Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 03, 2024 3:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2009 3:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Mat píše:
Ja predsudky, čo sa týka urinoterapie nemám. PH mám rovných 7.
Co sa týka tej defekácie, tak, som myslel,že to čo počas dna zjem sa cez den spracuje a ráno to vylúčim. Tí ktorí vylučujú aj počas dna majú tú stolicu potom z čoho? Z toho, čo nevylúčili ráno z predošlého dna? Ved to čo počas dna zjem sa počac toho istého dna spracovat a vylúčit nedá.
Ohladom toho klystýru ma skutočne stve jedna vec, že neviem sa trafit tou hadičkou do konečníka a vždy si to podráždim a aj ma to zabolí. Neexistuje nejaký jednoduchý trik ako to tam "vrazit" na prvý pokus. Je to pri tom otvore dost ostré a aj ked to je namastené tak to ide blbo. Ďakujem

Dobrý den,
na co zavěšujete tu nádobku s vodou? Já ji nemám kam zavěsit, takže s tím dost bojuju, aby ta voda vůbec tekla...\":-)\"
Dnes jsem se zděsila červenou barvou stolice, je možné, že to tak obarvila červená řepa? Není možné, že jsem si něco udělala při klistýru a teče mi krev? To by ale už asi bylo hodně zlé, kdyby mi tekla krev, že ano....
Co se týče urinoterapie, tak předsudky nemám, ale ta chuť je tak hrozná, je to takové slizké....a to jsem to raději naředila vodou a přesto do sebe víc než 3 loky nedostanu, mrzí mě to, ale nevím, co s tím...Kdybych to hodně zředila nějakou šťávou, má to ty samé účinky?
Díky za odpovědi
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2009 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
na co zavěšujete tu nádobku s vodou? Já ji nemám kam zavěsit, takže s tím dost bojuju, aby ta voda vůbec tekla...\":-)\"
Dnes jsem se zděsila červenou barvou stolice, je možné, že to tak obarvila červená řepa? Není možné, že jsem si něco udělala při klistýru a teče mi krev? To by ale už asi bylo hodně zlé, kdyby mi tekla krev, že ano....
Co se týče urinoterapie, tak předsudky nemám, ale ta chuť je tak hrozná, je to takové slizké....a to jsem to raději naředila vodou a přesto do sebe víc než 3 loky nedostanu, mrzí mě to, ale nevím, co s tím...Kdybych to hodně zředila nějakou šťávou, má to ty samé účinky?
Díky za odpovědi
Jana

Vy nemáte v koupelně věšák na ručníky? Výškový rozdíl má mít cca 1,5 metru, to je tak ve výšce očí stojícího člověka.
Po červené řepě se vyplaší většina neznalých uživatelů, běžně se velice intenzivně obarví stolice a mnohdy i moč vypadá jako s příměsí krve. Není se čeho bát a ublížit si při klystýru, to by jste se musela opravdu hodně snažit, jinak to není tak jednoduché, to by vymřelo půl obyvatelstva planety. I kdyby krev náhodou ve stolici byla, tak to není až takový problém, pokud se nejedná o stav trvalý. Mnohdy může krvácet porušená céva konečníku, případně jiná drobná poranění, která se při pravidelném čištění zpravidla do tří dnů zacelí a problém se vytratí.
Urinoterapie je velice mocná zbraň, ale pro orální použití musí mít moč pH 7 a více. Také chuť, je například po obilovinách celkem mizerná, ale to už posoudíte sama. I to, je jeden z dobrých důvodů, proč nejíst obiloviny. PH moče se může rovnat celkem dlouho a na to, aby došlo k rychlé, ale ne trvalé změně a Vy si ověříte, že to jde, doporučuji Vám držet jednodenní monodietu. Celý den budete jíst pouze jednu z těchto potravin, meloun, okurka, rajské jablíčko, jablko a pomeranče a pít pouze šťávu z této potraviny. Ráno si změříte proužkem pH a předpokládám, že Vás jeho hodnota překvapí. Při tomto postupu je téměř nemožné, že se pH neupraví, ale bude to pouze na krátkou dobu, moč při tomto správném pH, třeba na pomerančích, má chuť jako matonka s příchutí pomerančů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Plynatost
PříspěvekNapsal: ned črc 12, 2009 11:06 pm 
Offline

Registrován: ned črc 12, 2009 11:00 pm
Příspěvky: 1
Dobry den. Jsem klystyrovy zacatecnik. Zatim jsem provedla jen 3 klystyry a mam otazecku. Po kazdem klystyru se do hodiny ci dvou objevi nadmerna plynatost. Mel by jste prosim nejakou predstavu kde je chyba? Pred i po klystyru vetsinou konzumuji polevky takze si myslim ze stravou to nebude.
Predem dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plynatost
PříspěvekNapsal: pon črc 13, 2009 11:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Pepina píše:
Dobry den. Jsem klystyrovy zacatecnik. Zatim jsem provedla jen 3 klystyry a mam otazecku. Po kazdem klystyru se do hodiny ci dvou objevi nadmerna plynatost. Mel by jste prosim nejakou predstavu kde je chyba? Pred i po klystyru vetsinou konzumuji polevky takze si myslim ze stravou to nebude.
Predem dekuji za odpoved

Nepíšete, čím klystýry provádíte, ani jak, ale zopakuji, čištění musí probíhat minimálně 20 minut a střevo se musí napustit tekutinou až do oblasti slepého střeva, nemá naprosto žádný, nebo minimální význam, vyčistit pouze konečník a hladké střevo, je potřeba vyčistit střevo celé. Použitá tekutina by v tomto případě mohla být vlažná voda s citrónovou šťávou, cca 1 citrón na 2 litry vody. Mnohem lepší je sbíraná urina cca 1 litr, která se ráno přihřeje na tělovou teplotu a použije na výplach.
Dle mého názoru je naprosto největší chyba v polévkách, je třeba dodat stravu bohatou na vlákninu a pokud možno i laktobacily. Z tohoto pohledu, je nejvhodnějším jídlem kysané sudové zelí, nebo rychlokvašené potraviny pickles, případně jako náhradní řešení, spolknout nějaké probiotické kapsle z lékárny. To by mělo nadýmání odstranit a zlepšit výrazně spontánní defekaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon črc 13, 2009 2:17 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tak ma napadlo, ked som tento príspevok čítal, že mne osobne ide do čreva ten 1l uriny napustit velmi lahko s minimálnym pocitom tlaku. To napúštanie trvá iba pár sekúnd. Potom ju tam držím 20 min a potom bez nejakého výrazného nutkania idem na stolicu. Je to správny postup? Píšete, že procedúra má trvat 2O min. Myslíte dokopy alebo samotné napúštanie uriny do čreva má trvat 20 min a dalších 20min zdržanie?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon črc 13, 2009 3:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak ma napadlo, ked som tento príspevok čítal, že mne osobne ide do čreva ten 1l uriny napustit velmi lahko s minimálnym pocitom tlaku. To napúštanie trvá iba pár sekúnd. Potom ju tam držím 20 min a potom bez nejakého výrazného nutkania idem na stolicu. Je to správny postup? Píšete, že procedúra má trvat 2O min. Myslíte dokopy alebo samotné napúštanie uriny do čreva má trvat 20 min a dalších 20min zdržanie?
Ďakujem

Vy už nejste začátečník, ale v otázce klystýrů minimálně pokročilý, čili tak jak to děláte, je to naprosto správně, co by jste tam proboha 20 minut napouštěl. Za 20 minut proteče tou hadičkou od irigátoru možná i 100 litrů tekutiny a to určitě žádné střevo není schopno pojmout. Napuštění cca do 5 minut i s přípravou, pak 20 min zadržet a vyprázdnit se, nic složitějšího po nikom nepožaduji, ale pro mnoho začátečníků je nereálné zadržet tekutinu na 20 minut a musejí proto napouštět i několikrát, aby v součtu těch kratších intervalů, měli tekutinu celkově alespoň 20 minut ve střevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 2:42 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Tak mne napadlo, jak postupovat s očistou tlustého střeva u člověka, který by to evidentně nutně potřeboval (je po několikanásobné operaci srdce), ale je starší a oslabený (má křehké cévy). Máte s tím nějaké zkušenosti?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2009 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Tak mne napadlo, jak postupovat s očistou tlustého střeva u člověka, který by to evidentně nutně potřeboval (je po několikanásobné operaci srdce), ale je starší a oslabený (má křehké cévy). Máte s tím nějaké zkušenosti?
Děkuji.

Pořád stejně, nic lepšího, než naši předkové, dosud nikdo nevymyslel. Pouze dávky tekutiny napouštěné do střeva bych zpočátku dával menší a více často, než se střevo zregeneruje a orálně podávejte větší množství probiotik, buď Lepicol, nebo laktobacily v tobolkách, případně sudové kyselé zelí, rychlokvašené potraviny pickles a brynzu. Srdce klystýry nijak nezatěžují, ba právě naopak mu velice uleví a to samé se týká cév.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 16, 2009 10:10 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Přečetl jsem vlákno a napadá mne otázka:
Mudr Vilma Partyková má řadu vynikajících očistných metod. Při klystýru doporučuje pár kapek citronu do vody.
Je jasné, že pití kyselého vyvolává zásaditou reakci v trávení, což je dobře. Ale dát kyselé "z druhé strany" ?
Kyselo v tlustém střevě asi není dobře? \":?\" \":)\"
Jaká je Vaše zkušenost? Dík, M.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 16, 2009 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Přečetl jsem vlákno a napadá mne otázka:
Mudr Vilma Partyková má řadu vynikajících očistných metod. Při klystýru doporučuje pár kapek citronu do vody.
Je jasné, že pití kyselého vyvolává zásaditou reakci v trávení, což je dobře. Ale dát kyselé "z druhé strany" ?
Kyselo v tlustém střevě asi není dobře? \":?\" \":)\"
Jaká je Vaše zkušenost? Dík, M.

Teď jde o to, zda správně chápu pojem "kyselo v tlustém střevě". Pokud je to kyselo, jako plévka Krkonošské kyselo, tak to určitě je špatně, ovšem kyselo, jako citrónová šťáva, je naopak dobře a aplikuje se šťáva z jednoho citrónu na cca 2 litry vody. Pár kapek se mi zdá opravdu málo, ale pořád je to více než nic a klystýr se dá provádět i pouze čistou vodou. Mudr Vilma Partyková je veliký propagátor urinonoterapie, to vím jistě a já doporučuji také aplikaci této metody, tak vyzkoušejte obojí a zjistíte, že po urině se přestanete starat o citróny, je jednoznačně lepší, levnější a stále dostupná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 16, 2009 11:09 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Urinoterapii jsem zkusil a nemám pochyby. Jen ten citron mi tam "falíroval"
krkonošské kyselo je dobrá a uzdravující věc, přímo blaho na naše masožravé žaludky. Ale chce to kvásek od pekaře \":D\"
Dík za odpověď. M.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv črc 16, 2009 11:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Urinoterapii jsem zkusil a nemám pochyby. Jen ten citron mi tam "falíroval"
krkonošské kyselo je dobrá a uzdravující věc, přímo blaho na naše masožravé žaludky. Ale chce to kvásek od pekaře \":D\"
Dík za odpověď. M.

Na žaludek dejme tomu za určitých okolností ano, ale do střeva ani ze spodu, ani z vrchu. Dlouhodobější požívání této dobroty střevům určitě neprospívá a rozhodně se doporučit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak na klystýr
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2009 3:12 pm 
Offline

Registrován: ned črc 19, 2009 3:08 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám problém s balónkovým klystýrem, dnes jsem si jej zakoupila a zkouším to poprvé - problém je v tom, že po zastrčení cca 8 centimetrové trubičky do konečníku nejde balónek z tekutinou VUBEC zmacknout - jakobych byla "plná" a neveslo se to do me...nevite co bych mohla delat spatne? Prosim o jakoukoliv radu...moc dekuji...Kristyna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na klystýr
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2009 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
kristyna píše:
Dobrý den, mám problém s balónkovým klystýrem, dnes jsem si jej zakoupila a zkouším to poprvé - problém je v tom, že po zastrčení cca 8 centimetrové trubičky do konečníku nejde balónek z tekutinou VUBEC zmacknout - jakobych byla "plná" a neveslo se to do me...nevite co bych mohla delat spatne? Prosim o jakoukoliv radu...moc dekuji...Kristyna

Váš dotaz možná přesně nechápu, ale předpokládám, že špatně je to zasunutí do hloubky 8 cm. Pokud je stolice dosti tuhá, tak se může trubička do ní zapíchnout a pak klade vtékání vody značný odpor, ale že by to nešlo vůbec, to je celkem divné. Pokuste se totéž provést se zasunutím pouze tak necelou polovinou délky trubičky a uvidíte snad to bude lepší. Jinak tyto balónky nejsou na klystýr zrovna nejvhodnější, jsou totiž velmi malého objemu, to by napouštění muselo probíhat na mnoho pokusů a není to pak moc příjemné, vhodnější je normální irigátor s hadičkou, který pojme většinou více jak 1 litr tekutiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2009 12:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Neviem čo to má znamenat, ale vždy ked vyvarím ten irigátor(vyváram to celé okrem tej nádržky), tak po tom vyvarení je tam taký biley práškovitý povlak. Ako keby to bolo posypané a detským zásypom. Je to jednoducho celé biele.
Nevim, ale neuvolnuje sa niečo z tej gumy do tej vody? Ked to potom prído do kontaktu s močom a následne to napustím do čreva, nemože ten prach v súčinnosti s močom nejako škodit?
Je vobec nutné to vyvárat? Vyváram to preto, lebo neviem ako by som tú hadičku vyčistil z vnútornej strany.
Mimochodom, dnes som mal velmi nafúknuté brucho pred tým klystýrom. Po nom este stále zostalo také.
Mal som dojem ako keby to zo mna nevyšlo všetko. Ako keby v tom čreve zostala ešte stolica nariedená urinou.
Ale može to byt iba dojem. Možno to boli iba tie plyny. Neviem.
Nemože to moje nafukovanie sposobovat tá kyslá kapusta?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz