Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá zácpa
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2019 1:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marokanka píše:
Já jsem to zkazil, tím, že jsem to dle nějakého návodu ředil. Beru tedy zpět, protože jsem užil 3 dcl na noc a pak ještě celou 5 dcl láhev ráno na lačno a výsledek se dostavil cca za 2 hodiny. Nejdříve šly ty špunty, které mě trápily posledních X dní, to byla stále značná námaha a pak už jen voda.

Nyní si dám asi do konce dne hladovku, případně jen zeleninové šťávy, zítra to odstartuju klystýrem a nasadím tu protiplísňovku.

Co se týká pohybu, tak nachodím cca 10 km denně a ráno si dávám protahování a jelena. O žádných cvicích vyloženě na zácpu/peristaltiku střeva bohužel nevím \":(\".

No hlavně že vás to profouklo a nyní se snažte dávat si tu vodu denně v menším množství ať se to zase nesekne. Fungují i obklady břicha ricinovým olejem také dovedou docela divy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá zácpa
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2019 4:14 pm 
Offline

Registrován: pon úno 25, 2019 10:56 am
Příspěvky: 16
Jarda píše:
No hlavně že vás to profouklo a nyní se snažte dávat si tu vodu denně v menším množství ať se to zase nesekne. Fungují i obklady břicha ricinovým olejem také dovedou docela divy.

Jardo, jak dlouho a jaké množství byste doporučil? Trochu se u té minerálky bojím, aby střeva nezlenivěla, je to přecejen projímadlo. 7 dcl mě proplachuje už nějakých 6 hodin, takže bych to pro prevenci viděl na nějaký 1 dlc ráno nalačno?

Zároveň bych se chtěl zeptat, jak je to se stravou při této očistě. Názory se různí - někdo píše ráno nalačno Zaječickou a odpoledne začít lehkým jídlem někdo jiný píše nejíst ten den nic.

Nicméně, jak jsem si prvotně stěžoval, tak průplach byl více než řádný. Ani nevím, jestli bych se měl zítra prolívat ještě spodem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá zácpa
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2019 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marokanka píše:
Jardo, jak dlouho a jaké množství byste doporučil? Trochu se u té minerálky bojím, aby střeva nezlenivěla, je to přecejen projímadlo. 7 dcl mě proplachuje už nějakých 6 hodin, takže bych to pro prevenci viděl na nějaký 1 dlc ráno nalačno?

Zároveň bych se chtěl zeptat, jak je to se stravou při této očistě. Názory se různí - někdo píše ráno nalačno Zaječickou a odpoledne začít lehkým jídlem někdo jiný píše nejíst ten den nic.

Nicméně, jak jsem si prvotně stěžoval, tak průplach byl více než řádný. Ani nevím, jestli bych se měl zítra prolívat ještě spodem?

Tak projímadlo to není v žádném případě, je to zdroj hořčíku a síry, což jedno zlepšuje pohyb střeva a druhé likviduje šmejdy. Dá se brát dlouhodobě naprosto bez problémů v takové dávce která funguje. Jí se naprosto normálně, pochopitelně ne sračky, ale normální jídlo a zcela bez omezení. Nebavíme se o tom co jste provedl, tedy vypral střeva jako pivní trubky, ale o mírném zrychlení tak aby byla stolice ideálně 3x denně a pochopitelně se bavím o normální formované stolici ne o nějakém šplejchu. Ráno klystýr také udělejte on se hlen a bordel poměrně rychle posouvá ke konečníku a je dobré jej co nejdříve dostat ven ne si to v sobě syslovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhodobá zácpa
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2019 10:51 am 
Offline

Registrován: pon úno 25, 2019 10:56 am
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Tak projímadlo to není v žádném případě, je to zdroj hořčíku a síry, což jedno zlepšuje pohyb střeva a druhé likviduje šmejdy. Dá se brát dlouhodobě naprosto bez problémů v takové dávce která funguje. Jí se naprosto normálně, pochopitelně ne sračky, ale normální jídlo a zcela bez omezení. Nebavíme se o tom co jste provedl, tedy vypral střeva jako pivní trubky, ale o mírném zrychlení tak aby byla stolice ideálně 3x denně a pochopitelně se bavím o normální formované stolici ne o nějakém šplejchu. Ráno klystýr také udělejte on se hlen a bordel poměrně rychle posouvá ke konečníku a je dobré jej co nejdříve dostat ven ne si to v sobě syslovat.

Díky moc za všechny informace, budu se teď čistit, co to půjde. Předpokládám, že stolice se po tom včerejším průplachu dostaví tak za den až dva, Dost často mám v noci i křeče do lýtek, takže ten hořčík asi chyběl dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2019 12:57 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Je normální při pití té minerálky mít extrémní plynatost? Třeba celý den?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2019 1:18 pm 
Offline

Registrován: pon úno 25, 2019 10:56 am
Příspěvky: 16
Mojzo píše:
Je normální při pití té minerálky mít extrémní plynatost? Třeba celý den?

To jsem neměl, jen pohyby ve střevech. Nicméně jsem jedl posledních pár dní velmi umírněně, takže toto bych tipl, že závisí na aktuálním obsahu střev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2019 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Je normální při pití té minerálky mít extrémní plynatost? Třeba celý den?

Tak úplně běžné to není nicméně je to možné protože v některých případech obsažená síra likviduje spousty šmejdů a pak pochopitelně prdíky jdou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2019 8:02 am 
Offline

Registrován: pon úno 25, 2019 10:56 am
Příspěvky: 16
Jardo, ještě bych měl na Vás poslední dotaz. Dnes ráno se už stolice dostavila, ale byl to spíše průjem. Na noc užívám jen 1 dcl té Zaječické, což by projímavé být nemělo. Předpokládám, že jsem si tím výplachem a teď i klystýrem rozhodil mikroflóru - mám si lupnout probiotika nebo byste to nechal být, ať se to srovná samo? Zatím jsem měl jeden jogurt z kokosového mléka, ale tam budou ty kultury asi dost chabé. V podstatě jsem za ten průjem vděčný, ale vím, že to není ideál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2019 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marokanka píše:
Jardo, ještě bych měl na Vás poslední dotaz. Dnes ráno se už stolice dostavila, ale byl to spíše průjem. Na noc užívám jen 1 dcl té Zaječické, což by projímavé být nemělo. Předpokládám, že jsem si tím výplachem a teď i klystýrem rozhodil mikroflóru - mám si lupnout probiotika nebo byste to nechal být, ať se to srovná samo? Zatím jsem měl jeden jogurt z kokosového mléka, ale tam budou ty kultury asi dost chabé. V podstatě jsem za ten průjem vděčný, ale vím, že to není ideál.

Tak ono po delším zašpuntování je tělo plné sajrajtu tedy klidně si může pár dní podržet řídkou stolici než se bordel odplaví. Minimálně týden bych tomu nechal volný průběh to na stav mikroflóry nemůže mít podstatný vliv a snažil se docílit frekvence defekace 3x denně bez ohledu na konzistenci ta si časem sedne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2019 4:39 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Prosím co se dá dělat, když nepomáhá zaječice ani klystýry? Teče ze mě jak kdyby jen trochu řídké vody, jak kdybych byl ucpaný víc nahoře. Po pozřetí jídla je mi už solidně blbě, když jsem jak kdyby už plný. Už se mi točí i hodně hlava, ale nevím jak to odblokovat, pít víc tekutin i pohyb jsem zkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2019 8:52 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
[quote="Mojzo":v2egjbt3]Prosím co se dá dělat, když nepomáhá zaječice ani klystýry? Teče ze mě jak kdyby jen trochu řídké vody, jak kdybych byl ucpaný víc nahoře. Po pozřetí jídla je mi už solidně blbě, když jsem jak kdyby už plný. Už se mi točí i hodně hlava, ale nevím jak to odblokovat, pít víc tekutin i pohyb jsem zkoušel.[/quote:v2egjbt3]
Jestli to souvisí s játry(tvorbou a vyluč. žluče,),tak by zde mohla být positivní reakce při obkladu na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2019 1:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Prosím co se dá dělat, když nepomáhá zaječice ani klystýry? Teče ze mě jak kdyby jen trochu řídké vody, jak kdybych byl ucpaný víc nahoře. Po pozřetí jídla je mi už solidně blbě, když jsem jak kdyby už plný. Už se mi točí i hodně hlava, ale nevím jak to odblokovat, pít víc tekutin i pohyb jsem zkoušel.

Pak už to jedině vypláchnout šankaprakšalánou, nebo thiosíran sodný v roztoku, ten vyvolá solidní průjem a oloupe úsady na střevní stěně. Klidně mě zavolejte a probereme možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2019 5:29 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Zkusím tu šanku ráno, díky. Je možné dávat před tou rýží kapky na trávení a pak třeba hercampuri? S hřebíčkem, který teď před jídlem užívám bych si měl dát předpokládám taky pauzu, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2019 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Zkusím tu šanku ráno, díky. Je možné dávat před tou rýží kapky na trávení a pak třeba hercampuri? S hřebíčkem, který teď před jídlem užívám bych si měl dát předpokládám taky pauzu, že?

Já bych tam před tou rýží nic nedával to si můžete dost zbytečně vydráždit střeva což není cílem. Krátce po jídle už bych takový problém neviděl, také ostré koření ten den vynechat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápcha - zácpa
PříspěvekNapsal: ned bře 03, 2019 12:05 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
Já bych tam před tou rýží nic nedával to si můžete dost zbytečně vydráždit střeva což není cílem. Krátce po jídle už bych takový problém neviděl, také ostré koření ten den vynechat.

Tak jsem to dokončil, šla ze mě ale jen voda, víceméně nic tuhého. Celkem jsem vypil cca 2 litry teplé osolené vody, skoro 1,5 litru heřmánku a před procedurou jsem tam poslal ještě 0,7l studené vody. Nešlo to tak rychle jak píšete v návodu, musel jsem čekat asi půl hodiny na první vyprázdnění - fakt jsou ta střeva nějaká ucpaná. Po dokončení jsem dal rozvařenou rýži s mrkví a asi 5 lžic ghí. Pak jsem zapil hercampuri a probiotiky z lékárny. Chtěl bych se ještě zeptat:

1. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno? Tuku mám ve stravě dost, koušu to taky hodně. Až to bylo ale hodně ucpané, začal jsem dávat hercampuri jestli to neni náhodou od žlučníku.
2. Ještě zkusím koupit pancreolan a dávat ho po jídle - tam by měly být všechny 4 enzymy na trávení a mohlo by to pomoct. Nebo je lepší dávat něco jiného?
3. Vzhledem k těmto stavům, co by bylo prosím nejvhodnější jíst ? Vařená zelenina, bílá rýže a hodně olivového oleje? Bez masa a luštěnin. Toto dejme tomu 4x denně?
5. Když bych s tim šel k doktorovi, mám chtít sono břicha? Zas úplně nechci aby mi vyřezali tlustý střevo když by to šlo řešit asi i jinak. Je vhodné si říct o nějaká projímadla nebo radši ne? Já předtím zkoušel i sennu, ale bez efektu. Moc díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz