Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon dub 29, 2024 9:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 9:15 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Ahoj Jardo.
Hořká sůl ( k očistě jater) - síran hořečnatý MgSO4_7H2O mám jej bez toho 7H2O - snad je to jedno, když bude bez 7dmi molekul vody ? Jaký je tvůj názor?

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Ahoj Jardo.
Hořká sůl ( k očistě jater) - síran hořečnatý MgSO4_7H2O mám jej bez toho 7H2O - snad je to jedno, když bude bez 7dmi molekul vody ? Jaký je tvůj názor?

Tak v tom ti bohužel nepomůžu, protože o tom nic nevím. Zdánlivě by to mělo být opravdu jedno, ale na mém názoru chemie určitě nestojí, doporučuji se zeptat nějakého chemika, než do sebe bez rozmyslu narvat nějakou chemikálii a mít problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 10:41 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Denny píše:
Ahoj Jardo.
Hořká sůl ( k očistě jater) - síran hořečnatý MgSO4_7H2O mám jej bez toho 7H2O - snad je to jedno, když bude bez 7dmi molekul vody ? Jaký je tvůj názor?

Síran hořečnatý MgSO4.7H2O (neboli Glauberova sůl) jsou krystalky, lépe se rozpouští ve vodě. Bez těch 7H2O by to měl být prášek (ne krystaly), bude se trochu hůř rozpouštět a při dávkování na váhu by se dávala poloviční váha, než krystalického síranu.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2009 2:08 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Jarda píše:
Nepíšeš sice nic o pocitech, ale předpokládám, že dobrý ne? S tím česnekem opatrně, u někoho, kdo není zvyklý ho jíst, to může popálit jazyk a to zrovna příjemné není. Vzhledem k tomu, že jsi již bral MMS, tak asi česnek mnoho dalšího nepředvede, je přeci jen slabší, MMS je opravdu těžký kalibr. Taková drobná rada, nastuduj si něco o pH moče a snaž se tím řídit, většinou se lidem okamžitě uleví, jak se zbaví alespoň na chvíli acidózy.

Ano dobrý, funguje to, tak jak to tu píšou jiní. Mi je mnohem líp \":)\"
Jako bys mi to popálení jazyka přivolal. Po čtyřech dnech přežvykování se mi to právě trochu povedlo \":oops:\" Máš pravdu, MMS je pořádný kalibr, který mi od něčeho pomohl, avšak na moje ucpané vnitřnosti měl také dosti neblahý vliv. Naopak v mé situaci je česnek (až na tu možnost popálení) v pohodě a navíc ti oproti MMS prostoupí celým tělem (i když pak smrdíš jako topinka), aniž by ses musel v něm koupat. V každém případě se k MMS vrátím, kdykoliv ho budu nutně potřebovat(období chřipek) a 100%ně \":!:\" ho budu pravidelně používat po té, až se dostatečně pročistím.

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 13, 2009 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Ano dobrý, funguje to, tak jak to tu píšou jiní. Mi je mnohem líp \":)\"
Jako bys mi to popálení jazyka přivolal. Po čtyřech dnech přežvykování se mi to právě trochu povedlo \":oops:\" Máš pravdu, MMS je pořádný kalibr, který mi od něčeho pomohl, avšak na moje ucpané vnitřnosti měl také dosti neblahý vliv. Naopak v mé situaci je česnek (až na tu možnost popálení) v pohodě a navíc ti oproti MMS prostoupí celým tělem (i když pak smrdíš jako topinka), aniž by ses musel v něm koupat. V každém případě se k MMS vrátím, kdykoliv ho budu nutně potřebovat(období chřipek) a 100%ně \":!:\" ho budu pravidelně používat po té, až se dostatečně pročistím.

Česnek je nepochybně velice léčivá rostlina a umí prostoupit i do mozku, což si tělo jinak úzkostlivě hlídá. Například antibiotika tam zrovna rádo nepouští a staří Číňané, česnekem ve velkých dávkách, úspěšně léčili i zánět mozkových blan, což je i v dnešní době stále dost problematické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 10:46 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
fdh píše:
u osoby, která se teď připravuje na šanku pomocí okurek, aby se dostala s kyselosti, je potřeba den před změnit nějak stravu? nějak se ještě připravit?
máme v plánu provést šanku, po ní pokračovat chvíli klystýrama a změnit stravu dle Vašeho jídelníčku....
Ne, další změna stravy už není potřeba, okurky jsou prakticky nestravitelné, střevo velice dobře vymetou a upraví celkem rychle pH moče i dalších tělních tekutin. Váš postup je tedy asi správný a nevidím na něm žádnou zásadní chybu.

Dnes byla provedena šankprakšalána s velice pozitivním průběhem. Ta okurka je asi velice dobrá jako příprava před touto procedurou \":)\" Mamka moc děkuje a pozdravuje \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 12:41 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
milda píše:
Denny píše:
Ahoj Jardo.
Hořká sůl ( k očistě jater) - síran hořečnatý MgSO4_7H2O mám jej bez toho 7H2O - snad je to jedno, když bude bez 7dmi molekul vody ? Jaký je tvůj názor?

Síran hořečnatý MgSO4.7H2O (neboli Glauberova sůl) jsou krystalky, lépe se rozpouští ve vodě. Bez těch 7H2O by to měl být prášek (ne krystaly), bude se trochu hůř rozpouštět a při dávkování na váhu by se dávala poloviční váha, než krystalického síranu.


Čau Mildo a díky za odpověď. V podstatě máš pravdu, ale Glauberova a hořká sůl nejsou to samé. Ty soli, jak jsem zjistil jsou rozdílné, Hořká sůl - síran hořečnatý MgSO4_7H2O
a Glaubterova sůl - síran sodný Na2SO4_10H2O.

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 6:20 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Ahoj Denny, dík za opravu. Asi jsem se překouknul \":oops:\" \":wink:\"
Síran hořečnatý je "Epsomská sůl" nikoli "Glauberova" Použití je však velmi podobné, obojí je silně projímavé, síran hořečnatý je třeba v Šaratici..
http://cs.wikipedia.org/wiki/Síran_hořečnatý

Síran hořečnatý byl "U pramene" doporučován do klystýru pro lepší vyčištění usazenin v tlustém střevě. Koupil jsem ho (ochutnal - je hořký jako ta Šaratice nebo Glauberovka) a i aplikoval. Snad nějaké usazeniny zmizely....
viz citace:
Kód:
17. den postu dochází k vylučování zbytků, o nichž si člověk myslí, že snad vůbec nemohou pocházet z jeho těla. Pokud nejsme schopni takovéhoto zatížení - lze stejného výsledku dosáhnout klystýry s přídavkem síranu hořečnatého /+ tradičně ještě rozdrcená semena jitrocele blešníku. Pokud se jedná o klystýr, opakovaný sedm dní po sobě, dojde ke změkčení usazenin v tlustém střevě a jejich vyloučení. Pokud by někdo zahlédl ve stolici kusy hmoty podobající se dehtu, je to přesně to o čem je řeč a snaha přináší ovoce. Méně než 7dní většinou nestačí k oddělení těchto letitých nánosů od stěny tlustého střeva.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šanka vs. klystýr/colonHT
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 6:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Zajímal by mě dlouhodobější pohled na účinnost očist Šanka vs. klystýr/colonHT a toho co zabírá nejvíc...
Walker ve svých knihách colonHT doporučuje min. 1x/ročně a klystýry prakticky pořád. Obojí mi přijde časově náročnější než 1 denní procedura šanky, kdy provedu za 2h očistu a pak jsem do večera jen na rýži. Šanka by navíc měla být mnohem důslednější očistou a navíc neroztahuje střeva jako časté nálevy. Přijde mi že se jí nedostává patřičné publicity na úkor klystýrů tak mě zajímá proč...?

Klystýr ani colonHT jsem nezkoušel, šanku jsem zatím dal jen 1x, ale brzo ji plánuji zkusit znovu a chtěl bych očistu zmaximalizovat jejím následným zopakováním. Jaký je ideální odstup abych si nerozhodil pajšl uplně? 14 dnů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šanka vs. klystýr/colonHT
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Zajímal by mě dlouhodobější pohled na účinnost očist Šanka vs. klystýr/colonHT a toho co zabírá nejvíc...
Walker ve svých knihách colonHT doporučuje min. 1x/ročně a klystýry prakticky pořád. Obojí mi přijde časově náročnější než 1 denní procedura šanky, kdy provedu za 2h očistu a pak jsem do večera jen na rýži. Šanka by navíc měla být mnohem důslednější očistou a navíc neroztahuje střeva jako časté nálevy. Přijde mi že se jí nedostává patřičné publicity na úkor klystýrů tak mě zajímá proč...?

Klystýr ani colonHT jsem nezkoušel, šanku jsem zatím dal jen 1x, ale brzo ji plánuji zkusit znovu a chtěl bych očistu zmaximalizovat jejím následným zopakováním. Jaký je ideální odstup abych si nerozhodil pajšl uplně? 14 dnů?

Šankaprakšalána je sice důkladnější a řekl bych i razantnější technika, než hydrocolon terapie a klystýry, ale mám velkou nevýhodu v tom, že odstraní příliš velké množství laktobacilárních kultur z trávicího traktu a nejde provádět opakovaně krátce za sebou. Tato nevýhoda se nedá žádným způsobem kompenzovat a je sice pravdou, že jogíni provádějí určitý typ očisty podobný, šankaprakšaláně i po dobu mnoha dní za sebou, ovšem nepoužívá se slaná voda, ale aplikují se vývary z cibulovitých rostlin podobných pórku. Šankaprakšalána jde konat v maximální frekvenci s odstupem čtrnácti dnů, případně na samém začátku to jde zrychlit tak, že jí provedete jednu sobotu, pak druhou sobotu a následně už po čtrnácti dnech, to je nejčastější frekvence kterou lze aplikovat. Oproti tomu klystýry jde aplikovat prakticky denně a pokud použijete jako nálev urinu, můžete je konat i každý den, po dobu dvou, možná i tří měsíců bez jakéhokoliv problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 22, 2009 8:08 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Nevím s čím to může souviset, taky to není moje téma, ale chci se zeptat, zda mi povíte něco k menšímu krvácení jako při menstruaci, kdy dotyčná provedla šankprakšalanu a dále do jejího života jako změna přišlo pití čerstvé šťávy z karotky a červené řepy. Může to nějak souviset nebo by si raději měla dojít k doktorce? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 22, 2009 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Nevím s čím to může souviset, taky to není moje téma, ale chci se zeptat, zda mi povíte něco k menšímu krvácení jako při menstruaci, kdy dotyčná provedla šankprakšalanu a dále do jejího života jako změna přišlo pití čerstvé šťávy z karotky a červené řepy. Může to nějak souviset nebo by si raději měla dojít k doktorce? Díky

Údaje dotazu jsou nepřesné, nepíšete ze kterých míst krvácí, zda z konečníku, či jde vaginální krvácení, ani neuvádíte zda je to v den provedení procedury, či jde o krvácení dlouhodobější. Pokud jde o dlouhodobější vaginální krvácení, tak může jít o reakci na větší množství šťávy z červené řepy, která je velice silná a působí i na úpravu menstruačního cyklu. Krvácení v den provedení, je možné z velkého podráždění sliznice střeva i přilehlých orgánů, není to sice obvyklé, ale může to nastat a mělo by to odeznít v průběhu několika hodin, jak se sliznice zklidní. Delší krvácení rozhodně v pořádku není a vyšetření bych viděl jako jednoznačně vhodné. Jinak lze menší krvácení zastavit větším množstvím potravin s rutinem, například pohanka, nebo borůvky, případně použít tablety Ascorutin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 22, 2009 9:44 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
jedná se o vaginální krvácení mimo cyklus... je to slabé... týden po šance a pár dní pije šťávy a dneska ji to začlo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2009 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
jedná se o vaginální krvácení mimo cyklus... je to slabé... týden po šance a pár dní pije šťávy a dneska ji to začlo...

Pokud je to týden po proceduře, tak ta na to již nemá žádný vliv a zaměřil bych se na tu šťávu z červené řepy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2009 10:44 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
no udělalo se jí teď celkově dost zle... domnívám se, že to bude mít zřejmě po rohlíku a několika sladkých bonbonech, poněvadž ji sice okurky dali relativně do kupy, ale stále plní překyselený sud.. co Vy na to? Myslím, že je teď potřeba dostat pH do latě a to nespraví chvilka (týden) na okurkách a potom zase normoš.... má nějaký problémy s tím žaludke.. (pálení žáhy ji dost trápí) a mimo to bolí i pod žebry, což odpovídá jak játrům, možná i slinivce, a slezině a žaludku... řekl bych, že potřebuje dělat v podstatě denně klystýry a jíst zeleninu a ovoce a pít šťávy a vytrvat....

je můj postup správný nebo byste něco vyvrátil nebo ještě doporučil?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz