Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2009 8:39 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Dobre.
Takze pouze 20minut, 1litr, jednou, spravne?
(predtim jste psal minimalne 20, tak me to zmatlo a dnes jsem delala az 40minut! a delala jsem i druhy pokus s dalsim 1litrem a teprve pak ze me vyslo i nenatravene rajce z vcerejsi vecere...tak proto nedoporucujete to dvakrat opakovat, nebo z ajkeho duvodu???
A pokud to budu delat jen 1x, vice jak 1litr je taky zbytecne, nebo to roztahuje streva??? A nevadi tedy, ze se ze me na 1litr pouze nedostane i vcerejsi vecere???
A budu to tedy delat 40dni v kuse a pak si budu davat 1den prestavku po kazdych 10ti dnech-tak je to Napoleonsky? A Vam se opravdu nestalo, ze by potom mel nekdo potize s vyprazdnovanim?...ja jsem to cetla na nekolika Webs, ze je to nebezpecne pro line tluste strevo...
Tak ja nevim, ale krom zminek, znam jeste jednoho biochemika, coz nebyla zadna populisticka studie (to bych sem nepsala), ale studie stejne prirodne zamereneho biochemika na vlastnim tele s merenim ruznych hodnot na sobe, tak, jak to pil a pak badani, co do destilky pridat, aby se co nejvice podobala desti a neobirala telo o mineraly...nemluvite o destilovane vode (udelane odparovanim) spise jako o te reverse osmozove (to nevim presne, co to je) ci nejake jinak filtrovane? Jelikoz i jina prirodni fora pravou destilovanou vodu vnitrne odmitaji...
Nebo mozna Vy to zvladate, protoze jste na te syrove strave a mineralu mate nadbytek...nebo ja pak uz nevim, jak je to mozne (ale on na to mel vysledne hodnoty...)?
No ale kdyz rikate, ze ani tvrda dieta na stavach neni pro me moc vhodna, tak ja budu na te zelenine, repkovem a ovoci, jak jste mi uz napsal. Velice Vam za ten detailni popis dekuji. Konecne vim, co mam a jak a proc delat.
Jeste by me zajimalo, jak jste psal, ze berete vsechny ty vitaminy B12 atd...berete to proto, aby jste byl extra zdrav anebo proto, ze jinak by Vam to na syrove strave chybelo? Delal jste si ty testy delat take, kdyz jste byl jen na syrove strave a zadne vitaminy atd. jste nebral??[b]
Mockrat diky[/b]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2009 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Dobre.
Takze pouze 20minut, 1litr, jednou, spravne?
(predtim jste psal minimalne 20, tak me to zmatlo a dnes jsem delala az 40minut! a delala jsem i druhy pokus s dalsim 1litrem a teprve pak ze me vyslo i nenatravene rajce z vcerejsi vecere...tak proto nedoporucujete to dvakrat opakovat, nebo z ajkeho duvodu???
A pokud to budu delat jen 1x, vice jak 1litr je taky zbytecne, nebo to roztahuje streva??? A nevadi tedy, ze se ze me na 1litr pouze nedostane i vcerejsi vecere???
A budu to tedy delat 40dni v kuse a pak si budu davat 1den prestavku po kazdych 10ti dnech-tak je to Napoleonsky? A Vam se opravdu nestalo, ze by potom mel nekdo potize s vyprazdnovanim?...ja jsem to cetla na nekolika Webs, ze je to nebezpecne pro line tluste strevo...
Tak ja nevim, ale krom zminek, znam jeste jednoho biochemika, coz nebyla zadna populisticka studie (to bych sem nepsala), ale studie stejne prirodne zamereneho biochemika na vlastnim tele s merenim ruznych hodnot na sobe, tak, jak to pil a pak badani, co do destilky pridat, aby se co nejvice podobala desti a neobirala telo o mineraly...nemluvite o destilovane vode (udelane odparovanim) spise jako o te reverse osmozove (to nevim presne, co to je) ci nejake jinak filtrovane? Jelikoz i jina prirodni fora pravou destilovanou vodu vnitrne odmitaji...
Nebo mozna Vy to zvladate, protoze jste na te syrove strave a mineralu mate nadbytek...nebo ja pak uz nevim, jak je to mozne (ale on na to mel vysledne hodnoty...)?
No ale kdyz rikate, ze ani tvrda dieta na stavach neni pro me moc vhodna, tak ja budu na te zelenine, repkovem a ovoci, jak jste mi uz napsal. Velice Vam za ten detailni popis dekuji. Konecne vim, co mam a jak a proc delat.
Jeste by me zajimalo, jak jste psal, ze berete vsechny ty vitaminy B12 atd...berete to proto, aby jste byl extra zdrav anebo proto, ze jinak by Vam to na syrove strave chybelo? Delal jste si ty testy delat take, kdyz jste byl jen na syrove strave a zadne vitaminy atd. jste nebral??[b]
Mockrat diky[/b]

Proč stále chcete odpovědi na stejné otázky, potom to děláte stejně jinak, než Vám doporučuji, tak mě tím neberte zbytečně čas.
Včerejší večeři, máte vypudit zcela bez klystýru a klystýr se provádí pouze na dočištění zahleněné střevní stěny.
Na soustavnou polemiku nemám ani čas, ani chuť se stále snažit Vás přesvědčit a ani to není mým cílem. Klidně to dělejte jinak, ale ptejte se na to toho, kdo Vám to doporučil, ne mě.
Jak to doporučuji, tak to dělám a nic neměřím, ani nezkoumám, destilovanou vodu denně piji a jsem zdráv, asi mám nadpřirozené schopnosti, také je má moje rodina a všichni moji pacienti, ale nezdá se Vám těch nadpřirozených schopností příliš mnoho.
Já nevím zda je ta dieta nevhodná, jenom Vám radím NESPĚCHAT.
Neberu je stále a mám vypozorovaná období, kdy i při konzumaci syrového jídla, dochází občas k nedostatku. To, co nejde předávkovat, beru tedy preventivně. Obecně lze tvrdit, že naprostá většina lidí, trpí těžkým deficitem různých látek, zpravidla končícím poškozením organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 05, 2009 7:58 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Podla toho, čo odporúčate može íst jedine o cukry z ovocia a škroby+strukoviny, kedže cukry z obilnín odmietate.
Tak sa teda spýtam, vzhladom na moju výšku 185 a váhu 62 kg kolko by som mal tých semien, zeleniny a ovocia denne ziest, aby som nabral svalovú hmotu? Nemám hmotnost naberat z obilovín, tak sa teda pýtam.
Neviem si predstavit stravovat sa formou delenej stravy pri takejto príležitosti, kedže sa jedná o viachodové menu, od aperitivu po digestiv. Neviem si to predstavit. Radšej sa tomu vyhnem a nebudem to zachranovat klystýrom.
Tej pohanky bolo cca 60g a zeleniny omnoho viac. Ten olej som dal 2 lyžice z jednoduchého dovodu. Chutí mi. Neviem, asi mám štastie a vždy sa mi podarí kúpit chutovo velmi vydarený olej. Ten repkový je bio a za studena lisovaný, nie rafinovaný odpad. Aj napriek tomu posobí kyselinotvorne? A čo olej olivový,lanový a oleje vobec. Všetky posobia kyselinotvorne alebo iba
repkový? Priznám sa, že ten ľanový konzumujem menej. Je síce kvalitný ale nechutný.
Mimochodom, ten moj problém s nafúknutým bruchom úplne zmizol. Včera som na ranjky nekonzumoval nič, žiadne ovocie a na obed a večeru tú pohanku so šalátom+ pil štavy. Pred obedom cca 0.5l kapustovej a vobec ma po nej nenafúklo. Brucho som mal úplne ploché. Takže ma zrejme nafukuje to ovocie, inak si to neviem vysvetlit, pretože som konzumoval to čo inokedy s výnimkou ovocia. Skúsim si ho dat na večeru.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 05, 2009 2:28 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Omlouvam se, jen jsem to chtela upresnit, jak jsem Vam psala, dal jste mi 2ruzne odpovedi.
Dnes rano jsem vypila pomalu (nebo se ma pit voda na ex?)
skoro 1,5l vody z kohoutku neprevarene, po tech 30min, jak pisete. A pak jeste dalsi pul litr a porad nic.
(Driv jsem byla zvykla vypit 1litr kazde rano temer na ex a stolice se dostavovala bud jeste pred nebo hned po...-je muj zpusob nespravny?)
Rozhodla jsem se tedy si klystyr udelat az pred spanim, do te doby se snad stolice dostavi...
Pokud se to bude opakovat a se stolice rano nedostavi,
doporucujete napustil stejne 1litr uriny klystyrem nebo ho udelat pred spanim?
Doporucujete pri egyptske poloze masaz bricha na lepsi rozredeni obsahu strev ci nikoliv?
A souhlasite s teorii, ze koncentrovane sliny pres noc je prospesne splachnout tim rannim pitim vody do tela
a nebo si zuby vycistit jeste pred pitim 1litru vody?Dekuji Vam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 05, 2009 6:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Podla toho, čo odporúčate može íst jedine o cukry z ovocia a škroby+strukoviny, kedže cukry z obilnín odmietate.
Tak sa teda spýtam, vzhladom na moju výšku 185 a váhu 62 kg kolko by som mal tých semien, zeleniny a ovocia denne ziest, aby som nabral svalovú hmotu? Nemám hmotnost naberat z obilovín, tak sa teda pýtam.
Neviem si predstavit stravovat sa formou delenej stravy pri takejto príležitosti, kedže sa jedná o viachodové menu, od aperitivu po digestiv. Neviem si to predstavit. Radšej sa tomu vyhnem a nebudem to zachranovat klystýrom.
Tej pohanky bolo cca 60g a zeleniny omnoho viac. Ten olej som dal 2 lyžice z jednoduchého dovodu. Chutí mi. Neviem, asi mám štastie a vždy sa mi podarí kúpit chutovo velmi vydarený olej. Ten repkový je bio a za studena lisovaný, nie rafinovaný odpad. Aj napriek tomu posobí kyselinotvorne? A čo olej olivový,lanový a oleje vobec. Všetky posobia kyselinotvorne alebo iba
repkový? Priznám sa, že ten ľanový konzumujem menej. Je síce kvalitný ale nechutný.
Mimochodom, ten moj problém s nafúknutým bruchom úplne zmizol. Včera som na ranjky nekonzumoval nič, žiadne ovocie a na obed a večeru tú pohanku so šalátom+ pil štavy. Pred obedom cca 0.5l kapustovej a vobec ma po nej nenafúklo. Brucho som mal úplne ploché. Takže ma zrejme nafukuje to ovocie, inak si to neviem vysvetlit, pretože som konzumoval to čo inokedy s výnimkou ovocia. Skúsim si ho dat na večeru.
Ďakujem

Já vypiji cca 2,5 - 3 litry čerstvé šťávy a sním to, co doporučuji, čili cca 1,5 kg ovoce a zeleniny, včetně oříšků celkem za jeden den. Měřím 193 cm a vážím 76 kg, žádná další hmota není potřebná, takto se cítím naprosto spokojený. Pokud se Vám to zdá málo, tak můžete celkové množství zvednout na 2 kg, ale já na rozdíl od Vás, se celý den pohybuji a mám k tomu ještě extrémní duševní zátěž.
Jednou za čas se extrémně přežrat, není nijak závadné a pokud to druhý den vyčistíte klystýrem, tak to nemůže organizmu nijak výrazně uškodit. Oleje jsou vždy kyselinotvorné, bez ohledu na druh a oleje s omega 3 mastnými kyselinami, silně redukují krevní tlak, nedají se tudíž jíst jen proto, že mi chutnají, to může být nebezpečné. Lněného stačí i podstatně menší množství na vyvolání problémů a rozhodně ho nedoporučuji často předávkovat v čisté formě, proto jsem Vám radil tu sirnou patlanici.
To je zajímavé, zpravidla většinu lidí nafukuje zelenina a specielně zelí, je z tohoto pohledu úplně nejhorší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 05, 2009 7:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Omlouvam se, jen jsem to chtela upresnit, jak jsem Vam psala, dal jste mi 2ruzne odpovedi.
Dnes rano jsem vypila pomalu (nebo se ma pit voda na ex?)
skoro 1,5l vody z kohoutku neprevarene, po tech 30min, jak pisete. A pak jeste dalsi pul litr a porad nic.
(Driv jsem byla zvykla vypit 1litr kazde rano temer na ex a stolice se dostavovala bud jeste pred nebo hned po...-je muj zpusob nespravny?)
Rozhodla jsem se tedy si klystyr udelat az pred spanim, do te doby se snad stolice dostavi...
Pokud se to bude opakovat a se stolice rano nedostavi,
doporucujete napustil stejne 1litr uriny klystyrem nebo ho udelat pred spanim?
Doporucujete pri egyptske poloze masaz bricha na lepsi rozredeni obsahu strev ci nikoliv?
A souhlasite s teorii, ze koncentrovane sliny pres noc je prospesne splachnout tim rannim pitim vody do tela
a nebo si zuby vycistit jeste pred pitim 1litru vody?Dekuji Vam

To je otázka, nesprávný je z pohledu pitného režimu, protože organizmus je schopen přijmout, cca 0,5 litru, dobře vstřebatelné tekutiny, za cca 30 minut. Z pohledu vyvolání defekace, je to postup správný, ale jen občas a ne na trvalé používání, litr naráz, se nedokáže vstřebat do tkání, naředí stolici a dojde k defekaci. Pokud to budete používat déle, tak si tělo nastaví jiné regulační mechanizmy a fungovat to přestane.
Stolice musí být spontánní a to nejlépe zajistí rozemleté lněné semínko, tak 1 - 2 polévkové lžíce, případně Lepicol, dle návodu na obalu. Pokud se stolice nedostaví, tak do 9 hodin, je nutné provést klystýr a tělo vyčistit. Dělat klystýr večer, není také na škodu, ale lepší je to ráno.
V poloze na všech čtyřech, toho moc nenamasírujete, lepší je si stoupnout a udělat pár úklon vpravo, vlevo, kroužit břichem a masáž nahoru a dolu, případně zprava doleva. Naprosto nejlepší, je udělat svíčku, voda steče do příčného tračníku, poté si lehnout na pravý bok a voda steče do vzestupného tračníku.
Polykat sliny, asi nic moc, já si vypláchnu ústa mrtvou vodou a potom normálně piji šťávy. Teprve před snídaní, si zuby čistím a po jídle opět vypláchnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 07, 2009 4:18 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
To, ze jsem po celych 20minut setrvavala v te Egypt.poloze je tedy blbost...?
Ta svicka je jeste lepsi
nez napoustet strevo na L boku a masirovat proti smeru hod.rucicek a postupne se presouvat na zada a pak na PRAVY BOK a pak zase zpet v prubehu napousteni cca 1-1,5l uriny?
Jeste bych se rada zeptala v kolik hodin zacnete pit tu ranni vodu a v kolik tak snidate?
Pochopila jsem spravne, ze ranni klystyr by mel probehnout tak do 9h nebo naopak tesne
(pokud vim, telo se od 11pm do 9h rano detoxifikuje, tak proto se radeji ptam...)
Pri tech Urine klystyrech mi mrazi telo (detox?) a po nich (nebo po 20minutovem klidnem behu-nevim) mi znovu ozil ekzem- zcervenal, s malymi svedivymi pupinky a oblicej mi zrudnul vic, nez predtim.
Znamena to, ze detox urinou klystyry zacal fungovat, nebo naopak, ze to nefunguje???
Ani urina na kuzi nefungovala, a tak jsem si potrela oblecej a ekzem urinou na noc a nechala zaschnout bez oplachnuti.
Rano jsem ale na obliceji mela asi 25pupinku celkem, ale ekzem zase zhnedl i kdyz po behu opet 1z flicku ozil:
nevyznam se v tom, zda to byl dobry napad a mam dal natirat oblicej na noc, aby pupinky vytahl ci pres noc usmrtil aktivni mozne parazity(Demodex-dle vychodni teorie) na obliceji, nebo si tim naopak skodim?
Mohl byste mi prosim napsat, co o tom soudite???

Jeste bych rada vedela, zda se ma svarit 1litr moci na 250ml a tu pak pouzit nebo zda svarit 4l a pouzit 1litr?
Jak dlouho musi byt minimalne odstata, staci i 1-2dny? (to se ma moc jeste nekazi) a co si od tohoto postupu mohu slibovat?
Vytaha to vice toxinu z tela ci to nevytaha tolik streva, nebo proc je to lepsi?

Jeste se chci optat, zda se tim 1-1,5 litrem kazdy den na 20minut take vytahavaji streva (mam pocit, ze kdyz malo jim, tak ke stolici rano pak nedochazi) a jestli existuje zpusob, jak streva zase stahnot?
dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 07, 2009 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
To, ze jsem po celych 20minut setrvavala v te Egypt.poloze je tedy blbost...?
Ta svicka je jeste lepsi
nez napoustet strevo na L boku a masirovat proti smeru hod.rucicek a postupne se presouvat na zada a pak na PRAVY BOK a pak zase zpet v prubehu napousteni cca 1-1,5l uriny?
Jeste bych se rada zeptala v kolik hodin zacnete pit tu ranni vodu a v kolik tak snidate?
Pochopila jsem spravne, ze ranni klystyr by mel probehnout tak do 9h nebo naopak tesne
(pokud vim, telo se od 11pm do 9h rano detoxifikuje, tak proto se radeji ptam...)
Pri tech Urine klystyrech mi mrazi telo (detox?) a po nich (nebo po 20minutovem klidnem behu-nevim) mi znovu ozil ekzem- zcervenal, s malymi svedivymi pupinky a oblicej mi zrudnul vic, nez predtim.
Znamena to, ze detox urinou klystyry zacal fungovat, nebo naopak, ze to nefunguje???
Ani urina na kuzi nefungovala, a tak jsem si potrela oblecej a ekzem urinou na noc a nechala zaschnout bez oplachnuti.
Rano jsem ale na obliceji mela asi 25pupinku celkem, ale ekzem zase zhnedl i kdyz po behu opet 1z flicku ozil:
nevyznam se v tom, zda to byl dobry napad a mam dal natirat oblicej na noc, aby pupinky vytahl ci pres noc usmrtil aktivni mozne parazity(Demodex-dle vychodni teorie) na obliceji, nebo si tim naopak skodim?
Mohl byste mi prosim napsat, co o tom soudite???

Jeste bych rada vedela, zda se ma svarit 1litr moci na 250ml a tu pak pouzit nebo zda svarit 4l a pouzit 1litr?
Jak dlouho musi byt minimalne odstata, staci i 1-2dny? (to se ma moc jeste nekazi) a co si od tohoto postupu mohu slibovat?
Vytaha to vice toxinu z tela ci to nevytaha tolik streva, nebo proc je to lepsi?

Jeste se chci optat, zda se tim 1-1,5 litrem kazdy den na 20minut take vytahavaji streva (mam pocit, ze kdyz malo jim, tak ke stolici rano pak nedochazi) a jestli existuje zpusob, jak streva zase stahnot?
dekuji

Je to naprostá blbost a musíte být spíše v pohybu, aby se něco vypláchlo.
Vodu ráno nepiji, začínám pít většinou v 5 hodin a snídám v 8 hodin.
To je jedno, prostě na lačno.
Urina může dočasně potíže zhoršit a následně je odstraní, jak s tím souvisí běhání netuším.
Již jsem psal, že urina táhne bordel z těla, tak co je na tom nejasné. Celý problém není kosmetického rázu, ale jde o masivní zanesení střev. Odstraňte příčinu a zmizí projevy.
To si nastudujte od Malachova, já Vám to nedoporučuji a již jsem to psal, nemíním se pořád opakovat.
Pokud to budete dělat tak, jak Vám radím, tak se nic nepoškozuje, ale každý den, se mnou konzultujete nový vyzkoušený postup, tak po mě nechtějte odpověď, co to udělá, to já netuším a odpovědět Vám musí ten, podle něhož se řídíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2009 7:01 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Už dávam tej uriny iba liter, ako ste mi doporučili. Raz sa mi stalo, že som tam napustil cca 1l a hned asi za 3 min som musel íst na stolicu, kvoli tým sprostým plynom. Išiel iba vzduch. Už som bol na stolici. Potom som tam napustil ďalší liter a ten som už udržal 20min. Je správne, že som napúštal dalši liter? Ked to dám dokopy tak sú to 2 litre, ale ten prý krát som to vobec neudržal. Mám v čreve ten liter udržat naraz tých 20 min a nie po častiach ak som správne pochopil alebo?
Ďakujem za objasnenie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2009 7:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Už dávam tej uriny iba liter, ako ste mi doporučili. Raz sa mi stalo, že som tam napustil cca 1l a hned asi za 3 min som musel íst na stolicu, kvoli tým sprostým plynom. Išiel iba vzduch. Už som bol na stolici. Potom som tam napustil ďalší liter a ten som už udržal 20min. Je správne, že som napúštal dalši liter? Ked to dám dokopy tak sú to 2 litre, ale ten prý krát som to vobec neudržal. Mám v čreve ten liter udržat naraz tých 20 min a nie po častiach ak som správne pochopil alebo?
Ďakujem za objasnenie

To, že napustíte dvakrát za sebou 1 litr, neznamená, že jste použil dva litry, na jeden pokus jste použil 1 litr a to je správně, počet opakování na to nemá žádný vliv a udržet ten litr přesně 20 minut, také není nezbytně nutné, ale je to vhodné, pokud to bude o trochu méně, nebo více to není tak podstatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2009 10:25 am 
Offline

Registrován: sob bře 07, 2009 9:56 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, pane Jardo, mám dotaz tak trochu neobvyklý a dosud jste ho zde nikdy neřešil. Jde o používání mrtvé vody do klystýru a zde mě zajímá, zda na základě vlastních, nebo převzatých zkušeností, můžete doporučit nějaký konkrétní postup a použité množství. V podstatě řeším, zda je možno mrtvou vodu použít přímo a v jakém objemu, nebo mrtvou vodu pouze přidávat do nálevu, například z bylinného čaje a kolik mrtvé vody použít. Také by mě zajímal Váš názor na opakování takového klystýru, tedy zda doporučujete pouze jednorázové použití, nebo pokud lze mrtvá voda aplikovat tímto způsobem opakovaně, tak jak často. Předem děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2009 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Karel píše:
Dobrý den, pane Jardo, mám dotaz tak trochu neobvyklý a dosud jste ho zde nikdy neřešil. Jde o používání mrtvé vody do klystýru a zde mě zajímá, zda na základě vlastních, nebo převzatých zkušeností, můžete doporučit nějaký konkrétní postup a použité množství. V podstatě řeším, zda je možno mrtvou vodu použít přímo a v jakém objemu, nebo mrtvou vodu pouze přidávat do nálevu, například z bylinného čaje a kolik mrtvé vody použít. Také by mě zajímal Váš názor na opakování takového klystýru, tedy zda doporučujete pouze jednorázové použití, nebo pokud lze mrtvá voda aplikovat tímto způsobem opakovaně, tak jak často. Předem děkuji za radu.
V této problematice nejsem zrovna znalec, ale svůj názor Vám sdělit mohu. Svého času jsem si mrtvou a živou vodu vyráběl, dokonce i nyní to občas dělám. Používám ji hlavně v období chřipek a angín, kde se pravidelné kloktání mrtvou vodou jeví, jako velice účinné opatření a zabere dle mých zkušeností i v případě, že jste se již nakazil. Také je to dobré, na zánětlivé procesy v ústní dutině a některé bolesti zubů, což mám vyzkoušené na manželce. Jednou jsem si mrtvou vodou vyřešil i zánět spojivek způsobený svářením, kdy jsem si jako idiot nablikal svářečkou do očí. Z těchto zkušeností mohu tvrdit, že na sliznici tlustého střeva to žádný negativní vliv mít asi nebude, ale je zde otázka bakteriálních kultur tlustého střeva. Mrtvá voda velice efektivně hubí bakterie i jiné parazitární kultury a je otázkou, zda nemůže zlikvidovat stejně účinně i prospěšné a velice důležité laktobacily. Osobně bych mrtvou vodu aplikoval jako urinový klystýr s přídavkem mrtvé vody, tak 0,25 litru mrtvé vody, do cca 0,75 litru uriny, ale vyzkoušené to nemám. V několika případech, jsem vyřešil u pacientů anální fisuru (trhlinu řiti), aplikací miniklyzmatu mrtvou vodou, tak cca 0,5 dcl do konečníku, po hlavním klystýru. Toto miniklyzma se vstřebá, nesmí dojít ke stolici a velice dobře řeší poškozenou tkáň konečníku. To je z mé zkušenosti asi vše, ale na problematiku živé a mrtvé vody, je zde odborník asi mnohem zkušenější, je to registrovaný člen Viliro, tak ho oslovte pomocí SZ, třeba Vám bude schopen sdělit lepší informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2009 7:26 am 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Tak se chci podělit o zážitek z mého prvního klystýru, který jsem dnes vyzkoušela:
Tři dny předem jsem se každý večer zhruba 20 minut prohřívala v teplé koupeli, jak doporučuje Malachov (pro předběžné změkčení organismu). Po každé z koupelí jsem se ihned osprchovala ledovou vodou. Jedla jsem normálně, jako jindy, žádnou dietu jsem nedržela. Z předchozího dne a dnešního rána jsem nashromáždila moč do 1,5 litrové lahve od Akvily.
Dnes jsem vstala dříve, než jindy (cca v 5 hod.) a započala přípravy. Nejprve jsem vypila cca 4 dcl teplé vody a cca po 15 minutách se dostavilo nucení na stolici, jemuž jsem vyhověla.
Celou (novou) irigační soupravu jsem dobře omyla a propláchla a vyzkoušela, v jaké poloze a jak funguje závěrový kohoutek. Plastovou lahev s urinou jsem nechala ohřát v teplé vodě v umyvadle. Irigační soupravu jsem zavěsila zhruba 150 cm vysoko a připravila si na zem větší bavlněnou podložku. V koupelně jsem trochu zatopila (přece jen dnes ráno bylo dost chladno). Poté jsem nalila prohřátou urinu do irigátoru a upustila jen tolik, aby odešly vzduchové bubliny. Prsty levé ruky jsem zvlhčila olejem řitní otvor i koncovou silikonovou hadičku irigátoru a v egyptské poloze ji pravou rukou začala zasouvat dovnitř těla. Postupovala jsem opatrně a řídila jsem se vlastními pocity. Pokud jsem cítila tlak, nebo jen nepatrný náznak bolesti, přestala jsem na chvilku a poté pokračovala opatrně dál. Myslím (i když jsem to neměřia \":)\" ), že se mi ji podařilo zasunout dost hluboko. Poté jsem otevřela kohoutek a pokusila se co nejvíce uvolnit. S hlubokými (ale uvolněnými) vdechy a výdechy jsem nechala urinu do sebe vtékat. Postup jsem musela asi tak třikrát či čtyřikrát přerušit a na chvilku zastavit přívod tekutiny, když jsem pocítila uvnitř tlak. Nakonec jsem do sebe bez potíží dostala minimálně ten 1 litr a něco uriny a vytáhla opatrně koncovou hadičku. Musím podotknout, že s hadičkou nebyl absolutně žádný problém (jak jsem se předem obávala) a po celou dobu napuštění nevyklouzávala a pevně držela na svém místě.
Lehla jsem si na záda se zdviženýma nohama (v poloze "svíčka"). Nohy trochu zakloněné dozadu, vydržela jsem tak chvíli, poté jsem se obrátila na pravý bok, s pravou nohou nataženou a levou pokrčenou a setrvala jsem tak také chvíli. Následně jsem se obrátila na levý bok a provedla totéž zrcadlově, co na pravém boku. Poté opět se zdviženýma nohama, v poloze svíčka atd.. Všechny polohy jsem zopakovala zhruba 3-4x. Při tom všem jsem žádné žbluňkání apod. nepociťovala nebo neslyšela. Poté jsem začala (odhaduji to tak zhruba na něco přes 15 minut od započetí klystýru - napuštění tekutiny) pociťovat nucení na stolici. Proto jsem se opatrně zvedla ze země a odešla dost rychlým krokem \":)\" na WC. (Poté, co jsem vstala, jsem pocítila v podbříšku docela silný tlak a slabší nestálou bolest.)
Co se odehrávalo v oné místnůstce, si asi dokáže každý již sám představit. Každopádně ze mne nejprve vytekla menší část tekutiny, než začalo vyprazdňování. To se pak zhruba dalších asi 20 minut periodicky opakovalo - tj. tekutina / stolice. Před každým dalším vyprázdněním jsem pocítila i uslyšela v břiše žbluňkání (jako by se zase další část střeva vyprazdňovala). Snažila jsem se být co možná nejvíce uvolněná a pokud se mi to dařilo, vše šlo okamžitě hladce. Ke konci jsem začala pociťovat zvýšenou teplotu v nohou (zejména lýtkách).
Soupravu jsem omyla a vypláchla a nechávám vyschnout. Prozatím (tj. cca po 1 1/2 hodině od vyprázdnění nepociťuji žádné další nutkání na stolici. Asi po hodině jsem si vzala snídani. Tekutinu jsem zatím nepila.
Co se týče pocitů, tak musím říci, že žádnou "lehkost", kterou tak často klystýrníci jako důsledek této procedury popisují, jsem nepocítila ani nyní nepociťuji. Mrzí mne to, ale třeba to přijde jindy. Na škodu to celé však určitě nebylo, protože jsem se minimálně velmi důkladně vyprázdnila.

Takže tolik má první zkušenost s klystýrem. Třeba to někomu dalšímu pomůže a povzbudí jej to k "akci".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2009 9:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 20, 2009 11:11 am
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Jarda píše:
… na sliznici tlustého střeva to žádný negativní vliv mít asi nebude, ale je zde otázka bakteriálních kultur tlustého střeva. Mrtvá voda velice efektivně hubí bakterie i jiné parazitární kultury a je otázkou, zda nemůže zlikvidovat stejně účinně i prospěšné a velice důležité laktobacily… jako urinový klystýr s přídavkem mrtvé vody, tak 0,25 litru mrtvé vody, do cca 0,75 litru uriny …


Na sliznici tlustého střeva to žádný negativní vliv mít nebude, tak jako nepoškodí oko při výplachu. Laktobacily by mrtvá voda zlikvidovat mohla, ale ty se dají doplnit. Nabídka v lékárnách je velká. Podle vědeckých poznatků, urina má podobné desinfekční vlastnosti jako mrtvá voda. Zde by asi platilo pravidlo, že smícháním dvou 40% lihovin nezískáme 80%.
Obdobně to bude i při urině s mrtvou vodou. Co by se získalo, by mohly zodpovědět pouze laboratorní testy. Možná, že to bude zajímavý dotaz pro MUDr. Vilmu Partykovou, zabývající se urinoterapii.

_________________
Voda neni lék ale má léčivé účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2009 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Tak se chci podělit o zážitek z mého prvního klystýru, který jsem dnes vyzkoušela:
Tři dny předem ..........................
.................Co se týče pocitů, tak musím říci, že žádnou "lehkost", kterou tak často klystýrníci jako důsledek této procedury popisují, jsem nepocítila ani nyní nepociťuji. Mrzí mne to, ale třeba to přijde jindy. Na škodu to celé však určitě nebylo, protože jsem se minimálně velmi důkladně vyprázdnila.

Takže tolik má první zkušenost s klystýrem. Třeba to někomu dalšímu pomůže a povzbudí jej to k "akci".

Popis i celá procedura, je přímo vzorovou ukázkou správně prováděného klystýru i když se domnívám, že takto předpisově, klystýr téměř nikdo neprovádí. Dokonce i já, provádím celou proceduru v mnohem jednodušší podobě, vzhledem k potřebnému času na takto dokonalé provedení. Mě na celou proceduru bohatě stačí 5 min na napuštění, potom cca 20 minut něco dělám, například na počítači a následně si dojdu na toaletu. Zabraný čas je tedy naprosto minimální, pouze nejde hned odejít z domu, třeba do města.
Jakýsi pocit lehkosti, cítí zpravidla lidé dosti zanesení, u zdravé osoby se to tak jednoznačně neprojevuje, ale určitě nikomu nebude po klystýru hůře, čištění není nikdy na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz