Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 15, 2024 8:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
no udělalo se jí teď celkově dost zle... domnívám se, že to bude mít zřejmě po rohlíku a několika sladkých bonbonech, poněvadž ji sice okurky dali relativně do kupy, ale stále plní překyselený sud.. co Vy na to? Myslím, že je teď potřeba dostat pH do latě a to nespraví chvilka (týden) na okurkách a potom zase normoš.... má nějaký problémy s tím žaludke.. (pálení žáhy ji dost trápí) a mimo to bolí i pod žebry, což odpovídá jak játrům, možná i slinivce, a slezině a žaludku... řekl bych, že potřebuje dělat v podstatě denně klystýry a jíst zeleninu a ovoce a pít šťávy a vytrvat....

je můj postup správný nebo byste něco vyvrátil nebo ještě doporučil?

Překyselené tělo samozřejmě dává signály, že již nemáte přilévat další kyseliny, akorát mi je nechceme vnímat. Pokud má tyto problémy, je to co píšete správné, ale v začátku je vhodnější alespoň jednodenní hladovka, která orgánům velice ulehčí a potíže rychle přejdou. Musí si pravidelně měřit pH a pokud možno ho udržet na správných denních hodnotách, buď stravou, nebo v začátku i třeba jedlou sodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: výplach
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2009 1:43 pm 
Offline

Registrován: pon lis 30, 2009 1:31 pm
Příspěvky: 1
Bydliště: brno
Provedl jsem tuto sobotu úspěšnou SP, průtokáč se spustil až po 2,5 l slané vody a pár cvicích, pak to šlo nádherně.
Napadlo mě při tom, zda by bylo možné dané situace využít k dopravě detoxikačního prostředku do trávících cest,
třeba hodně zředěného koloidního stříbra, aktivovaného MMS, či něčeho jiného zdraví pozbuzujícího či antibreberózního,
co by se do těchto míst normálně těžko dostávalo. Existují nějaké ověřené postupy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výplach
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2009 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
malheur píše:
Provedl jsem tuto sobotu úspěšnou SP, průtokáč se spustil až po 2,5 l slané vody a pár cvicích, pak to šlo nádherně.
Napadlo mě při tom, zda by bylo možné dané situace využít k dopravě detoxikačního prostředku do trávících cest,
třeba hodně zředěného koloidního stříbra, aktivovaného MMS, či něčeho jiného zdraví pozbuzujícího či antibreberózního,
co by se do těchto míst normálně těžko dostávalo. Existují nějaké ověřené postupy?

Ověřené postupy v tomto pojetí neznám a experimenty zrovna moc nedoporučuji. Jedná se zde o naprosto jiný postup, než třeba klystýr, kde se na nálev dá použít MMS zcela bez problémů a v docela silné dávce, ale u šankaprakšalány bych to neriskoval. Mohlo by to, na poměrně dlouhou dobu, zablokovat kolonizaci laktobacilů ve střevní trakci a to by pak byl docela vážný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2009 9:03 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2009 11:58 am
Příspěvky: 5
k


Naposledy upravil Aleš dne čtv pro 03, 2009 9:17 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2009 9:49 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Už tady byla řeč o Glauberově soli. Zajímalo by mě zda je to vhodná alternativa obyčejné kuchyňské soli při přípravě "splachovacího roztoku" pro šankaprakšalánu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2009 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Už tady byla řeč o Glauberově soli. Zajímalo by mě zda je to vhodná alternativa obyčejné kuchyňské soli při přípravě "splachovacího roztoku" pro šankaprakšalánu.

Už jsem to zde psal, jde o mnohem razantnější typ soli a sám s tím zkušenosti nemám. Také se nedomnívám, že na takto dokonale promyšlené metodě, vyzkoušené mnoha generacemi, dokážete cokoliv zlepšit a zatím každý, kdo to zkoušel, toho potom litoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 1:53 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2009 11:58 am
Příspěvky: 5
Dnes poprvé jsem vyzkoušel tuto metodu. Vypil 1. hrnek a 10-15 minut nic. Pak se to pomalu rozjelo. K mému překvapení už asi po litru mnou vypuštěné vody jsem měl téměř čistou vodu. Tak to šlo až do konce. Nakonec lehké zbarvení heřmánkem a rýže v pohodě. Žádné problémy. To jsem si myslel že mám tlusté střevo víc zaneřáděné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šanka vs. klystýr/colonHT
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 7:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Šankaprakšalána je sice důkladnější a řekl bych i razantnější technika, než hydrocolon terapie a klystýry, ale mám velkou nevýhodu v tom, že odstraní příliš velké množství laktobacilárních kultur z trávicího traktu a nejde provádět opakovaně krátce za sebou...

Dal by se nějak třeba procentuelně porovnat čas, kterým se dá odstranit zanesení střev po řekněme 30 letém huntování klasickou stravou v případě, že se ho rozhodnu čistit klystýry/CHT/šankou?
Samozřejmě se snažím už pár měsíců být na syrové stravě a jde vidět, že ekzémy "pracují" a uvnitř se něco děje (shodil jsem z 83=>75kg = BMI teď 22,5). Než ale zkoušet denně klystýry raději bych dal 1-2x/měsíc šanku pokud tím bude proces čistění postupovat nejrychleji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Aleš píše:
Dnes poprvé jsem vyzkoušel tuto metodu. Vypil 1. hrnek a 10-15 minut nic. Pak se to pomalu rozjelo. K mému překvapení už asi po litru mnou vypuštěné vody jsem měl téměř čistou vodu. Tak to šlo až do konce. Nakonec lehké zbarvení heřmánkem a rýže v pohodě. Žádné problémy. To jsem si myslel že mám tlusté střevo víc zaneřáděné.

Je to opravdu velice individuální a buďte rád, že to je tak, jak to je a můžete si celkem gratulovat, neboť představujete světlou výjimku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šanka vs. klystýr/colonHT
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 8:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Host píše:
Dal by se nějak třeba procentuelně porovnat čas, kterým se dá odstranit zanesení střev po řekněme 30 letém huntování klasickou stravou
O tomto jsem četl... snad u Walkera nebo na webu Vitarian nebo v Diamondových "Fit pro život"? Nevím přesně, kde jsem to četl, ale pamatuji si, že tam bylo psáno, že co rok na klasické (vařené) stravě, to cca měsíc čištění organismu - tím se nemíní pouze klystýry, ale syrová strava vůbec - tak, jak to má správně být. Takže raw strava, sem tam denní půst (já dělám 1x týdně) a s půstem očistné klystýry. Je mi kousek přes 40 let, takže mi bude - dle této teorie - očista trvat nějakých 40 měsíců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šanka vs. klystýr/colonHT
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Dal by se nějak třeba procentuelně porovnat čas, kterým se dá odstranit zanesení střev po řekněme 30 letém huntování klasickou stravou v případě, že se ho rozhodnu čistit klystýry/CHT/šankou?
Samozřejmě se snažím už pár měsíců být na syrové stravě a jde vidět, že ekzémy "pracují" a uvnitř se něco děje (shodil jsem z 83=>75kg = BMI teď 22,5). Než ale zkoušet denně klystýry raději bych dal 1-2x/měsíc šanku pokud tím bude proces čistění postupovat nejrychleji...

To se velice těžko porovnává, hodně záleží na způsobu provedení jednotlivých metod, já osobně bych se tím nezabýval a zvolil bych jako nejvhodnější kombinaci šankaprakšalány jedenkrát za čtrnáct dní a klystýrů, ty provádět podle potřeby mezi jednotlivými šakaprakšalánami. Při současném správném jídelníčku se domnívám, že to půjde i rychleji, než píše Jindra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob pro 19, 2009 12:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Dotaz na bublinu na vrátníku: Jak jí předcházet pokud to vůbec jde?
Dneska jsem podruhé vyzkoušel šanku. Tá první proběhla před několika měsíci tak, že ze mě první cca 2 litry slané vody vyletěli vrchem, ale pak se to rozjelo a teklo spodem jak má. Dneska to ale bylo mnohem "veselejší".
Na úvod prvního 1,5 litru slané vody, cviky úklonů, ale ani 10 minutách nic, pak to ze mě "tradičně" vyletělo vrchem. No dobrá, říkám si, bublina bude pryč tak jsem během 5 min dal další 1,5 litru+úklony. Ani po dalším cvičení nic a opět to letělo ze mě vrchem a tentokrát to mělo větší grády. Pak to ale konečně proteklo i spodem tak se mi ulevilo. Dal jsem cca 1,5 litru ale zcela nečekaně to po cca půlhodině vyletělo i vrchem přestože to ze mě protékalo i spodem. Do třetice do byla kosa přímo ukázková. Pak se to ale stabilizovalo, dal jsem ještě cca 2 litry slané vody, teklo to ze mě čisté tak jsem dal 1,5 heřmánkového čaje a ukončil tuto velezábavnou estrádu o třech šavlových tancích. Rád bych věděl jestli se dá problému s vrátníkem nějak předejít, abych čistil střevo a nesoutěžil v disciplíně o zvraceče roku... Mimochodem mě z té soli solidně bolí palice takže si připadám si jak po těžkém flámu \":-)\" Zřejmě jsem jí dost natrávil v žaludku než ze mě vyletěla. Pevně věřím, že lidé co rádi solí by po tomto mém dobrodružství sůl ani moře už nechtěli vidět ani na fotce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob pro 19, 2009 5:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Dotaz na bublinu na vrátníku: Jak jí předcházet pokud to vůbec jde?
Dneska jsem podruhé vyzkoušel šanku. Tá první proběhla před několika měsíci tak, že ze mě první cca 2 litry slané vody vyletěli vrchem, ale pak se to rozjelo a teklo spodem jak má. Dneska to ale bylo mnohem "veselejší".
Na úvod prvního 1,5 litru slané vody, cviky úklonů, ale ani 10 minutách nic, pak to ze mě "tradičně" vyletělo vrchem. No dobrá, říkám si, bublina bude pryč tak jsem během 5 min dal další 1,5 litru+úklony. Ani po dalším cvičení nic a opět to letělo ze mě vrchem a tentokrát to mělo větší grády. Pak to ale konečně proteklo i spodem tak se mi ulevilo. Dal jsem cca 1,5 litru ale zcela nečekaně to po cca půlhodině vyletělo i vrchem přestože to ze mě protékalo i spodem. Do třetice do byla kosa přímo ukázková. Pak se to ale stabilizovalo, dal jsem ještě cca 2 litry slané vody, teklo to ze mě čisté tak jsem dal 1,5 heřmánkového čaje a ukončil tuto velezábavnou estrádu o třech šavlových tancích. Rád bych věděl jestli se dá problému s vrátníkem nějak předejít, abych čistil střevo a nesoutěžil v disciplíně o zvraceče roku... Mimochodem mě z té soli solidně bolí palice takže si připadám si jak po těžkém flámu \":-)\" Zřejmě jsem jí dost natrávil v žaludku než ze mě vyletěla. Pevně věřím, že lidé co rádi solí by po tomto mém dobrodružství sůl ani moře už nechtěli vidět ani na fotce...

To, co popisujete, je docela zvláštní. První nevolnost bych možná viděl na tu bublinu, ale jak projde první tekutina, tak to s bublinou již nemá nic společného. Spíš bych to viděl na pomalou průchodnost tekutiny, vysokou slanost a neúměrně veliké vypité dávky. Pro to nastartování, zkuste použít klystýr a utrhnout to odspodu, potom se sifon startuje mnohem snadněji. Pití dávkujte pomaleji, aby se voda nehromadila v žaludku, což jej může dost dráždit. Také vyzkoušejte snížit tu slanost u druhé a všech následných várek pití. Pokud by ani to nepomohlo, dá se místo soli použít i vývar z pórku a cibule, což tak žaludek nedráždí, ale připadá mi to zbytečné, postupně to určitě natrénujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob pro 19, 2009 6:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Spíš bych to viděl na pomalou průchodnost tekutiny, vysokou slanost a neúměrně veliké vypité dávky.

Já jsem vycházel z tohoto Vašeho textu: "Vodu je vhodné vypít nejlépe na ex, její chuť totiž není příliš příjemná a špatně se po přerušení k pití člověk vrací. Většinou již rychlé vypití tak velkého množství vlažné osolené vody nahodí sifonový efekt a dojde ke spontánnímu odchodu kalů."
Takže jsem to valil na ex. Piju z láhve 0,6 respektive 0,7 litru ve které je polévková lžíce soli takže v podstatě 2x více než doporučujete, ale taky jsem viděl dávkování "neplná polévková lžíce na 1 litr vody" což je zhruba ta moje dávka. Raději dávám celou z obavy, že pokud nebude dost slaná tak ji tělo vstřebá což je pravý opak toho co má...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob pro 19, 2009 6:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Já jsem vycházel z tohoto Vašeho textu: "Vodu je vhodné vypít nejlépe na ex, její chuť totiž není příliš příjemná a špatně se po přerušení k pití člověk vrací. Většinou již rychlé vypití tak velkého množství vlažné osolené vody nahodí sifonový efekt a dojde ke spontánnímu odchodu kalů."
Takže jsem to valil na ex. Piju z láhve 0,6 respektive 0,7 litru ve které je polévková lžíce soli takže v podstatě 2x více než doporučujete, ale taky jsem viděl dávkování "neplná polévková lžíce na 1 litr vody" což je zhruba ta moje dávka. Raději dávám celou z obavy, že pokud nebude dost slaná tak ji tělo vstřebá což je pravý opak toho co má...

No, já to tak dělám, ale zdaleka to neznamená, že to tak musí dělat každý. Pokud se vám po tomto postupu dělá blbě, tak je potřeba hledat jiný postup, který vám bude lépe vyhovovat a ne stále dokola trpět jenom proto, že to tak někdo doporučuje.
Slanost roztoku by měla být zhruba jako u mořské vody a ne se snažit o nějaké megadávky, které zbytečně dráždí žaludeční stěnu. Sůl je jed a to velice silný, proto se ho tělo snaží velice rychle zbavit, ale nemusí to dělat zrovna vrchem, spodem je to přeci jen o něco příjemnější.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz