Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 21, 2022 2:33 pm 
Offline

Registrován: pon dub 04, 2011 2:01 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

začínám s urinovými klystýry a trochu mě vyděsil pohled na sesbíranou moč během dne. V moči je viditelná usazenina, viz příloha. Jelikož mě krom jiného trápí zahlenění, napadlo mě, že by se mohlo jednat o hlen. Je bezpečné takovou moč používat pro klystýr?

Děkuji.


Přílohy:
moč-usazenina.jpg
moč-usazenina.jpg [ 132.5 KiB | Zobrazeno 11638 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 21, 2022 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
karel_K píše:
Dobrý den,

začínám s urinovými klystýry a trochu mě vyděsil pohled na sesbíranou moč během dne. V moči je viditelná usazenina, viz příloha. Jelikož mě krom jiného trápí zahlenění, napadlo mě, že by se mohlo jednat o hlen. Je bezpečné takovou moč používat pro klystýr?

Děkuji.

Předpokládám že nad úsadou jde o čirou moč tedy bych v tom problém nehledal, ona ta sedlina tam vzniká poměrně hodně často i když asi ne vždy v takovém rozsahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2022 5:18 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím, Jardo vy rád zkoušíte, Kolik litrů vody se dá do sebe dostat v jednom klystýru?
Jaký máte osobní rekord ,jestli se to tak dá nazvat.
Dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2022 8:15 pm 
Offline

Registrován: ned čer 19, 2022 9:37 pm
Příspěvky: 8
Tony210 píše:
Zdravím, Jardo vy rád zkoušíte, Kolik litrů vody se dá do sebe dostat v jednom klystýru?
Jaký máte osobní rekord ,jestli se to tak dá nazvat.
Dik

Dotaz sice není určen pro mě, ale mohu z vlastní zkušenosti říct, že občas se mi podařilo napustit do střeva až 4 litry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2022 7:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Zdravím, Jardo vy rád zkoušíte, Kolik litrů vody se dá do sebe dostat v jednom klystýru?
Jaký máte osobní rekord ,jestli se to tak dá nazvat.
Dik

Já jsem na rekordy nikdy nejel, prostě dva až tři litry podle pocitů, ale pokud vím tak lze daleko více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2022 8:26 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
Já jsem na rekordy nikdy nejel, prostě dva až tři litry podle pocitů, ale pokud vím tak lze daleko více.

Ještě se dělá nějakej vysokej klystýr tzn. udělat nejdřív nízkej klystýr 2 l ten vypláchne sestupný Tračník a Pak vysoký klystýr to znamená zavést hadičku 70 cm a ten potom vypláchne Příčný Tračník.
To psal:
Norman W. Walker


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2022 7:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Ještě se dělá nějakej vysokej klystýr tzn. udělat nejdřív nízkej klystýr 2 l ten vypláchne sestupný Tračník a Pak vysoký klystýr to znamená zavést hadičku 70 cm a ten potom vypláchne Příčný Tračník.
To psal:
Norman W. Walker

Provádět si doma v zásadě kolonoskopii tedy dostat hadičku pomalu až na druhou stranu to je experimentování pro fajnšmekry nic takového jsem nikdy nezkoumal ani nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon čer 27, 2022 7:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
Provádět si doma v zásadě kolonoskopii tedy dostat hadičku pomalu až na druhou stranu to je experimentování pro fajnšmekry nic takového jsem nikdy nezkoumal ani nezkoušel.

S tou kolonoskopii jste mi to neměl říkat ,už mám objednanou tu inspekční kameru co se používá ,do motoru a nebo se to používá i do potrubí.
Protože ,vidět vlastní výfuk z pohodlí domova , A nemít kolem sebe hejno bílých plášťů.
Tak to je luxus který mi nedá spát.
Už se těším až se tam podívám a vykouknou na mě nějaký pěkný zvířátka. \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon čer 27, 2022 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
S tou kolonoskopii jste mi to neměl říkat ,už mám objednanou tu inspekční kameru co se používá ,do motoru a nebo se to používá i do potrubí.
Protože ,vidět vlastní výfuk z pohodlí domova , A nemít kolem sebe hejno bílých plášťů.
Tak to je luxus který mi nedá spát.
Už se těším až se tam podívám a vykouknou na mě nějaký pěkný zvířátka. \":lol:\"

Pokud to správně chápu chcete si střeva prohlédnout sám, což nevím zda je možné protože oni tam mají přívod vzduchu tím si střevo roztáhnou a také přívod vody tedy si mohou opláchnout jednotlivá místa a opravdu něco vidět. Jinak se kamera bude patrně brodit bordelem a zda bude něco vidět nedovedu posoudit. Pokud jde o sterilitu s tou bych zase tak velký problém neměl, ale základní ošetření by jste určitě provádět měl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2022 2:50 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Tony210 píše:
S tou kolonoskopii jste mi to neměl říkat ,už mám objednanou tu inspekční kameru co se používá ,do motoru a nebo se to používá i do potrubí.
Protože ,vidět vlastní výfuk z pohodlí domova , A nemít kolem sebe hejno bílých plášťů.
Tak to je luxus který mi nedá spát.
Už se těším až se tam podívám a vykouknou na mě nějaký pěkný zvířátka. \":lol:\"

Myslíš takovou kameru napojenou na mobil?
https://www.tipa.eu/cz/kamera-endoskopi ... 27EALw_wcB


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2022 7:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Daryl píše:
Myslíš takovou kameru napojenou na mobil?
https://www.tipa.eu/cz/kamera-endoskopi ... 27EALw_wcB

No já jsem objednalo dražší asi za 15 stovek a je to wifi připojení jo a můžu to zobrazovat na počítači a nebo na telefonu.
Ale já to jakoby nemáme jenom do zadku ,už jsem ji chtěl koupit dlouho protože občas je potřeba se podívat ,do nějakých nepřístupných míst o tom mi hlavně šlo ,zkusit to dát do konečníku mě prostě napadlo to zkusit když to nepůjde tak to nepůjde,Když ne tak ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 27, 2024 12:47 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Myslite si, že je dobrý nápad použiť na klystir niekoľko (neviem koľko) kvapiek Hylak-u forte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 27, 2024 3:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Margareta píše:
Myslite si, že je dobrý nápad použiť na klystir niekoľko (neviem koľko) kvapiek Hylak-u forte?

Tak dobrý nápad to bude jak pro koho. Vzhledem k tomu že roztok obsahuje bezzárodkový koncentrát Escherichiae coli metabolita, Enterococci faecalis metabolita, Lactobacilli acidophili metabolita, Lactobacilli helvetici metabolita je celkem jasné že pomůže jedincům kteří mají uvedené bakterie vymlácené a uškodí těm kteří je mají přemnožené. Vzhledem k tomu že uvedené bakterie mají spíše lidé vymlácené asi většinou pomůže, nebo alespoň neuškodí. Podle mě je celkem jedno zda ten přípravek dodáte vrchem nebo spodem a dokonce se mě zdá rozumné i to dávkování uvedené na lahvičce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 27, 2024 6:59 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved pan Zajicek.

Pan Zajicek mam na Vas este jednu prosbu. Ked clovek uzije Hylak forte peroralne, tak za aky cas (hned, o 1 hodinu...) si moze dat nejake probiotikum, aby sa tieto dva "lieky" nepobili :wink: ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 28, 2024 7:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Margareta píše:
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved pan Zajicek.

Pan Zajicek mam na Vas este jednu prosbu. Ked clovek uzije Hylak forte peroralne, tak za aky cas (hned, o 1 hodinu...) si moze dat nejake probiotikum, aby sa tieto dva "lieky" nepobili :wink: ?

Tak to musíte upřesnit co je myšleno tím probiotikem zda nějaké laktobacily nebo jiné bakteriální kultury z lékárny, nebo nějaké kvašené potraviny a zase by záleželo jaké. Každopádně je velice malá pravděpodobnost že by jste vyvolala nějakou oponentní reakci, v tom Hylaku jsou celkem běžné druhy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz