Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2021 7:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Jarda píše:
i to má patrně své mouchy protože semena křížatých rostlin obsahují vysoký podíl kyseliny erukové která zase může vyvolat jiné zdravotní komplikace tedy jak vidno je vždy něco za něco.

Život je z definície obchod (niečo za niečo), ale v tomto prípade existuje riešenie. V článku z vášho linku píšu "V přepočtu na čerstvou hmotu je obsah kyseliny erukové následující (mg /100 g): květy: 0,8, výhonky: 320, semena: 12 100. Niekto pestuje brokolycové klíčky v rašeline a odstrihne stonku, čo by mohlo výrazne eliminovať obsah kyseliny erukovej. Ale skvelá pripomienka, pretože väčšina ľudí pestuje klíčky v miskách, skle a potom konzumuje aj semeno brokolyce.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2021 7:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Život je z definície obchod (niečo za niečo), ale v tomto prípade existuje riešenie. V článku z vášho linku píšu "V přepočtu na čerstvou hmotu je obsah kyseliny erukové následující (mg /100 g): květy: 0,8, výhonky: 320, semena: 12 100. Niekto pestuje brokolycové klíčky v rašeline a odstrihne stonku, čo by mohlo výrazne eliminovať obsah kyseliny erukovej. Ale skvelá pripomienka, pretože väčšina ľudí pestuje klíčky v miskách, skle a potom konzumuje aj semeno brokolyce.

Tak rostlina jako taková by již měla být celkem v pohodě tam je obsah uvedené kyseliny minoritní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2021 8:36 pm 
Offline

Registrován: ned úno 19, 2017 9:39 pm
Příspěvky: 7
Zdravím všechny,

Delší dobu řeším problémy s kortizolem. Dosud jsem si tedy myslel, že to je kortizolem.
Objednal jsem si test kortizolu ze slin od Jardy a ten mi vyšel následovně:

7:00 1.5 nmol/l
12:00 3.4 nmol/l
17:00 3.6 nmol/l
22:00 8.2 nmol/l
3:00 1.5 nmol/l

tedy velmi nízký ranní kortizol a večerní naopak vysoký.
koupil jsem si adrenal cortex a začal tak nějak experimentovat.
Mohl jsem na ráz sníst klidně 10 tablet, ale žádný příval energie se nekonal.
Nakonec jsem začal lítat po doktorech a zjištovat co mi vlastně je. Únava se pořád stupnovala do toho jsem začal hubnou, pálení močové trubice , časté močení i přes noc. Časté noční buzení, kdy se budím po hodině a jsem vyděšený k smrti.
mám za sebou urologické vyšetření kde je vše v pořádku. Po předložení výsledku kortizolu ze slin, mě doktor endokrinolog poslal na ACTH test. svitla mi naděje, že tento test potvrdí nizký kortizol a dostanu hydrokortizon, bohužel se tak nestalo a test dopadl v normě. jediný udaj z testu mimo rozsah byl cukr 5.8.
Výbec nevím co mám dál dělat, protože jsem podle všechno vyšetření zdráv a nic by mi být nemělo.
Chci se vás zeptat. Jak vám zjistili nízký cortizol? Protože vždycky když jdu na odběr krve tak jsem ve stresu, tudíž si myslím, že i ten krevní test muže být ovlivněn. Nevím čemu věřit, jestli testu ze slin, nebo testu z krve.
Podle doktorů jsem zdráv. Doporučení Psycholog...

díky za rady
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2021 10:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Akú stravu prevažne konzumujete? A kedy (čo) ste v daný deň raňajkoval, a kedy (čo) ste naposledy večeral? Budíte sa, pretože a- telo potrebuje vyplaviť prebytočnú vodu kvôli sacharidom alebo b- poklesne vám cukor a zvýšený kortizol-adrenalín vás zobudí (kortizol iniciuje glukoneogenézu). Aký máte typ postavy (ektomorf, mezomorf, endomorf)? Viscerálny tuk máte (brucho)?

Kortizol nameraný zo slín koreluje s kortizolom nameraným z krvi, tak výsledky by mali byť presné. Rozdiel je len v časovom posune ráno, v prípade kortizolu z moča - trvá to, kým sa metabolizuje a vyplaví z tela.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2021 9:54 am 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Já mám cely den kortizol nízký co s tím? Jim low carbo protože mám problémy se strevy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2021 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Michal19 píše:
Zdravím všechny,

Delší dobu řeším problémy s kortizolem. Dosud jsem si tedy myslel, že to je kortizolem.
Objednal jsem si test kortizolu ze slin od Jardy a ten mi vyšel následovně:

7:00 1.5 nmol/l
12:00 3.4 nmol/l
17:00 3.6 nmol/l
22:00 8.2 nmol/l
3:00 1.5 nmol/l

tedy velmi nízký ranní kortizol a večerní naopak vysoký.
koupil jsem si adrenal cortex a začal tak nějak experimentovat.
Mohl jsem na ráz sníst klidně 10 tablet, ale žádný příval energie se nekonal.
Nakonec jsem začal lítat po doktorech a zjištovat co mi vlastně je. Únava se pořád stupnovala do toho jsem začal hubnou, pálení močové trubice , časté močení i přes noc. Časté noční buzení, kdy se budím po hodině a jsem vyděšený k smrti.
mám za sebou urologické vyšetření kde je vše v pořádku. Po předložení výsledku kortizolu ze slin, mě doktor endokrinolog poslal na ACTH test. svitla mi naděje, že tento test potvrdí nizký kortizol a dostanu hydrokortizon, bohužel se tak nestalo a test dopadl v normě. jediný udaj z testu mimo rozsah byl cukr 5.8.
Výbec nevím co mám dál dělat, protože jsem podle všechno vyšetření zdráv a nic by mi být nemělo.
Chci se vás zeptat. Jak vám zjistili nízký cortizol? Protože vždycky když jdu na odběr krve tak jsem ve stresu, tudíž si myslím, že i ten krevní test muže být ovlivněn. Nevím čemu věřit, jestli testu ze slin, nebo testu z krve.
Podle doktorů jsem zdráv. Doporučení Psycholog...

díky za rady
Michal

Ty hodnoty ze slin jsou opravdu hodně nízko s tím že ukazují na pravděpodobné zamoření střeva nějakou drobnou verbeží která začíná svoje rejdy v odpoledních hodinách a vyčerpává kortizol v nočních hodinách. Pokud ten stav není schopna přetlačit ani suplementace adrenal cortexu v uvedené dávce, což je celkem divné asi bych vyzkoušel zvláště pokud není stolice v ideální formě odmoření střeva od malých šmejdů. Začít se dá obyčejným Endiaronem v dávkování které jsem zde již mnohokrát popisoval a vyzkoušel bych i vyšší dávky vitamínu B1 cca gram denně s tím že si k tomu musíte vzít ještě tabletku nějakého B komplexu aby nedošlo k vytlačení některého z ostatních béček. B1 velice dobře reguluje hladiny cukru a psychiku tedy by vám to mohlo pomoci. U těch lékařských testů kortizolu z krve je docela problém hodina jejich provedení to se podívejte na jaké časy odběru jsou nastaveny referenční meze a pokud nebyl odběr dělán ve správnou dobu jde o klamný výsledek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2021 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Droffar píše:
Já mám cely den kortizol nízký co s tím? Jim low carbo protože mám problémy se strevy

Ta dieta je poměrně náročná na kortizol protože bez sacharidů ho tělo spotřebovává docela dost. Udržet trochu normální hladinu kortizolu na uvedené dietě lze pomocí adrenal cortexu, lékořice a vysokých dávek soli, ale musíte si odsledovat co z toho, nebo v jaké kombinaci na vás funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2021 8:38 am 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Ta dieta je poměrně náročná na kortizol protože bez sacharidů ho tělo spotřebovává docela dost. Udržet trochu normální hladinu kortizolu na uvedené dietě lze pomocí adrenal cortexu, lékořice a vysokých dávek soli, ale musíte si odsledovat co z toho, nebo v jaké kombinaci na vás funguje.

Muže být tohle třeba?

https://www.brainmarket.cz/doplnky-stra ... n3EALw_wcB


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2021 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Droffar píše:

Tak můžete vyzkoušet, ale tam nejde o dodávání kortizolu, ale o podporu jeho tvorby pomocí podpory nadledvin tedy cosi jako výživa nadledvin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2021 5:57 pm 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Tak můžete vyzkoušet, ale tam nejde o dodávání kortizolu, ale o podporu jeho tvorby pomocí podpory nadledvin tedy cosi jako výživa nadledvin.

Aha, asi nejlepší bude jít za praktikem a zkusit si napsat o recept


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2021 6:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Neviem ako je to v ČR, ale u nás tieto doplnky cálujeme v plnej sume.

Inak jedným z nepriamych dôkazov, že niečo nie je v poriadku s kortizolom (rezistencia, vysoký, nízky), je slabé nabudenie na kávu alebo pitie kávy večer nie je pre vás žiaden problém. Momentálne dávam jednu a zaspím ako mimino, takže zrejme kortizolová rezistencia - ak je v kortizol dlhodobo zvýšený (chronický zápal, stres), bunky sa prepnú tak, že pri vysokom kortizole reagujú slabšie (niečo ako keď vám opakovane zazvonia Jehovisti, prvý krát si ich zo slušnosti vypočujete, ale po nejakom čase už len otvoríte dvere, zdvihnete obočie, zahundrete "zase sú tu" a zavriete pred nimi dvere a nakoniec im ani neotvoríte dvere) = čiže symptómy vysokého aj nízkeho kortizolu. Podobne funguje inzulín a leptín (inzulínová rezistencia, rezistencia hormónu leptín).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2021 4:44 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím
,už jsem hodněkrát četl že lidé s únavou nadledvinek musejí jíst i v noci.
kdoví co je na tom pravdy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2021 7:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Zdravím
,už jsem hodněkrát četl že lidé s únavou nadledvinek musejí jíst i v noci.
kdoví co je na tom pravdy?

Tak jistě, ovšem jde pouze o některé varianty adrenální únavy neplatí to tedy vždy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2021 7:25 am 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Tony210 píše:
Zdravím
,už jsem hodněkrát četl že lidé s únavou nadledvinek musejí jíst i v noci.
kdoví co je na tom pravdy?

Co by se mělo jist?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2021 1:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Droffar píše:
Co by se mělo jist?

Ideálně potraviny s co nejnižším glykemickým indexem. Musí jít o potraviny pod 50 a ideálně až pod 35 třeba jako příklad uvedu jablka uvařená na kompot s hřebíčkem a skořicí a stačí si dát trošku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz