jídle (biopron) a pak jsem přešel na zelný kvas a ještě kysané zelí, zkoušel jsem i 3,5% hcl, ale po týdnu jsem zase zpět kde jsem byl - bez stolice, s obrovským točením hlavy, skoro se mi nedá ani chodit. Břicho mi jak kdyby pořád pracuje, bublá. Jedl jsem jen vařenou a pečenou zeleninu, vařené nebo pečené maso - losos a krůta, zeleninovo ovocné šťávy, jako přílohu batáty nebo rýži, kokosový tuk nebo oliváč a nebo ghí, pak ještě hovězí vývar, lněná nebo dýňová semínka a olej z černého kmínu, nic jiného a ani nic zprocesovaného jsem nejedl.

Jedl jsem 4x denně vetší porci, protože jsem byl dycky hladový - jsem hubený a mám strašnou chuť na tuk.

Věděl byste prosím, co s tím? Moc děkuji

To není o zkoušení, musíte si vypracovat nějaký uchopitelný postup, každopádně pokud jste po něčem byť jen pár dní kadil dobře je potřeba se tím směrem zaměřit a sledovat tu stopu až k příčině. Myslím že lepší bude pokud mě zavoláte a doladíme to telefonem jinak to vidím na nekonečné dopisování bez valného efektu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: ned bře 10, 2019 10:59 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Mojzo píše:
Dobrý den. Pane Jardo tak zkoušel jsem dávat ten sylimarin, pancreolan, hercampuri a pár dnů po té šance i probiotika po jídle (biopron) a pak jsem přešel na zelný kvas a ještě kysané zelí, zkoušel jsem i 3,5% hcl, ale po týdnu jsem zase zpět kde jsem byl - bez stolice, s obrovským točením hlavy, skoro se mi nedá ani chodit. Břicho mi jak kdyby pořád pracuje, bublá. Jedl jsem jen vařenou a pečenou zeleninu, vařené nebo pečené maso - losos a krůta, zeleninovo ovocné šťávy, jako přílohu batáty nebo rýži, kokosový tuk nebo oliváč a nebo ghí, pak ještě hovězí vývar, lněná nebo dýňová semínka a olej z černého kmínu, nic jiného a ani nic zprocesovaného jsem nejedl.

Jedl jsem 4x denně vetší porci, protože jsem byl dycky hladový - jsem hubený a mám strašnou chuť na tuk.

Věděl byste prosím, co s tím? Moc děkuji

Zkuste se podívat na tohle video, hlavně se zaměřte na tu pasáž s olejovými klystýry.Co mně,ale dost zarazilo,že hlavně při hydrcolonu je ta mikroflóra zatlačována do tenkými střeva a tam nemá co dělat.
https://www.cestyksobe.cz/ada-inneman-c ... osti/29645[url][/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2019 2:40 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Chtěl bych se vás zeptat na dlouhodobou zácpu. Poháním to chloridem hořečnatým, denně mimo jídla (2-3 čaj.lžičky). Ta stolice je ale hodně světlá, do žluta a někdy až jakoby taková mramorová. Tuku mám dostatek, jak v mase nebo ořeších, jím i avokáda, vejce a ke každému jídlu 2 lžíce olivového oleje. Jím 3 denně a 30min před každým jídlem si dám cholagol a těsně před ještě kapky na trávení (hořec apod...), zkoušel jsem i betain nebo klasickou hcl ale je to to samé. Pohybu mám taky dost, chůze i joga a vypiju cca 2 litry vody mimo jídlo.

Věděl by někdo prosím kde by mohl být problém? Mám pocit i jak kdyby mi to dělalo v těle zánět, mám i dlouhodobě zvětšené snad všechny uzliny.

- A ještě otázka - dá se cholagol brát dlouhodobě nebo je tp třeba jen na týden? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2019 9:04 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
[quote="Mojzo":397i6ui2]Chtěl bych se vás zeptat na dlouhodobou zácpu. Poháním to chloridem hořečnatým, denně mimo jídla (2-3 čaj.lžičky). Ta stolice je ale hodně světlá, do žluta a někdy až jakoby taková mramorová. Tuku mám dostatek, jak v mase nebo ořeších, jím i avokáda, vejce a ke každému jídlu 2 lžíce olivového oleje. Jím 3 denně a 30min před každým jídlem si dám cholagol a těsně před ještě kapky na trávení (hořec apod...), zkoušel jsem i betain nebo klasickou hcl ale je to to samé. Pohybu mám taky dost, chůze i joga a vypiju cca 2 litry vody mimo jídlo.

Věděl by někdo prosím kde by mohl být problém? Mám pocit i jak kdyby mi to dělalo v těle zánět, mám i dlouhodobě zvětšené snad všechny uzliny.

- A ještě otázka - dá se cholagol brát dlouhodobě nebo je tp třeba jen na týden? Díky[/quote:397i6ui2]
Nemáte náhodou problémy se slinivkou?Ta vylučuje enzym,který je odpovědný za správné fungování sliznic-střevní,plicní atd.Potíže s ní se projevují např. velkým nadýmáním,světlou až šedou stolicí.Může také stát za záněty v těle a zvětšenými uzlinami.
Po mnoha čištění jater mně zežloutla stolice a objevilo se nadýmání.Docela mně to vyděsilo,ale přečetla jsem si,že časté provádění očisty může vést až k oslabení jejich funkce.Je na to hezký termín "sluggish"
Zjara jsem si každý den dělala nálev a odvar z čerstvě vyrýpnutého kořene lopuchu,obklad z brambor a křenu na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2019 3:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Chtěl bych se vás zeptat na dlouhodobou zácpu. Poháním to chloridem hořečnatým, denně mimo jídla (2-3 čaj.lžičky). Ta stolice je ale hodně světlá, do žluta a někdy až jakoby taková mramorová. Tuku mám dostatek, jak v mase nebo ořeších, jím i avokáda, vejce a ke každému jídlu 2 lžíce olivového oleje. Jím 3 denně a 30min před každým jídlem si dám cholagol a těsně před ještě kapky na trávení (hořec apod...), zkoušel jsem i betain nebo klasickou hcl ale je to to samé. Pohybu mám taky dost, chůze i joga a vypiju cca 2 litry vody mimo jídlo.

Věděl by někdo prosím kde by mohl být problém? Mám pocit i jak kdyby mi to dělalo v těle zánět, mám i dlouhodobě zvětšené snad všechny uzliny.

- A ještě otázka - dá se cholagol brát dlouhodobě nebo je tp třeba jen na týden? Díky

Podstatné info vám dala členka ZDENINA a jenom tedy doplním že cholagol sice lze brát relativně dlouhodobě, ale osobně bych to viděl na jednu až dvě lahvičky v kuse a pak chvilku pauza. Patrně by jste mohl vyzkoušet ještě pankreatické enzymy dají se volně koupit v lékárně a mnohdy dost pomohou. Pokud jde o podporu toku žluče poměrně dobře maká pelyněk v dávkování jako na trojčátko s tím že se dá v intervalu tří týdnů střídat třeba s tím cholagolem nebo jinou podporou jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2019 9:15 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
[quote="ZDENINA":14pj02nu]Nemáte náhodou problémy se slinivkou?Ta vylučuje enzym,který je odpovědný za správné fungování sliznic-střevní,plicní atd.Potíže s ní se projevují např. velkým nadýmáním,světlou až šedou stolicí.Může také stát za záněty v těle a zvětšenými uzlinami.
Po mnoha čištění jater mně zežloutla stolice a objevilo se nadýmání.Docela mně to vyděsilo,ale přečetla jsem si,že časté provádění očisty může vést až k oslabení jejich funkce.Je na to hezký termín "sluggish"
Zjara jsem si každý den dělala nálev a odvar z čerstvě vyrýpnutého kořene lopuchu,obklad z brambor a křenu na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: sob pro 28, 2019 8:48 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Chtěl jsem se zeptat na sliznice v těle, jen co se týče trávící trubice a žaludku. Hodně jsem ten problém svaloval za nějakou histaminovou intoleranci, v poslední době jsem ale zkoušel jíst máslo, čokoládu, měl jsem i kafe a trochu červeného vína a vysledoval jsem, že mě tady ty potraviny jak kdyby zacpou a pak mám právě podobné symptomy s histaminovou intolerancí - bolesti hlavy, malátnost, extrémní únava, pocit jak kdybych šel po ledě (nedůvěra v chůzi nebo jak to nazvat), horko po celém těle a podobně a trvá to klidně 2 týdny. Je možné, že by se tyto potraviny nějak nalepily na sliznice a to mi pak dělalo takové problémy? I když zkouším pít heřmánek, lékořici, hovězí vývary, dávat glutamin a hericium (taky pomáhá opravovat sliznice), tak to nepomáhá.

Když jsem udělal šanku (abych to vypláchnul), tak sem myslel, že se snad zbláznim bolestí. Jedna věc by teda byla nejíst tolik tuku (to máslo + čokoládu) a odstranit stimulanty, jde to ale nějak zacelit, aby mi bylo dobře? Je vhodné udělat v tomhle případě kolonoskopii?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: ned pro 29, 2019 8:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Chtěl jsem se zeptat na sliznice v těle, jen co se týče trávící trubice a žaludku. Hodně jsem ten problém svaloval za nějakou histaminovou intoleranci, v poslední době jsem ale zkoušel jíst máslo, čokoládu, měl jsem i kafe a trochu červeného vína a vysledoval jsem, že mě tady ty potraviny jak kdyby zacpou a pak mám právě podobné symptomy s histaminovou intolerancí - bolesti hlavy, malátnost, extrémní únava, pocit jak kdybych šel po ledě (nedůvěra v chůzi nebo jak to nazvat), horko po celém těle a podobně a trvá to klidně 2 týdny. Je možné, že by se tyto potraviny nějak nalepily na sliznice a to mi pak dělalo takové problémy? I když zkouším pít heřmánek, lékořici, hovězí vývary, dávat glutamin a hericium (taky pomáhá opravovat sliznice), tak to nepomáhá.

Když jsem udělal šanku (abych to vypláchnul), tak sem myslel, že se snad zbláznim bolestí. Jedna věc by teda byla nejíst tolik tuku (to máslo + čokoládu) a odstranit stimulanty, jde to ale nějak zacelit, aby mi bylo dobře? Je vhodné udělat v tomhle případě kolonoskopii?

To by bylo asi lepší probrat telefonem protože možností je povícero proč se to děje. Nicméně pokud máte ve stolici po šance hlen, třeba větší kusy jako takové plivance, nebo smrky z nosu a někdy tam bývá i s pár kapiček krve jde o stav natrávené sliznice, což odstraní pravidelné výplachy. V takovém případě je dobré jet urinové klystýry minimálně denně a z počátku ideálně třikrát denně než si zánět trochu sedne, dá se napustit pravidelně a bez odporu nálev nad dva litry a pak můžete postupně frekvenci klystýrů snižovat dle potřeby. Ty klystýry bych navíc doporučil dělat tak že do prvního litru nálevu dáte prakticky čistou urinu do které pouze přilijete minimum vařící vody z rychlovarné konvice aby měla tělovou teplotu, nebo ji na tu teplotu ohřejete a napustíte do střeva. Následně zaškrtíte hadičku kterou nevyndáváte z rekta a do nádobky již můžete dát klidně čistou vodu a napustíte ji za tu urinu přičemž ta voda tlačí urinu před sebou až do míst k přechodu s tenkým střevem, tam kde je slepák a kde ve většině případů je právě ten problém. Pokud se tam dostane koncentrovaná urina jednak zánět velice efektivně likviduje a navíc oloupe ten slizovitý film ze střevní stěny a vyvede ho ven, což špičkově maká a navíc poměrně rychle. Ty opravovače sliznice bych určitě dával souběžně a přidal bych laktoferin který funguje jako slizniční imunomodulátor. Trochu problém je i v tom že tento stav nemusí nutně vznikat působením nepřátelských bakterií, ale mohou to dělat i laktobacily které prostě nemají co žrát tak žerou střevo. Možná by pomohlo jim dávat žrát nějaké preboiotikum například psyllium, musíte vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: pon úno 03, 2020 3:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
To by bylo asi lepší probrat telefonem protože možností je povícero proč se to děje. Nicméně pokud máte ve stolici po šance hlen, třeba větší kusy jako takové plivance, nebo smrky z nosu a někdy tam bývá i s pár kapiček krve jde o stav natrávené sliznice, což odstraní pravidelné výplachy. V takovém případě je dobré jet urinové klystýry minimálně denně a z počátku ideálně třikrát denně než si zánět trochu sedne, dá se napustit pravidelně a bez odporu nálev nad dva litry a pak můžete postupně frekvenci klystýrů snižovat dle potřeby. Ty klystýry bych navíc doporučil dělat tak že do prvního litru nálevu dáte prakticky čistou urinu do které pouze přilijete minimum vařící vody z rychlovarné konvice aby měla tělovou teplotu, nebo ji na tu teplotu ohřejete a napustíte do střeva. Následně zaškrtíte hadičku kterou nevyndáváte z rekta a do nádobky již můžete dát klidně čistou vodu a napustíte ji za tu urinu přičemž ta voda tlačí urinu před sebou až do míst k přechodu s tenkým střevem, tam kde je slepák a kde ve většině případů je právě ten problém. Pokud se tam dostane koncentrovaná urina jednak zánět velice efektivně likviduje a navíc oloupe ten slizovitý film ze střevní stěny a vyvede ho ven, což špičkově maká a navíc poměrně rychle. Ty opravovače sliznice bych určitě dával souběžně a přidal bych laktoferin který funguje jako slizniční imunomodulátor. Trochu problém je i v tom že tento stav nemusí nutně vznikat působením nepřátelských bakterií, ale mohou to dělat i laktobacily které prostě nemají co žrát tak žerou střevo. Možná by pomohlo jim dávat žrát nějaké preboiotikum například psyllium, musíte vyzkoušet.

Děkuji za odpověď pane Jardo. No on to nebude problém asi jen střeva, ale i žaludku a možná i něčeho výše, protože mám ty stavy co jsem popisoval v příspěvku nahoře i po tom, co si dám nějaké jídlo (do pár minut) - a nemusí být okořeněné, dělá to i třeba vařená zelenina a krůtí maso. K tomu ještě extrémní únava, jak kdybych nespal 2 dny a nejedl do toho. Dnes jsem ale spal 10 hodin a i když jsem se vyspal skvěle, jakmile vstanu tak je to otřesné, když se najím tak ještě horší. Myslim, že jsem si tou solí nějak poškodil sliznici nebo něco podobného. Zkusim dávat ještě probiotika v tobolkách, třeba se to spraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: pon úno 03, 2020 7:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Děkuji za odpověď pane Jardo. No on to nebude problém asi jen střeva, ale i žaludku a možná i něčeho výše, protože mám ty stavy co jsem popisoval v příspěvku nahoře i po tom, co si dám nějaké jídlo (do pár minut) - a nemusí být okořeněné, dělá to i třeba vařená zelenina a krůtí maso. K tomu ještě extrémní únava, jak kdybych nespal 2 dny a nejedl do toho. Dnes jsem ale spal 10 hodin a i když jsem se vyspal skvěle, jakmile vstanu tak je to otřesné, když se najím tak ještě horší. Myslim, že jsem si tou solí nějak poškodil sliznici nebo něco podobného. Zkusim dávat ještě probiotika v tobolkách, třeba se to spraví.

No nevím, solí poškodit sliznice to by jste ji musel asi jíst rovnou z pytlíku na polévkové lžíce, lidé běžně dávají 10-20 g denně, což už polévkové lžíce jsou a fungují dobře. Probiotika patrně vadit nebudou i když zase zázrak od nich nečekejte, myslím z krátkodobého pohledu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2020 3:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
No nevím, solí poškodit sliznice to by jste ji musel asi jíst rovnou z pytlíku na polévkové lžíce, lidé běžně dávají 10-20 g denně, což už polévkové lžíce jsou a fungují dobře. Probiotika patrně vadit nebudou i když zase zázrak od nich nečekejte, myslím z krátkodobého pohledu.

Děkuji za odpověď, no já už právě nevím, čim by to mohlo být, tak se chytám stébla. Připadá mi, jak kdyby mi chyběla sliznice na žaludku a to jídlo se tam nalepilo, z toho pak i ty zácpy. Nevím jestli je to vůbec možné. Možná z přemíry stresu, co jsem míval? Teď mám stres už jen z toho, že mi je špatně a tím, že se to nelepší mi to moc neprospívá. Zkusím se objednat na nějaké gastro, třeba mi tam někdo poradí co by to mohlo být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2020 4:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Děkuji za odpověď, no já už právě nevím, čim by to mohlo být, tak se chytám stébla. Připadá mi, jak kdyby mi chyběla sliznice na žaludku a to jídlo se tam nalepilo, z toho pak i ty zácpy. Nevím jestli je to vůbec možné. Možná z přemíry stresu, co jsem míval? Teď mám stres už jen z toho, že mi je špatně a tím, že se to nelepší mi to moc neprospívá. Zkusím se objednat na nějaké gastro, třeba mi tam někdo poradí co by to mohlo být.

Tak sliznice žaludku není zase tak lehké zničit to je materiál jak na podrážky bot jen si vezměte ten kontakt s kyselinou který musí vydržet. Vyzkoušejte se ještě zeptat na názor někoho kdo ovládá TCM dokonce na netu existují testy které si vyplníte a ono vás to navede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2020 4:37 pm 
Offline

Registrován: pon čer 20, 2016 7:50 am
Příspěvky: 9
Jak řešíte problémy se zácpou?
Mám už dost pokročilý věk, takže tyto potíže se u mne občas objeví.
Já jsem spíše na přírodní prostředky. Vyzkoušel jsem švestky (zavařené ve špetce soli - zajímavé je,
že jsou sladké a chutné), potom Psyllium, pomleté lněné semeno, piju dostatek vody, většinou mám dost
pohybu, různé čaje z bylinek, změnil jsem stravu (vláknina) apod. Některé z uvedených prostředků po čase
pomohly.
Nedávno mne napadlo při sledování přímých přenosů v TV z předporodní přípravy a z porodů, vyzkoušet tam
doporučovaný "psí dech", resp. "psí dýchání". Sám jsem byl překvapen, jak výborně a rychle mi to
při zácpě pomohlo. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz