Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon dub 29, 2024 1:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 1:08 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 5
Můžete mi, prosím, odpovědět na moji (možná blbou) otázku: je nějaké pravidlo, jak se stravovat a pít po ranním klystýru? Nebo nad tím nemám moc přemýšlet? Jde mi o to, jestli se má nějakou chvíli počkat nebo je to jedno, jestli nejdříve něco vypít nebo se najíst? Jsou nějaké potraviny (ovoce, zelenina, ořechy…), které je lepší vynechat, které by mohly střívko eventuelně podráždit nebo tak… Četla jsem tu ve fóru jeden příspěvek, že si dotyčná dělala klystýr (urinou) a pak pila nějaký litry vody a na záchodě seděla snad nonstop (vy jste jí stejně odepsal, že to dělá blbě)…tak nevim, radši se ptám. A dále: je potřeba začít se hned na začátku „klystýrové terapie“ (zatím převařenou vodou) ládovat laktobacily? Nebo stačí pít čerstvý kozí kefír a jíst kysané zelí…? Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 5:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
zooza píše:
Můžete mi, prosím, odpovědět na moji (možná blbou) otázku: je nějaké pravidlo, jak se stravovat a pít po ranním klystýru? Nebo nad tím nemám moc přemýšlet? Jde mi o to, jestli se má nějakou chvíli počkat nebo je to jedno, jestli nejdříve něco vypít nebo se najíst? Jsou nějaké potraviny (ovoce, zelenina, ořechy…), které je lepší vynechat, které by mohly střívko eventuelně podráždit nebo tak… Četla jsem tu ve fóru jeden příspěvek, že si dotyčná dělala klystýr (urinou) a pak pila nějaký litry vody a na záchodě seděla snad nonstop (vy jste jí stejně odepsal, že to dělá blbě)…tak nevim, radši se ptám. A dále: je potřeba začít se hned na začátku „klystýrové terapie“ (zatím převařenou vodou) ládovat laktobacily? Nebo stačí pít čerstvý kozí kefír a jíst kysané zelí…? Děkuji!

Klystýr na stravování nemá zásadní vliv i když určitě je vhodné jíst tak, aby se tělo čistilo a ne zase do něj ládovat nějaké šmejdy. Také po klystýru můžete jak pít, tak jíst a odstup není nutný, víceméně to záleží zcela na vás. Vynechávat nemusíte nic a strava po klystýru střevo nedráždí, protože se čistí jenom tlusté střevo a tenké zůstává plné. Laktobacily jsou sice vhodné, ale také nejsou nutné a ten kefír, nebo kysané zelí by bohatě postačilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 10:27 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Příčina je většinou v nedostatku kyseliny chlorovodíkové v žaludku, což si můžete vytestovat krkacím testem a pak bude patrně muset kyselinu dodávat. Velice dobře také funguje lékořice, ale ta se dá aplikovat pouze u lidí bez problémů s krevním tlakem.

Treba sa bát lékořice v súvislosti s jej alternatívnym názvom "sladké drievko"?
Toho sladkého sa trochu obávam,či náhodou nedráždi kvasnicu.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Treba sa bát lékořice v súvislosti s jej alternatívnym názvom "sladké drievko"?
Toho sladkého sa trochu obávam,či náhodou nedráždi kvasnicu.
Ďakujem

To nemá na kvasinky vliv a pokud ano, tak je spíše likviduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tridenni pust
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:11 am 
Offline

Registrován: pát kvě 13, 2011 8:25 am
Příspěvky: 12
Dobry den!

Je mi 30 let, trpim zacpou, alergii, unavou, mam akne a v zimnim obdobi jsem casto nemocna. V detstvi jsem zadnymi nemocemi netrpela a vse jsem jsem si vypestovala od 16 do 26 let. V poslednich letech jsem zacala dodrzovat zdravy zivotni styl. Zdravotni problemy se zmirnily, ale nadale pretrvavaji. Z toho duvodu chci drzet tridenni pust, behem ktereho budu pit pouze bylinne caje a vodu. Potrebuji pouzit skutecne ucinne a zaroven setrne projimadlo.

Muzete mi, prosim, napsat, jak je mozne procistit streva epsomskou soli v prvni den pustu?
Doporucujete v nasledujici den provest klystyr?

Predem dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 12:23 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
Ja osobne se chystam na sankapraksalanu,je to tu zde celkem obsahle popsane a myslim ze to procisti uplne,urcite je lepsi ta epsomka tu uz sem si sehnal,tak pokud se toho nebojite vyzkousejte take,zda se mi to celkem jednoduche,lepsi nez klystyr,ale kazdy to urcite vidi jinak.V nedeli se na to chystam,tak uvidime..,at se dari.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tridenni pust
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Iwett píše:
Dobry den!

Je mi 30 let, trpim zacpou, alergii, unavou, mam akne a v zimnim obdobi jsem casto nemocna. V detstvi jsem zadnymi nemocemi netrpela a vse jsem jsem si vypestovala od 16 do 26 let. V poslednich letech jsem zacala dodrzovat zdravy zivotni styl. Zdravotni problemy se zmirnily, ale nadale pretrvavaji. Z toho duvodu chci drzet tridenni pust, behem ktereho budu pit pouze bylinne caje a vodu. Potrebuji pouzit skutecne ucinne a zaroven setrne projimadlo.

Muzete mi, prosim, napsat, jak je mozne procistit streva epsomskou soli v prvni den pustu?
Doporucujete v nasledujici den provest klystyr?

Predem dekuji

Na třídenní půst bohatě stačíte s použitím klystýrů, ale pokud chcete střeva vygruntovat, tak je na to jednorázově vhodná epsomská sůl, která navíc dodá tělu hořčík a síru. Aplikace je nanejvýše jednoduchá, prostě rozpustíte lžíci epsomky ve sklenici vody a vypijete, pokud to do hodiny nezabere, dáte další lžíci a to většinou již zabere, nebo dáte ještě jednu a to už je prakticky s jistotou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tridenni pust
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:17 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Na třídenní půst bohatě stačíte s použitím klystýrů, ale pokud chcete střeva vygruntovat, tak je na to jednorázově vhodná epsomská sůl, která navíc dodá tělu hořčík a síru. Aplikace je nanejvýše jednoduchá, prostě rozpustíte lžíci epsomky ve sklenici vody a vypijete, pokud to do hodiny nezabere, dáte další lžíci a to většinou již zabere, nebo dáte ještě jednu a to už je prakticky s jistotou.

Tato očista s tou e.solí funguje jako šanka, že vypláchne dokonale? Jak dlouho trvá vyprazdňování a jaká je následná strava? Taky rýže s máslem jako u šanky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tridenni pust
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 7:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Tato očista s tou e.solí funguje jako šanka, že vypláchne dokonale? Jak dlouho trvá vyprazdňování a jaká je následná strava? Taky rýže s máslem jako u šanky?

Ne, to ani zdaleka, zde se pije velice málo vody, trvá to tak dvě až tři hodiny a jíst můžete cokoliv, protože střeva nejsou zcela čistá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tridenni pust
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 7:37 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Na třídenní půst bohatě stačíte s použitím klystýrů, ale pokud chcete střeva vygruntovat, tak je na to jednorázově vhodná epsomská sůl, která navíc dodá tělu hořčík a síru. Aplikace je nanejvýše jednoduchá, prostě rozpustíte lžíci epsomky ve sklenici vody a vypijete, pokud to do hodiny nezabere, dáte další lžíci a to většinou již zabere, nebo dáte ještě jednu a to už je prakticky s jistotou.

Takže návod je ten, který zde popisujete, a jen nastane průjem, tedy dobré vyprázdnění, a člověk může fungovat normálně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tridenni pust
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 7:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Takže návod je ten, který zde popisujete, a jen nastane průjem, tedy dobré vyprázdnění, a člověk může fungovat normálně?

Ano, je to takto jednoduché, ale není to na nějaké pravidelné používání, postup dost vysušuje střeva, čili pouze jednou za čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 4:24 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 13, 2011 8:25 am
Příspěvky: 12
KosmasJ píše:
Ja osobne se chystam na sankapraksalanu,je to tu zde celkem obsahle popsane a myslim ze to procisti uplne,urcite je lepsi ta epsomka tu uz sem si sehnal,tak pokud se toho nebojite vyzkousejte take,zda se mi to celkem jednoduche,lepsi nez klystyr,ale kazdy to urcite vidi jinak.V nedeli se na to chystam,tak uvidime..,at se dari.

Sanka by mi pouze vycistila strevo, ale ja potrebuji, aby melo telo cas i na regeneraci, a proto nechci 3 dny jist. Kazdopadne uz nedam na radu v lekarne (pri pustu staci jako projimadlo cipek) a nehodlam ukoncit pust po jednom dni jako minule kvuli bolestem bricha, hlavy, zvraceni, navalum horka a zimy z duvodu nedostatecneho vyprazdneni strev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 4:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
Iwett píše:
Sanka by mi pouze vycistila strevo, ale ja potrebuji, aby melo telo cas i na regeneraci, a proto nechci 3 dny jist. Kazdopadne uz nedam na radu v lekarne (pri pustu staci jako projimadlo cipek) a nehodlam ukoncit pust po jednom dni jako minule kvuli bolestem bricha, hlavy, zvraceni, navalum horka a zimy z duvodu nedostatecneho vyprazdneni strev.

To je rozumné rozhodnutí a určitě vám to průběh ulehčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 9:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 31, 2011 9:49 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
chtěla bych se s Vámi podělit o svůj první pokus šankaprakšalány.
Samozřejmě jsem to prováděla kvůli zdravotním problémům: nepravidelná stolice, při stresu jen jedenkrát týdně, po posledním stresu vyrážka na prstech nohou, nedostatek červených krvinek, bolest levého ramene a pravého loktu, nadváha. Všechny tyto příznaky, jak jsem si přečetla, mohou pramenit ze zanešení tlustého střeva.
Je mi 43 let, čtyři děti, 172 cm, 80kg.
Tak jsem se rozhodla, že to v sobotu vyzkouším. Za prvé, nidke nepíšete, že by se měl den před tím držet půst nebo nějaká omezení. Takže po normální páteční stravě jsem v sobotu ráno v 6 hod, vypila 0,5 litru teplé vody na zavodnění a už při tom jsem šla na stolici. Vy píšete studená voda, možná první chyba.
Začala jsem si vařit rýži a heřmánek a po půl hodině jsem začala pít 1,5 l slané vody. Najednou mi to nešlo, ale přece jsem ji vypila. Bylo mi hrozně těžko. Cítila jsem se plná až po krk. Dokonce mě jako by pálilo v pravém boku. Mohlo být tak sedm hodin, když jsem to vše vypila a až do 9:30 jsem se trápila. Bolelo mě břiho, cvičila jsem a nemohla jsem se vůbec vyprázdnit.
Začala jsem tedy pít druhou dávku s rovnou lžící soli. A najednout to šlo. Jenomže jsem nemohla pít rychle, navalovalo se mi, dokonce jsem i málem zvracela. Vždycky jen tak tři loky. Stolice vycházela, ale jako by ze mě odcházelo víc vody než jsem vypila. Cítila jsem se hrozně slabá, jako by ze mě odcházel život. Vypila jsem asi jen 1,4 litru. Stolice byla jen vodová, ale stále zabarvená.
Neměla jsem sílu pokračovat dál. Vzala jsem si heřmánek, který jsem vypila kupodivu na třikrát s velkým pocitem žízně. Ten ze mě vůbec nevyšel, sifon se zastavil. Potom jsem po půl hodině snědla trochu rýže s máslem. a dál pila další heřmánkový čaj.
Sotva jsem se napila a najedla, cítila jsem se líp. Během dne jsem rýži jedla několikrát (s trochou rajské bez masa), cítila jsem se dobře. Ale asi v 18 hod. jsem se pozvracela. Pak mě hrozně rozbolela hlava, šla jsem spát. V 23 hod jsem se probudila se silnou bolestí hlavy a musela si vzít prášek.
Pak jsem spala až do rána dobře.
V neděli jsem se cítila dobře. Stačilo mi jíst málo a měla jsem pocit nasycení.
Můžete můj výkon zhodnotit. Nevím, kde jsem udělala chybu, ale bála jsem se o své zdraví, tak jsem to nedokončila. Možná bych raději příště využila výplach střev.
Mohla se mi i tak střeva vyčistit?
Děkuji za odpověď.
Pavla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 7:53 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Dobrý deň pán Zajíček.

Som vyskúšal ten klystír. Včera ráno. Chcem sa vás opýtať na pár vecí.

- včera pred klystírom som mal PH 7, na druhy den som mal moč PH 8 je to ok ?
mam ale take bolesti, tlaky nafukovanie v oblasti brucha skôr z ľavej strany teda okolo žaludka.
Klystír som robil urinou odstatou 4 dni a zriedenou vodou s osmózy teda destilovanou. Vodu
som v sebe zadržal asi 15 min. Po tom čase so mna vyšla hneda stolica. Potom po asi 20 min další
a do tertice zase další. Neuveritelne kolko toho má človek v črevách.

Nič som zatial nejedol, len večer som si dal jeden jogurt čučoriedkovy.
Môžte mi povedať ako ďalej postupovať, a teda či ta bolesť nie je nebezpečná z hladiska zdravia ?
A teda čo jesť dalej alebo hladovať ?
Ďakujem.

V moči my zistili BAKTERIE 61,58, ERYTROCYTY 75,20, LEUKOCITY 40,06.
Ako a čím začať terapiu ?

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz