Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 16, 2024 11:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2010 7:34 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 1:56 pm
Příspěvky: 3
Moc děkuji za cenné názory.
Mezi příjemné zážitky to sice nezařadím, ale nejspíš mě to neodradí znovu to zopakuji a pokud to nepůjde touto cestou, je zde vždy ještě varianta klystýru.
... 8:o))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 7:09 pm 
Offline

Registrován: ned led 10, 2010 12:58 am
Příspěvky: 3
dnes som absolvoval tuto ocistu. Prebehlo to celkom v poriadku, akurat na zaciatku to chvilu trvalo kym sa to rozbehlo a mal som dost plne brucho. Uz po troch 1,5l flasach isla cista voda a potom som vsetko robil ako v navode. Len jedna vec ma trochu zarazila. Aj ked mi vysla vsetka voda, stale som citil akoby som tam stale nieco mal, aj brucho som mal stale ako naliate vodou. Myslel som ze sa budem citit prazdny. Po case som to uz tak necitil, ale neviem sa zbavit pocitu ze to uplne docista nepreslo. Moze sa stat ze tam nejake extra pevne alebo silne usadene nanosy zostali? dakujem za odpoved.

Inak je to velmi dobra metoda, kazdemu odporucam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
ramon píše:
dnes som absolvoval tuto ocistu. Prebehlo to celkom v poriadku, akurat na zaciatku to chvilu trvalo kym sa to rozbehlo a mal som dost plne brucho. Uz po troch 1,5l flasach isla cista voda a potom som vsetko robil ako v navode. Len jedna vec ma trochu zarazila. Aj ked mi vysla vsetka voda, stale som citil akoby som tam stale nieco mal, aj brucho som mal stale ako naliate vodou. Myslel som ze sa budem citit prazdny. Po case som to uz tak necitil, ale neviem sa zbavit pocitu ze to uplne docista nepreslo. Moze sa stat ze tam nejake extra pevne alebo silne usadene nanosy zostali? dakujem za odpoved.

Inak je to velmi dobra metoda, kazdemu odporucam.

Pokud šla pouze čistá voda, je velice nepravděpodobné, že by se ve střevech něco udrželo, to by jste musel mít střeva extrémně zdeformovaná, což není moc běžné a prakticky je to možné pouze u extrémně tlustých lidí s opravdu učebnicovou pivní vanou. Tam by se teoreticky mohla voda prohnat středem roztaženého střeva a teoreticky by nějaké krusty po obvodu zůstat mohly. Nicméně pokud se procedura několikrát zopakuje, zaručeně vyjde všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2010 10:58 pm 
Offline

Registrován: ned led 10, 2010 12:58 am
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Pokud šla pouze čistá voda, je velice nepravděpodobné, že by se ve střevech něco udrželo, to by jste musel mít střeva extrémně zdeformovaná, což není moc běžné a prakticky je to možné pouze u extrémně tlustých lidí s opravdu učebnicovou pivní vanou. Tam by se teoreticky mohla voda prohnat středem roztaženého střeva a teoreticky by nějaké krusty po obvodu zůstat mohly. Nicméně pokud se procedura několikrát zopakuje, zaručeně vyjde všechno.

super, dakujem za informacie aj za skvely postup precistenia....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2010 12:50 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Viem, ze idem vylepsovat rokmi preverene funkcne postupy nasich predkov, ale myslite, ze sa to maslo da nahradit kokosovym maslom, teda zjest ryzu so 4dkg kokosoveho masla? (Maslo mam na mysli to co robi Angel Juicer)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2010 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Viem, ze idem vylepsovat rokmi preverene funkcne postupy nasich predkov, ale myslite, ze sa to maslo da nahradit kokosovym maslom, teda zjest ryzu so 4dkg kokosoveho masla? (Maslo mam na mysli to co robi Angel Juicer)

Tak, jak by to fungovalo to opravdu netuším, ale konkrétně u této očistné procedury zrovna experimentovat nedoporučuji. Já jsem kdysi vyzkoušel nějaké experimenty s mléčnými produkty a ty bolesti v břiše za to rozhodně nestojí. Oni naši předci nebyli zrovna tupci, ba právě naopak a zlepšovat dnes jejich letité zkušenosti je ve většině případů kontraproduktivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2010 1:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Tak, jak by to fungovalo to opravdu netuším, ale konkrétně u této očistné procedury zrovna experimentovat nedoporučuji. Já jsem kdysi vyzkoušel nějaké experimenty s mléčnými produkty a ty bolesti v břiše za to rozhodně nestojí. Oni naši předci nebyli zrovna tupci, ba právě naopak a zlepšovat dnes jejich letité zkušenosti je ve většině případů kontraproduktivní.

Mate pravdu, do zbytocnych komplikacii sa mi skutocne nechce, mam uz dost s tych detoxifikacnych stavov, ktore mam, a hlavne ktore budem mat na MMS. \":-)\"
Sanku chcem absolvovat prave na precistenie criev pred MMS kurou. Povodne som chcel zacal s MMS az po jednom dni po sanke, avsak, tak ma napadlo, kedze sa zacina iba jednou kvapkou na noc, ci predstavuje problem zacat uz v den, kedy bola prevedena sanka. Teda, doobeda sanka, pocas dna 3 jedla: ryza s maslom, a vecer pridat po jedle prvu kvapku MMS. Na druhy den uz pokracovat 3 kvapkami.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2010 1:23 pm 
Offline

Registrován: stř led 20, 2010 6:20 pm
Příspěvky: 10
Nevíte, jestli se ještě dá někde sehnat česká sada na domácí hydrocolon?

V této diskuzi je vyfocen:

http://www.freshness.cz/forum/topics/kl ... colon-aneb


Naposledy upravil Fialka dne úte čer 24, 2014 7:55 am, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2010 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Mate pravdu, do zbytocnych komplikacii sa mi skutocne nechce, mam uz dost s tych detoxifikacnych stavov, ktore mam, a hlavne ktore budem mat na MMS. \":-)\"
Sanku chcem absolvovat prave na precistenie criev pred MMS kurou. Povodne som chcel zacal s MMS az po jednom dni po sanke, avsak, tak ma napadlo, kedze sa zacina iba jednou kvapkou na noc, ci predstavuje problem zacat uz v den, kedy bola prevedena sanka. Teda, doobeda sanka, pocas dna 3 jedla: ryza s maslom, a vecer pridat po jedle prvu kvapku MMS. Na druhy den uz pokracovat 3 kvapkami.

Je potřeba si co nejlépe kolonizovat laktobacily ve střevě a z tohoto důvodu bych raději začal až další den, kdy již je bakterioflóra střeva srovnaná. Každopádně nezapomeňte po každém jídle sníst laktobacily, optimálně vždy 3 tobolky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2010 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Fialka píše:
Nevíte, jeslti se ještě dá někde sehnat sada na domácí hydrocolon?

Zde na stránkách této zdravotní sestřičky jsou v galerii fotky této pomůcky:

http://domaci-hydrocolon.mypage.cz

Abych pravdu řekl, tak toto jsem zatím nikdy neviděl a docela bych se toho obával. Sice přesně netuším o co kráčí, ale zdá se, že celé zařízení funguje pouze po napojení na vodovodní řád a naprosto netuším jak se u toho dá garantovat nepřekročení pracovního tlaku. Tlak u profesionálních zařízení kontroluje počítač a tlak je tedy opravdu dost stabilní. Možná by bylo rozumné se zeptat přímo dotyčné osoby, která by vám měla celou věc fundovaně vysvětlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2010 7:40 am 
Offline

Registrován: stř led 20, 2010 6:20 pm
Příspěvky: 10
Jarda píše:
Abych pravdu řekl, tak toto jsem zatím nikdy neviděl a docela bych se toho obával. Sice přesně netuším o co kráčí, ale zdá se, že celé zařízení funguje pouze po napojení na vodovodní řád a naprosto netuším jak se u toho dá garantovat nepřekročení pracovního tlaku. Tlak u profesionálních zařízení kontroluje počítač a tlak je tedy opravdu dost stabilní. Možná by bylo rozumné se zeptat přímo dotyčné osoby, která by vám měla celou věc fundovaně vysvětlit.

Pane Jardo, u domácího hydrocolonu je tlak taky kontrolován, i když jednoduchm principem. Moje sestřenice ho má a vysvětlila mi princip, který je mimochodem vidět i na tom odkazu, který jsem sem dala. Když se dobře podíváte na obrázky, které jsou na odkazu, uvidíte, že jeden obrázek je tubus s hadičkami a druhý obrazek je nádoba na vodu, čili irigátor. Podobně jako u klystýru je tedy voda do střev napouštěna irigátorem, takže tlak vody regulujete zvednutím nebo snížením nádoby s vodou nad tělo. Také množství vody natečené do střeva vidíte přesně na stupnici nádobky, což je výhoda oproti klasickému hydrocolonu v ordinacích, kdy vůbec netušíte, jestli do vás natekl litr nebo 5 litrů. Jednoduše jen potřebujete, aby Vám někdo postupně doplňoval vodu do irigátoru a to je celé. Oproti klystýru ale můžete klidně ležet na lžku a vodu vypouštíte přes odpadní hadici přímo do záchodu pomocí ventilu ovládaného injekční stříkačkou. Je to jednoduché, ale sestřenice mi říkala, že je to mnohem lepší, než drahé hydrocolony v ordinacích. Jediný problém, je, že se tato sada už asi nedá sehnat, prý je vyprodaná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2010 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Fialka píše:
Pane Jardo, u domácího hydrocolonu je tlak taky kontrolován, i když jednoduchm principem. Moje sestřenice ho má a vysvětlila mi princip, který je mimochodem vidět i na tom odkazu, který jsem sem dala. Když se dobře podíváte na obrázky, které jsou na odkazu, uvidíte, že jeden obrázek je tubus s hadičkami a druhý obrazek je nádoba na vodu, čili irigátor. Podobně jako u klystýru je tedy voda do střev napouštěna irigátorem, takže tlak vody regulujete zvednutím nebo snížením nádoby s vodou nad tělo. Také množství vody natečené do střeva vidíte přesně na stupnici nádobky, což je výhoda oproti klasickému hydrocolonu v ordinacích, kdy vůbec netušíte, jestli do vás natekl litr nebo 5 litrů. Jednoduše jen potřebujete, aby Vám někdo postupně doplňoval vodu do irigátoru a to je celé. Oproti klystýru ale můžete klidně ležet na lžku a vodu vypouštíte přes odpadní hadici přímo do záchodu pomocí ventilu ovládaného injekční stříkačkou. Je to jednoduché, ale sestřenice mi říkala, že je to mnohem lepší, než drahé hydrocolony v ordinacích. Jediný problém, je, že se tato sada už asi nedá sehnat, prý je vyprodaná.

Tak takto jsem to z těch obrázků nepochopil, měl jsem dojem, že jde o dvě různá zařízení a to, že hydrocolon je to první a druhé pouze irigátor. Pokud je to sada, bylo by vhodné vyfotografovat to jako jeden celek, aby to nemátlo. Nicméně, pokud je to tak jak říkáte, tak jde o velice jednoduché zařízení, které se dá celkem snadno vyrobit i v domácích podmínkách a každý zručnější kutil ho dá dohromady z několika plastových trubiček a běžné PET lahve. Jediné, co dosud přesně nechápu, je ten ventil ovládaný injekční stříkačkou, ale to podle všeho asi bude pouze nějaký balonek, který se napouští tou stříkačkou vzduchem. Musel bych to vidět nafocené v detailu a pak si myslím, že to je velice lehce kutilsky vyrobitelné. Pokud to vaše příbuzná vlastní, tak se to pokuste nějak detailně nafotit a dejte sem jako přílohu sérii fotografií. Když se vám foto nepovede přiložit, tak mi jej pošlete do emailu a já je tam umístím. Určitě se najde někdo šikovný, kdo tuto pomůcku snadno zhotoví a může to ocenit i mnoho dalších lidí. Tak, jak popisujete, je to opravdu naprosto bezpečné a určitě by šlo technicky vyřešit a nahradit i tu druhou osobu, pak by šlo o opravdu komfortní domácí hydrocolon a za pár korun.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2010 3:22 pm 
Offline

Registrován: pon led 25, 2010 3:09 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den ,je mi 29 let a před pěti léty jsem prodělal mononukleozu a dostal jsem zánět do zad,od té doby jsem měl pořád zvýšené aso v krvi,neusálá unáva a bolest v zádech,asi před rokem jsem začal cvičt power jogu a maličko mi to pomohlo od unavy ,ale problém to nevyřešilo,i když jsem měl více energie než dřív... Před měsícem jsem dostal chřipku a prodělal parézu lícního nervu od zánětu ucha,dostal jsem kortikoidy,ty jsem dobral,jsem staršně unavenej,testy na boreliozu jsou negativní,ale moc mě bolí krční páteř a záda,do schodů skoro nevyjdu,můžete mi prosím nějak pomoci s očistou těla???????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2010 6:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
stistko píše:
Dobrý den ,je mi 29 let a před pěti léty jsem prodělal mononukleozu a dostal jsem zánět do zad,od té doby jsem měl pořád zvýšené aso v krvi,neusálá unáva a bolest v zádech,asi před rokem jsem začal cvičt power jogu a maličko mi to pomohlo od unavy ,ale problém to nevyřešilo,i když jsem měl více energie než dřív... Před měsícem jsem dostal chřipku a prodělal parézu lícního nervu od zánětu ucha,dostal jsem kortikoidy,ty jsem dobral,jsem staršně unavenej,testy na boreliozu jsou negativní,ale moc mě bolí krční páteř a záda,do schodů skoro nevyjdu,můžete mi prosím nějak pomoci s očistou těla???????

Po infekci, kterou jste stejně s největší pravděpodobností dostal po velkém snížení imunity vlivem tělního překyselení, zatím pravděpodobně stále pokračujete v udržování acidózy a je jenom logické, že tělo takto reaguje, zvláště pokud má nyní již poškozený a zaneřáděný krevní filtr. Musíte si měřit v průběhu dne vaše pH moče a slin, kdy patrně zjistíte velice špatné hodnoty. Ty je poté potřeba upravit stravou a psychohygienou na život podporující úroveň a o zbytek se tělo v takto nízkém věku snadno samo postará. Jak správně píšete, je to pouze o očistě těla a ducha, takže není z mé strany problém vám pomoci, ale toto je tak na 4-8 hodin rozhovoru. Pokud chcete, tak se můžeme sejít a já vám vše potřebné vysvětlím. V žádném případě sem neumisťujte jakékoliv osobní informace jako email, natož telefon. V dnešní době se najde neuvěřitelné množství hajzlů, kteří to rádi zneužijí, proto je to i v pravidlech diskuze zakázáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2010 9:16 pm 
Offline

Registrován: pon led 25, 2010 3:09 pm
Příspěvky: 7
Moc děkuji za vaši odpověd ,jsem opravdu bezradný,vyzkoušel jsem i pít ruzné čaje ,lapacho,piju i štávu z červené řepy a mrkve,myslím ,že mě hodně poničily ty kortikoidy ,ale bez toho by se mi nesrovnala půlka toho obličeje,čím se dá změřit ph moče a slin,? Jsou na to nějaké testry?? Rád se s vámi sejdu abudu vděčný za vaši pomoc


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz