Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2021 4:06 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
játra játra játra, zajímavý téma. chci se zeptat: 1) můžou zanesený játra mít vliv na přibírání tuku? 2) pomáhají játra přes trávení tuků tvorbě testosteronu 3) které potraviny škodí játrům nejvíce (můj soukromý typ: fruktozový sirup - nepočítám alkohol \":)\" díky pane jardo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2022 9:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
[quote="bodhisutfa":aatkd6rc]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2022 10:39 pm 
Offline

Registrován: pon črc 25, 2016 4:30 pm
Příspěvky: 12
Zdravím vše,

chystám se na svoji první šanku, a následně bych chtěl provést očistu jater. Mám tedy otázku - v jakém časovém odstupu je vhodné oboje provádět (po sobě)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2022 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Martinigue píše:
Zdravím vše,

chystám se na svoji první šanku, a následně bych chtěl provést očistu jater. Mám tedy otázku - v jakém časovém odstupu je vhodné oboje provádět (po sobě)?

Tak to udělejte obráceně pokud se na to cítíte, to už se zde probíralo, prostě očistu jater ráno zakončíte průplachem střeva, což jde velice snadno. Jinak bych dal odstup minimálně týden a ideálně 14 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2022 2:49 pm 
Offline

Registrován: pon črc 25, 2016 4:30 pm
Příspěvky: 12
Díky za návrh, budu se jím řídit. Ještě mám jeden dotaz do fóra - zdá se že máte všichni praktikující skvělý přehled o tom, kolik a čeho jste přesně vyprodukovali \":)\"; jaký způsob zachycení / zachytávání se vám osvědčil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2022 2:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Martinigue píše:
Díky za návrh, budu se jím řídit. Ještě mám jeden dotaz do fóra - zdá se že máte všichni praktikující skvělý přehled o tom, kolik a čeho jste přesně vyprodukovali \":)\"; jaký způsob zachycení / zachytávání se vám osvědčil?

Jaterní konkrementy nejsou jako kámen který sedne ke dnu, ale plavou na hladině, tedy nejsnazší je posbírat je starým cedníkem. Pokud nejste štítivý a nevadí vám přímé hrabání se rukou v záchodové míse jdou vybrat i přímo. Při nasazení tenkostěnné pracovní pryžové rukavice bych v tom problém rozhodně neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2022 3:08 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím ,to my tady chcete nabulíkovat, že fruktóza poškozuje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2022 5:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
[quote="Tony210":1p245he8]Zdravím ,to my tady chcete nabulíkovat, že fruktóza poškozuje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2022 5:25 pm 
Offline

Registrován: pon črc 25, 2016 4:30 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Jaterní konkrementy nejsou jako kámen který sedne ke dnu, ale plavou na hladině, tedy nejsnazší je posbírat je starým cedníkem. Pokud nejste štítivý a nevadí vám přímé hrabání se rukou v záchodové míse jdou vybrat i přímo. Při nasazení tenkostěnné pracovní pryžové rukavice bych v tom problém rozhodně neviděl.

Pozoruhodné - jako člověka bez dosavadní praxe v tomto, mne tahle eventualita ani nenapadla - automaticky jsem předpokládal že jde o "kaménky letící ke dnu". \":)\" Můj dotaz se tímto stává bezpředmětný a já velice děkuji za objasnění! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2022 6:42 pm 
Offline

Registrován: pon črc 25, 2016 4:30 pm
Příspěvky: 12
A ještě jeden vyjasňující - v návodu k očistě se píše "60 ml Epsomské soli"; předpokládám že jde o 60 - gramů (sypké soli) ...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2022 2:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Martinigue píše:
A ještě jeden vyjasňující - v návodu k očistě se píše "60 ml Epsomské soli"; předpokládám že jde o 60 - gramů (sypké soli) ...?

To se zde již určitě řešilo tedy zopakuji, ta sůl má zhruba gram na mililitr tedy můžete jak vážit tak odměřit kuchyňskou odměrkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2022 6:38 pm 
Offline

Registrován: pon črc 25, 2016 4:30 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
To se zde již určitě řešilo tedy zopakuji, ta sůl má zhruba gram na mililitr tedy můžete jak vážit tak odměřit kuchyňskou odměrkou.

Díky za upřesnění!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2022 11:17 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
Zdravim, idem zajtra na ocistu po 12 rokoch, som zvedavy co vylezie, predtym som ich mal 8 a kamenov bolo hodne, no pri poslednych 2 uz iba piesok, tak uvidime co vude po 12 rokoch.. Ked mam den na ovoci bez tuku mozem sladit caje medom? Zvyknete jest aj nieco varene?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2022 11:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
Zdravim, idem zajtra na ocistu po 12 rokoch, som zvedavy co vylezie, predtym som ich mal 8 a kamenov bolo hodne, no pri poslednych 2 uz iba piesok, tak uvidime co vude po 12 rokoch.. Ked mam den na ovoci bez tuku mozem sladit caje medom? Zvyknete jest aj nieco varene?

Med by vadit neměl a vařené potraviny bez tuku také ne, základem je aby nedošlo k vyloučení žluče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2022 11:12 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
tak mam to zasebou, v noci o 3 som sa zobudil bolo mi velmi zle, oblial ma pot, vyvracal som sa a uz bolo ok, o 6 po tretej davke zacal prujem az do 9 ale ziadne kamene nevysli.. moze to znamenat ze ich nemam? predtym, tych 10-12r dozadu som ich spravil 8 a uz pri prvej islo docela dost..no posledne dve boli tiez prazdne..je mozne ze sa mi nevytvorili? som 20r vegetarian..pravidelne doplnam horcik a ine mineraly..plus syrna patlanina.. mam skusit o 14dni znova?
moze tuto ocistu robit aj dojciaca matka?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz