Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2021 3:17 pm 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Pomohl někomu z vás doktor? Mě jen vzal krev a řekl dobrý. Z testu slin z těchto stránek mám kortizol pod úrovni už od rána.

Nevím už co a jak dál. Před půlrokem jsem se budil k ránu s myšlenkami ze nechci umřít. Pak nespavost. Teď mě málokdy jen proběhne myšlenka o sebevraždě až se vyděsím (muže to dělat nízká hladina cukru)? Jednou se mě to stalo třeba na rozhledně.

Zkouším doplňovat Adrenal Cortex a je to jak na houpačce. Jednou lepší. Dále mám asi propustné střevo a proto musím jist low food map jidlo. Dále mám ztrátu libida, neschopnost zvládat stres, lekavost, podrážděnost, urazlivost, neschopnost relaxovat.

Očistu nadledvinek si udělat nemůžu protože mám asi pozdní fazi únavy nadledvinek.

Zažil si někdo z vás něco podobného. Prosím o pomoc. Tipy a rady nějaké? Předem dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2021 4:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Od chorobníctva (bývalé zdravotníctvo) pomoc nečakajte. Receptári (bývalí lekári) príčiny neriešia (nie je to ekonomicky výhodné) a pokiaľ nie ste vhodný kandidát na doživotné predpisovanie liekov, odbijú vás stupidným krvným testom. Nikoho z chorobníctva adrenalná únava nezaujíma, ani to, že ráno pravdepodobne chodíte ako zombie bez energie. Káva už nezaberá, že? Už som to tu písal, mne endokrinológ odmeral kortizol poobede v iracionálnom čase - a to som bol z neho vystresovaný až nasratý, pretože som ho predtým pol hodinu presviedčal, že chcem odmerať hladinu kortizolu ráno(!). Dopredu vedel, že budem v norme, čo v preklade znamená, že hodnota bude niekde medzi číslom 1 a miliarda - znova to zámerne preháňam, aby bola jasná podstata. S kortizolom sa trápim aj ja, ale u mňa evidujem podozrivo nízku hladinu sodíku v krvi, tak postupne zvyšujem príjem soli a uvidím. Čakám, kým si dá Sars2 pauzu a dám premerať stav.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2021 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Droffar píše:
Pomohl někomu z vás doktor? Mě jen vzal krev a řekl dobrý. Z testu slin z těchto stránek mám kortizol pod úrovni už od rána.

Nevím už co a jak dál. Před půlrokem jsem se budil k ránu s myšlenkami ze nechci umřít. Pak nespavost. Teď mě málokdy jen proběhne myšlenka o sebevraždě až se vyděsím (muže to dělat nízká hladina cukru)? Jednou se mě to stalo třeba na rozhledně.

Zkouším doplňovat Adrenal Cortex a je to jak na houpačce. Jednou lepší. Dále mám asi propustné střevo a proto musím jist low food map jidlo. Dále mám ztrátu libida, neschopnost zvládat stres, lekavost, podrážděnost, urazlivost, neschopnost relaxovat.

Očistu nadledvinek si udělat nemůžu protože mám asi pozdní fazi únavy nadledvinek.

Zažil si někdo z vás něco podobného. Prosím o pomoc. Tipy a rady nějaké? Předem dekuji.

Člen neti vám to píše dobře, uzdravovat lidi není cílem současných lékařů a i když výjimky pochopitelně existují většina z nich spíše udržuje člověka rozhašeného a dojí pojišťovny. Pokud se z toho chcete dostat je potřeba se postarat sám a věc pojmout logicky a nedělat hokus pokusy. První krok je pomocí bylin docílit zklidnění, což nahodí trávení a tok HCl a následně se může pomalu upravovat střevní mikrobiom a odcházet nezvaní návštěvníci z vašeho trávicího traktu. Celé to je nutno podpořit dostatečným příjmem kvalitní nutričně bohaté stravy a dodržovat přísně spánkovou hygienu. Vše je zde mnohokrát popsáno tak se podívejte a pokud si nebudete jistý klidně mě zavolejte a vysvětlím co bude třeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2021 9:37 am 
Offline

Registrován: ned úno 19, 2017 9:39 pm
Příspěvky: 7
neti píše:
Akú stravu prevažne konzumujete? A kedy (čo) ste v daný deň raňajkoval, a kedy (čo) ste naposledy večeral? Budíte sa, pretože a- telo potrebuje vyplaviť prebytočnú vodu kvôli sacharidom alebo b- poklesne vám cukor a zvýšený kortizol-adrenalín vás zobudí (kortizol iniciuje glukoneogenézu). Aký máte typ postavy (ektomorf, mezomorf, endomorf)? Viscerálny tuk máte (brucho)?

Kortizol nameraný zo slín koreluje s kortizolom nameraným z krvi, tak výsledky by mali byť presné. Rozdiel je len v časovom posune ráno, v prípade kortizolu z moča - trvá to, kým sa metabolizuje a vyplaví z tela.

Zdravím,

Snažim se jíst zdravě. Zkoušel jsem nizkosachar. Stravu. Potom jen ovoce zelenina+ zeleninove stavy. 2 hodiny pred spankem uz nejim. Jsem ektomorf stihle postavy bez břicha s minimem tuku. Kazdopadne jeste před 5 lety jsem važil 90kg cvičil a s vahou jsem nemel sebemensi problem. Ted mam 65kg na 184cm. Myslím si ze mi poklesne cukr a probudi me.prival adrenalinu. Diky za reakci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2021 9:40 am 
Offline

Registrován: ned úno 19, 2017 9:39 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Ty hodnoty ze slin jsou opravdu hodně nízko s tím že ukazují na pravděpodobné zamoření střeva nějakou drobnou verbeží která začíná svoje rejdy v odpoledních hodinách a vyčerpává kortizol v nočních hodinách. Pokud ten stav není schopna přetlačit ani suplementace adrenal cortexu v uvedené dávce, což je celkem divné asi bych vyzkoušel zvláště pokud není stolice v ideální formě odmoření střeva od malých šmejdů. Začít se dá obyčejným Endiaronem v dávkování které jsem zde již mnohokrát popisoval a vyzkoušel bych i vyšší dávky vitamínu B1 cca gram denně s tím že si k tomu musíte vzít ještě tabletku nějakého B komplexu aby nedošlo k vytlačení některého z ostatních béček. B1 velice dobře reguluje hladiny cukru a psychiku tedy by vám to mohlo pomoci. U těch lékařských testů kortizolu z krve je docela problém hodina jejich provedení to se podívejte na jaké časy odběru jsou nastaveny referenční meze a pokud nebyl odběr dělán ve správnou dobu jde o klamný výsledek.

Dekuji za radu.

Endiaron s b1 nyní zkouším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte zář 21, 2021 1:50 pm 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 67
Přeji dobrý den,

měl bych dotaz. Chtěl bych starší paní udělat test kortizolu ze slin. Cca 10 let užívá Letrox na štítnou žlázu, který obsahuje hormon štítné žlázy levothyroxin, který nahrazuje nedostatek levothyroxinu produkovaného přirozeně štítnou žlázou. Mohu test kortizolu ze slin udělat při současném užívání tohoto léku, nebo budou výsledky "zmanipulovány"?

Děkuji moc předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte zář 21, 2021 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Přeji dobrý den,

měl bych dotaz. Chtěl bych starší paní udělat test kortizolu ze slin. Cca 10 let užívá Letrox na štítnou žlázu, který obsahuje hormon štítné žlázy levothyroxin, který nahrazuje nedostatek levothyroxinu produkovaného přirozeně štítnou žlázou. Mohu test kortizolu ze slin udělat při současném užívání tohoto léku, nebo budou výsledky "zmanipulovány"?

Děkuji moc předem za odpověď.

Předpokládám že by v tom neměl být problém, nicméně tam vám asi nebude stačit udělat pouze kortizol protože pokud bude špatný nebudete vědět proč je špatný, je potřeba udělat plný rozsah testů aby se z toho dalo vyčíst vše podstatné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2021 9:19 am 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 67
Jarda píše:
Předpokládám že by v tom neměl být problém, nicméně tam vám asi nebude stačit udělat pouze kortizol protože pokud bude špatný nebudete vědět proč je špatný, je potřeba udělat plný rozsah testů aby se z toho dalo vyčíst vše podstatné.

Dobrý den pane Jardo, díky za odpověď.
Mohu poprosit o soupis, jaké všechny hodnoty by byly třeba zjistit a vyhodnotit, aby se dal udělat nějaký relevantní závěr? Paní 70 let byl nyní zjištěn Adenom kůry nadledvin, a již dříve (cca 10 let dozadu) snížená produkce hormonu štítné žlázy levothyroxinu. Zde http://www.zdravi-az.cz/Test_kortizolu_ze_slin.php máte krom Kortizolu dále hodnotu DHEAS a dále Progesteron, Testosteron, Estradiol, Amyláza. Bude toto stačit k vyhodnocení stavu a popř. i určení příčiny stavu?

Dále jsem se u Vás dočetl, že např. Candida umí pěkně rozhodit nadledviny a štítnou, plyvací test dopadl myslím pozitivně. Které další šmejdíly je ještě dobré otestovat?

Děkuji moc předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2021 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Dobrý den pane Jardo, díky za odpověď.
Mohu poprosit o soupis, jaké všechny hodnoty by byly třeba zjistit a vyhodnotit, aby se dal udělat nějaký relevantní závěr? Paní 70 let byl nyní zjištěn Adenom kůry nadledvin, a již dříve (cca 10 let dozadu) snížená produkce hormonu štítné žlázy levothyroxinu. Zde http://www.zdravi-az.cz/Test_kortizolu_ze_slin.php máte krom Kortizolu dále hodnotu DHEAS a dále Progesteron, Testosteron, Estradiol, Amyláza. Bude toto stačit k vyhodnocení stavu a popř. i určení příčiny stavu?

Dále jsem se u Vás dočetl, že např. Candida umí pěkně rozhodit nadledviny a štítnou, plyvací test dopadl myslím pozitivně. Které další šmejdíly je ještě dobré otestovat?

Děkuji moc předem za odpověď.

Záleží zda se v noci budí nebo ne, tedy pokud ano výchozí kortizol 5 vzorků, pokud se nebudí výchozí kortizol 4 vzorky, pak 4 vzorky DHEAS, progesteron, estradiol, a pokud jí dělá problém trávit obilí pak i amyláza opět 4 vzorky. Určitě bych řešil hladiny mědi a železa, ale až podle toho co vyjde u těch hormonů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2021 10:30 am 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 67
Jarda píše:
Záleží zda se v noci budí nebo ne, tedy pokud ano výchozí kortizol 5 vzorků, pokud se nebudí výchozí kortizol 4 vzorky, pak 4 vzorky DHEAS, progesteron, estradiol, a pokud jí dělá problém trávit obilí pak i amyláza opět 4 vzorky. Určitě bych řešil hladiny mědi a železa, ale až podle toho co vyjde u těch hormonů.

V noci se budí, takže kortizol 5 vzorků. jdu to naklikat \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2022 12:24 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den,

mám potvrzenou andrenální únavu testy ze slin. Začal jsem suplementovat (progesteron, adrenal cortex) a upravil výživu + životní styl.
Mám dvě otázky:

1) po jaké době je vhodné udělat znovu testy ze slin?
2) jak dlouho před testem vysadit doplňky, aby neovlivnily výsledky testu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2022 4:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Dobrý den,

mám potvrzenou andrenální únavu testy ze slin. Začal jsem suplementovat (progesteron, adrenal cortex) a upravil výživu + životní styl.
Mám dvě otázky:

1) po jaké době je vhodné udělat znovu testy ze slin?
2) jak dlouho před testem vysadit doplňky, aby neovlivnily výsledky testu?

1) Většinou nejdříve za dva až tři měsíce.
2) Osobně bych nic nevysazoval a změřil stav tak jak je se suplementy. Pokud přeci jen budete chtít znát jak si stojíte zcela bez suplementů je potřeba brát v potaz že po vysazení například progesteron udrží tělo zhruba měsíc a u ostatních hormonů jde o podobný čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2023 8:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
indiga píše:
3. Ak človek užíva antidepresíva, nebudú mať testy na hladiny kortizolu zo slín výpovednú hodnotu(uvedené tu, ak som to dobre pochopila),je zbytočné si ich robiť?
4. Antidepresíva znižujú kortizol?

3) Endokrinológ vám potvrdí, že pred meraním kortizolu je nutné vysadiť AD na 3 dni - takže predpokladám, že aj rôzny byliny a suplementy typu ashwaganda ap. je nutné dočasne vysadiť..
4) SSRI majú vplyv na serotonín ~ zjednodušene povedané je to antagonista negatívnych emócií a teda vhodné pre úzkostné poruchy ap.
SNRI ~ serotonín a noradrenalín ~ SSRI + znižujú symptómy chronickej únavy
NDRI ~ dopamín a noradrenalín ~ podporujú pozitívne emócie; tlmia ADHD symptómy

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát kvě 12, 2023 11:29 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím vás, chtěla bych si nechat udělat ten zátěžový test kortizolu, jenže tady u nás se snad nikde nedělá a doktoři jsou tady hrozně příjemní. Nevíte, jestli má cenu si nechat udělat ten kortizol z moči? Ten se tady aspoň dělá. Je to nějaký 24 hodinový test, ale jestli se z toho zjistí nadledvinová únava, to nevím. Hlavně doktoři mi nechtějí udělat ten zátěžový test kortizolu, protože v krvi mám kortizol ok. Ze slin ho mám snížený, ale to doktory nezajímá. Tak já už fakt nevím, jestli ten stres fakt není jen v mojí hlavě. Prý jsem zdravá, když mám kortizol v krvi ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob kvě 13, 2023 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Prosím vás, chtěla bych si nechat udělat ten zátěžový test kortizolu, jenže tady u nás se snad nikde nedělá a doktoři jsou tady hrozně příjemní. Nevíte, jestli má cenu si nechat udělat ten kortizol z moči? Ten se tady aspoň dělá. Je to nějaký 24 hodinový test, ale jestli se z toho zjistí nadledvinová únava, to nevím. Hlavně doktoři mi nechtějí udělat ten zátěžový test kortizolu, protože v krvi mám kortizol ok. Ze slin ho mám snížený, ale to doktory nezajímá. Tak já už fakt nevím, jestli ten stres fakt není jen v mojí hlavě. Prý jsem zdravá, když mám kortizol v krvi ok.

Výraz zdravá je silně zavádějící v takovém stavu aby mu neprosto vše fungovalo bezchybně není snad nikdo. Ten test co požadujete není běžná záležitost a většinou se provádí na specializovaných pracovištích tedy se ani nedivím že vám ho nechtějí udělat nebo spíše nemohou. Stres se dá startovat mnoha způsoby a asi jediné co bych jako příčinu skoro vynechal je právě ta hlava. V naprosté většině případů jde o nějakou intoxikaci nebo doprovodný projev zánětlivého procesu a hlava je až sekundární záležitost tedy důsledek nikoliv příčina. Pak je s velkým otazníkem co vlastně zjistíte protože i pokud test bude v pořádku pouze víte že nadledvinky si dovedou s tou neznámou příčinou zatím poradit a pokud nebude výsledek v pořádku tak zjistíte že si s tím nadledvinky již poradit nedovedou, ale proč tomu tak je se nedozvíte ani v jednom případě tedy proč by jste to vlastně zkoumala. U hormonů vždy doporučuji vidět všechny hormony najednou jinak vlastně nezjistíte skoro nic a u testu kortizolu jde zase pouze o koncový stav který vám v zásadě nic neřekne pokud neznáte stav ostatních hormonů hlavně DHEAS a progesteronu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz