Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob kvě 04, 2024 1:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte zář 08, 2009 10:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Musí být voda na klystýr určitě převařená?

Jak často vy si ho v současné době děláte? ja myslím, že dlouhodobě 1x za měsíc je to ok, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte zář 08, 2009 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Musí být voda na klystýr určitě převařená?

Jak často vy si ho v současné době děláte? ja myslím, že dlouhodobě 1x za měsíc je to ok, ne?

Voda na klystýr nutně převařená být nemusí, záleží jak kvalitní voda Vám teče, ale je to vhodné, pokud používáte například vodu s citrónem, tak ten většinu bakterií stejně ihned likviduje. U frekvence klystýrů jste evidentně nepochopila celou logiku. Já používám k nálevu vždy urinu, maximálně lehce přiředěnou vodou přímo z vodovodu a klystýry provádím minimálně dvakrát do týdne, zpravidla ale častěji, někdy i několik dní po sobě každý den. Nejdelší série urinových klystýrů kterou jsem absolvoval trvala více jak 60 dní, každý den ráno. Při použití uriny se nevysušují sliznice a jakákoliv omezení jsou zbytečná, prostě dle potřeby a klidně dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 2:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
ok, děkuji, jen jsem se ptala, na základě vašeho textu, abychom to neprováděli příliž často, tak teď už vim, ok díky \":-)\"

S pozdravem

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 9:31 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
co klystýr a nachlazení nebo jiná nemoc? vadí nevadí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
co klystýr a nachlazení nebo jiná nemoc? vadí nevadí?

Rozhodně nevadí, ba naopak, každé pomoci k odstranění toxinů je tělu třeba a klystýr je pomoc velice dobrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Klystýr s urinou
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 5:31 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 12:19 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den Jardo,
chtěla jsem Vás poprosit o radu. Pročetla jsem si Vaše stránky a začala aplikovat klystýry. Celkem v pohodě, jen do dvou litrů mám ještě skutečně daleko, litr je tak adekvákní (dnes při třetí aplikaci). Zatím zkouším citronovou vodu nebo heřm.čaj, ale velmi mě láká urina. A proto jsem si dovolila Vás oslovit a prosím o radu. Mám v moči UREOPLASMU (bakterii), kterou likviduji Zapperem a MMS, ale asi tam ještě je. Je v tomto případě klystýr s urinou vhodný? Nebylo by vhodné moč převařit? I když si říkám, že kdyby ureoplasma do střeva chtěla, určitě už by se tam z močopohlavního systému dostala, jestli už tam není. PH moči jsem si měřila dnes ráno a byla jsem mile překvapena, rozhodně přes 7 (možná 7,5). Myslím, že je to tím, že užívám UM výrobky (ocet, pasta), jsou to silné zásady.
Vzpamatovávám se po mononukleoze a nějak nemůžu chytit svoji bývalou energii, tak jsem se rozhodla, že spoustu věcí převrátím a začnu s pročištěním těla. Nevím, zda je to možné, ale po třetím dnu na klystýru se cítím o něco živější.
A k tomu další dotaz, mohu dělat dva klystýry za sebou? Četla jsem, že nějaké paní jste doporučoval, začít na půl litru a další klystýr navýšit. Ale raději se ptám znovu
Ještě poslední otázečka a to je pití. Já piju vodu, kterou si vozím ze vsi z lesní studánky, je na chuť opravdu výborná, ale samozřejmě si ji převařuji, pak nechám ve velké sklenici odstát a teplou či vlažnou pojíjím, když dojde uvařím novou dávku - denně určitě 3-4 litry. Trochu mě tu zmátlo to, co jste o vodě psali převaření, pak mražení nějaká mřížka, moc si to nepamatuji...ale chtěla jsem se zeptat, co si myslíte o mém pitném režimu. Nedělám to tedy úplně blbě?

Děkuji moc za cenné rady.

Dáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr s urinou
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
dasa píše:
Dobrý den Jardo,
chtěla jsem Vás poprosit o radu. Pročetla jsem si Vaše stránky a začala aplikovat klystýry. Celkem v pohodě, jen do dvou litrů mám ještě skutečně daleko, litr je tak adekvákní (dnes při třetí aplikaci). Zatím zkouším citronovou vodu nebo heřm.čaj, ale velmi mě láká urina. A proto jsem si dovolila Vás oslovit a prosím o radu. Mám v moči UREOPLASMU (bakterii), kterou likviduji Zapperem a MMS, ale asi tam ještě je. Je v tomto případě klystýr s urinou vhodný? Nebylo by vhodné moč převařit? I když si říkám, že kdyby ureoplasma do střeva chtěla, určitě už by se tam z močopohlavního systému dostala, jestli už tam není. PH moči jsem si měřila dnes ráno a byla jsem mile překvapena, rozhodně přes 7 (možná 7,5). Myslím, že je to tím, že užívám UM výrobky (ocet, pasta), jsou to silné zásady.
Vzpamatovávám se po mononukleoze a nějak nemůžu chytit svoji bývalou energii, tak jsem se rozhodla, že spoustu věcí převrátím a začnu s pročištěním těla. Nevím, zda je to možné, ale po třetím dnu na klystýru se cítím o něco živější.
A k tomu další dotaz, mohu dělat dva klystýry za sebou? Četla jsem, že nějaké paní jste doporučoval, začít na půl litru a další klystýr navýšit. Ale raději se ptám znovu
Ještě poslední otázečka a to je pití. Já piju vodu, kterou si vozím ze vsi z lesní studánky, je na chuť opravdu výborná, ale samozřejmě si ji převařuji, pak nechám ve velké sklenici odstát a teplou či vlažnou pojíjím, když dojde uvařím novou dávku - denně určitě 3-4 litry. Trochu mě tu zmátlo to, co jste o vodě psali převaření, pak mražení nějaká mřížka, moc si to nepamatuji...ale chtěla jsem se zeptat, co si myslíte o mém pitném režimu. Nedělám to tedy úplně blbě?

Děkuji moc za cenné rady.

Dáša

Obecně se dá říci, že při pravidelné aplikaci klystýrů postupně stoupá objem napuštěné tekutiny s čistotou střevní trakce. Střevní trakt je schopen absorbovat větší naplnění, než si lidé myslí, řádově i 2 až 2,5 litru. Pokud se týká klystýru pomocí uriny, běžně je vhodné používat urinu čerstvou, ale ve vašem případě bych zpočátku asi skutečně pouvažoval o převaření. Převařením nic nezkazíte i když je opravdu vysoce pravděpodobné, že zmíněná bakterie skutečně bez problémů může do střeva přejít, protože orgány na sebe úzce naléhají v břišní dutině. To pH moče po ránu, by nemělo být 7 pH a víc, to se má docílit alespoň jednou v průběhu dne, jako jakýsi hup, potvrzující funkčnost celého systému, při kterém se tělo vyčistí od kyselin. Jinak by moč ráno měla být kyselejší než 7 pH a vysoké pH v průběhu celého dne, může působit negativně právě na ledviny a močový systém. Můžete si tím vyvolávat zánětlivé procesy, které rozhodně nejsou nijak příjemné a právě vysoké pH umožní vznik těchto zánětů močového systému. Vysoké pH ovšem u vás může vznikat z různých důvodů, je to například užíváním MMS, velké dávky zásaditých přípravků, které popisujete, případně i další možnosti, jako jsou potraviny o kterých se sice nezmiňujete, ale i to je možná varianta. Je třeba vyladit pH tak, aby v průběhu dne bylo od nějakých 5,8 pH, až 6 pH, těsně po probuzení, do 7-7,5 pH v odpoledních hodinách. Klystýry opravdu razantně zdvihnou energii, již v průběhu několika málo použití a není se tedy čemu divit, že se cítíte lépe. Netuším, co myslíte tím dělat několik klystýrů za sebou, ale popíšu jak by to mělo probíhat. Klystýr se má zadržet ve střevě cca na 20 minut a pokud toto někdo nedokáže na jeden pokus, je vhodné napuštění opakovat i několikrát za sebou, tak aby tekutina skutečně ve střevě dvacet minut mohla působit. Jinak opakování klystýru, pokud by jste dokázala zadržet jeden nálev 20 minut, již není nutné a střevo zřejmě více nevyčistí. Co se týká té vody a vašeho pitného režimu, to skutečně děláte špatně. Pokuste se popřemýšlet o tom, zda se náš dávný předek mohl v přírodě vůbec dostat k převařené vodě. Já si myslím, že vám jasně vyjde, že nikoliv a tato voda je tedy ke konzumaci naprosto nevhodná. Má odstraněnou ledovou strukturální mřížku a tělo energeticky oslabuje. Pokud již chcete vodu takto zpracovávat, že jí převaříte, což pokládám za nesmyslné, tak ji potom musíte znovu zmrazit, rozmrazit a tímto postupem obnovit ve vodě strukturální ledovou mřížku, která je důležitá pro vstřebávání vody do buněk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strava po klystýru
PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 3:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
mohu se zeptat, zda je potřeba dodržovat nějakou stravu po klystýru, když jsou střeva prázdná, tak jestli třeba poté něco škodí? Když se dělá klystýr ráno, za jak dluohou dobu poté se může jíst, nebo je to jedno?
Včera večer jsem si dělala klystýr a ráno vypila půl litru šťávy z jablek a kiwi a od té doby mi není dobře od žaludku, může to nějak souviset?
Pití vody před/během/po klystýru vhodné/špatné/je to jedno?
Předem děkuji za odpověď,
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava po klystýru
PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2009 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
mohu se zeptat, zda je potřeba dodržovat nějakou stravu po klystýru, když jsou střeva prázdná, tak jestli třeba poté něco škodí? Když se dělá klystýr ráno, za jak dluohou dobu poté se může jíst, nebo je to jedno?
Včera večer jsem si dělala klystýr a ráno vypila půl litru šťávy z jablek a kiwi a od té doby mi není dobře od žaludku, může to nějak souviset?
Pití vody před/během/po klystýru vhodné/špatné/je to jedno?
Předem děkuji za odpověď,
Jana

To je špatně pochopeno, po klystýru nejsou střeva nikdy prázdná, tam vyčistíte pouze tlusté střevo, ale jinak zbytek trávicího traktu vždy zůstane zaplněn. Z tohoto pohledu nejsou žádná stravovací omezení důležitá, není nutné dodržovat žádný speciální režim a prakticky můžete jíst téměř ihned po provedení klystýru.
S klystýrem to podle mého názoru nebude mít žádnou souvislost, ono vypít půl litru čisté šťávy z jablek a kivi zrovna taky není nejrozumnější postup. Záleží na tom o jaká jablka šlo, ale domnívám se, že potom by bylo blbě i mě.
Pití vody před klystýrem není žádný problém, v průběhu klystýru, no nevím, to je asi i technicky nemožné a po klystýru je to samozřejmě možné, ale nepřipadá mi to vhodné, protože pak se většinou člověk nají a nepije, jinak by to problém asi neměl být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 2:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
No já ráno často piji šťávu z jablek, přečetla jsem si (i na těchto stránkách), že hodně čistí a má se pít ráno na lačno. Když mám čas, tak piju i hodně vody ráno, taky se to tu psalo, pak tedy čekám půl hodiny, než se najím, proto jsem se ptala, jestli je to vhodné po klystýru.
díky za odpověď
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
No já ráno často piji šťávu z jablek, přečetla jsem si (i na těchto stránkách), že hodně čistí a má se pít ráno na lačno. Když mám čas, tak piju i hodně vody ráno, taky se to tu psalo, pak tedy čekám půl hodiny, než se najím, proto jsem se ptala, jestli je to vhodné po klystýru.
díky za odpověď
Jana

Pití jablečné šťávy jednoznačně vhodné je, ovšem je otázkou, jestli je vhodné pití čisté jablečné šťávy po ránu ve velkém množství. Čistá jablečná šťáva je velmi razantní čistič a samozřejmě pokud na ní člověk není jednoznačně navyklý, tak mu po ní může být blbě. Velice záleží i na typu jablek, některá jablka jsou tak razantně čistící, že vám bude blbě ať jste na jablečnou šťávu navyklá, nebo nejste. Pokud se týká pití vody na jablka, nebo jablečnou šťávu, to teda je už vůbec otázka jestli je to dobré, protože většinu lidí to silně nafukuje a způsobuje to poměrně značné problémy, kterých je třeba se spíše vyvarovat. Osobně to nepraktikuji, spíše piji nějakou směs šťáv, většinou jak lidem radím, mrkev, pomeranč, jablko, kde jablko nebývá nosným prvkem, většinu představuje mrkev a pomeranč. Pokud vám to ovšem nedělá špatně, tak v tom nevidím problém, ale sama píšete, že se vám potom dělá blbě a z tohoto důvodu bych zkusil konkrétně tuto šťávu omezit, případně vynechat a nahradit jinou. Na provedení klystýru to nemá žádný vliv a nijak se tím omezovat nemusíte, lze to aplikovat i tak, že před klystýrem pijete, poté klystýr provedete a v podstatě ihned po ukončení klystýru se najíte, tím bude splněna i ta půlhodina, která je vhodná jako pauza od pití k jídlu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 12:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Mohu se zeptat, proč tedy vy pijete jen samotnou mrkvovou šťávu?

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 7:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Mohu se zeptat, proč tedy vy pijete jen samotnou mrkvovou šťávu?

Jana

Mrkvová šťáva je nejdostupnější, nejlevnější, nejchutnější a nejkomplexnější zdroj, většiny tělu potřebných látek, který znám. Piji samozřejmě i jiné šťávy, ale tato jednoznačně vítězí. Navíc hlavně v zimních měsících je to skoro jediná místní běžně dostupná surovina. Pokud budete ctít zásadu, že člověk by měl převážně používat potraviny vyprodukované v okruhu maximálně do 500 km od svého bydliště, tak vám zase tak mnoho možností nezbývá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 7:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 68
Bydliště: Psáře
a jako bonus je pokožka pěkně mrkvově zbarvená \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 11, 2009 2:04 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
ZDRAVI NEZAVADNY IRIGATOR-KLYSTYR?
ERILENS rezavi+ je zPVC=zavadny!
Dobry den, rada bych zjistila, JAKY IRIGATOR_KLYSTYR na trhu
(popripade, kde se da sehnat v kamennem obchode v Praze?)
NEREZAVI a je z nejakeho NEZAVADNEHO ECO-MATERIALU- tedy ne z PVC???

Sama mam uz druhou nevalnou zkusenost s Irigatorem ERILENS(na obrazku pod KLYSTYR -ten bily s oranzovou trubici do konecniku), ktery ma sice cerny umelohmotny kohout, ale pod nim je NE-NEREZ SROUBEK a uz tak v[b]zdy po 6-ti pouzitich rezavi[/b], rez se pote dostava do hadicky
a samozrejme DO STREVA, coz asi neni zrovna nejzdravejsi, ze?
A navic jsem po dlouhem patrani zjistila, ze je ze zdravotne zavadneho materialu
a to z PVC!!!

Co jsem nasla na netu, tak nabidka je velice omezena, a navic popis vyrobku nikdy neuvadi PLAST, z ceho je vyroben a zda ma NEREZ KOHOUT-SROUBEK.
Proto se ptam na Vase zkusenosti a rada bych, kdyby mne mohl nekdo doporucit ZDRAVOTNE NEZAVADNY IRIGATOR-KLYSTYR???
Ten od firmy SANITY (na obrazku) ma nerez kohout? A je take z PVC, nebo z nejakeho ECO-plastu???
A zda nekdo vi, kde se sezene ten s tou NEREZ NADRZKOU? A zda u ni nerezavi kohout a hadicky nejsou z PVCmaterialu???
Nebo jak vyrobit klystyr z PET FLASKY a z jakych materialu a kde se sezenou
vhodne ECO-hadicky a trubice do konecniku,
aby byly zdravotne nezavadne (ECO PLASTY)?

Mockrat za rady dekuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz