Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: čtv lis 20, 2014 7:43 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
Dobrý deň.
Nikde neviem nájsť očistu sleziny. Neviete mi poradiť ako to urobiť?
dakujem.

Slezina a likvidácia mikróbov

Slezina odstraňuje z krvného obehu červené krvinky vyprodukované kostnou dreňou a ktoré sú z rôznych dôvodov unavené. Podieľa sa aj na likvidácii mikroorganizmov, ktoré prenikli do tela za pomoci fagocytov a lymfocitov. Slezinu voláme aj filtrom lymfy a ak je z nejakých dôvodov preťažená, prejavuje sa to oslabeným imunitným systémom, stratou krvného farbiva a nedostatkom železa. Problémy so slezinou, ale aj pankreasom, signalizujú biele obláčiky na nechtoch, ako dôsledok vylučovania cukru a nedostatku minerálov v tele. Slezina vplýva aj činnosť pľúc, brucha, žalúdka, pečene, čriev, urogenitálneho systému a dolných končatín. Typickými prejavmi nedostatočnej činnosti sleziny sú anémia, modriny, bolesti jazyka, nutkanie na zvracanie po jedle, nadúvanie a grganie, cukrovka, prudké bolesti pod srdcom, zablokovanie vody v organizme, neschopnosť stabilného spánku, pocity chladu v končatinách, celková únava, vodnaté výtoky z nosa, krku, úst, potenie, alergia na potraviny. Psychickými prejavmi spojenými s nerovnováhou v slezine môžu byť prehnané starosti, zlá pamäť a vyjadrovanie, zmätené až ťažkopádne myslenie, tréma, dogmatizmus, nedôvera, prílišná starostlivosť a sebaľútosť, problémy s adaptáciou na prostredie, smútok a žiarlivosť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 12:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
janette píše:
Dobrý deň.
Nikde neviem nájsť očistu sleziny. Neviete mi poradiť ako to urobiť?
dakujem.

Slezina a likvidácia mikróbov

Slezina odstraňuje z krvného obehu červené krvinky vyprodukované kostnou dreňou a ktoré sú z rôznych dôvodov unavené. Podieľa sa aj na likvidácii mikroorganizmov, ktoré prenikli do tela za pomoci fagocytov a lymfocitov. Slezinu voláme aj filtrom lymfy a ak je z nejakých dôvodov preťažená, prejavuje sa to oslabeným imunitným systémom, stratou krvného farbiva a nedostatkom železa. Problémy so slezinou, ale aj pankreasom, signalizujú biele obláčiky na nechtoch, ako dôsledok vylučovania cukru a nedostatku minerálov v tele. Slezina vplýva aj činnosť pľúc, brucha, žalúdka, pečene, čriev, urogenitálneho systému a dolných končatín. Typickými prejavmi nedostatočnej činnosti sleziny sú anémia, modriny, bolesti jazyka, nutkanie na zvracanie po jedle, nadúvanie a grganie, cukrovka, prudké bolesti pod srdcom, zablokovanie vody v organizme, neschopnosť stabilného spánku, pocity chladu v končatinách, celková únava, vodnaté výtoky z nosa, krku, úst, potenie, alergia na potraviny. Psychickými prejavmi spojenými s nerovnováhou v slezine môžu byť prehnané starosti, zlá pamäť a vyjadrovanie, zmätené až ťažkopádne myslenie, tréma, dogmatizmus, nedôvera, prílišná starostlivosť a sebaľútosť, problémy s adaptáciou na prostredie, smútok a žiarlivosť.

Na tuto otázku nedovedu odpovědět, nikdy jsem se přímo s nějakým konkrétním postupem na očistu sleziny nesetkal, ale netvrdím že nemůže existovat. Většinou se stav sleziny řeší úpravou stravy, odstraňováním nadměrné vlhkosti sleziny a aplikací některých bylin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 10:09 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
Ak viete o nejakých bylinkach, prosím vás, napíšte ich.
dakujem velmi pekne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2015 11:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
janette píše:
Ak viete o nejakých bylinkach, prosím vás, napíšte ich.
dakujem velmi pekne.

Příznivě působí z bylin a koření černá ředkev, petržel, celer, zázvor, skořice, muškátový oříšek, kardamon, ženšen, měsíček, kopřiva, pampeliška, svízel a řebříček. Seznam by asi mohl být mnohem širší, ale nejsem bylinář, všechno neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: čtv říj 19, 2017 4:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 03, 2015 12:57 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den,

omlouvám se že otvírám staré téma, ale rád bych se dozvěděl jaká úprava jídelníčku je nejlepší. Jsem Vegetarián. Poslední dobu jsem se nešetřil a jedl hodně mléčné výrobky. Ted už je nemohu ani vidět.

Jím pravidelně s ohledem na denní hodinu, pracuji na 3 směny a nevím už co by. Změny příjmám lehce a dokážu mít pevnou vůli
Doktor mi řekl ať omezím zeleninu a ovoce , čaje a kávu. slezina měla lehce nad normální velikost. Takže jsem z toho jelen...
Vy tu píšete o bylinkách kterým bych věřil, ale slezina mě trápí už dost dlouho a chtěl bych stím něco udělat. Na jaře toho roku jsem měl velké nechutenství k jídlu s pocitem hladu, což u mě není zvykem Nemohl jsem snít nic aniž by mi neblo zle, ale nezvracel jsem. Po nějaké době to přešlo.

předem děkuji za informace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: čtv říj 19, 2017 5:45 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
mku-michal píše:
Jsem Vegetarián. Poslední dobu jsem se nešetřil a jedl hodně mléčné výrobky. Ted už je nemohu ani vidět.

A samozrejme určite pasterizované.... Vidíš, keby si bol rozumnejší, ako hlavný zdroj živočíšnej bielkoviny by si konzumoval mäso, ryby. Zmena je život, skús to.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: sob říj 21, 2017 2:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mku-michal píše:
Dobrý den,

omlouvám se že otvírám staré téma, ale rád bych se dozvěděl jaká úprava jídelníčku je nejlepší. Jsem Vegetarián. Poslední dobu jsem se nešetřil a jedl hodně mléčné výrobky. Ted už je nemohu ani vidět.

Jím pravidelně s ohledem na denní hodinu, pracuji na 3 směny a nevím už co by. Změny příjmám lehce a dokážu mít pevnou vůli
Doktor mi řekl ať omezím zeleninu a ovoce , čaje a kávu. slezina měla lehce nad normální velikost. Takže jsem z toho jelen...
Vy tu píšete o bylinkách kterým bych věřil, ale slezina mě trápí už dost dlouho a chtěl bych stím něco udělat. Na jaře toho roku jsem měl velké nechutenství k jídlu s pocitem hladu, což u mě není zvykem Nemohl jsem snít nic aniž by mi neblo zle, ale nezvracel jsem. Po nějaké době to přešlo.

předem děkuji za informace

Tak vegetariánství nemusí být ideál pro každého, ale hlavní problém vidím v tom rozhozeném biorytmu. Podle mě je i dvousměnný pracovní výkon sebevražedné počínání, natož třísměnný. Možná by jste si v zájmu svého zdraví měl udělat test kdy odjedete na 14 dní někam do klidu, budete chodit spát pravidelně jak zaleze slunce, prostě jak se říká se slepicemi a uvidíte. Pokud bude rozdíl v potížích jasně patrný nepřemýšlel bych nad ničím jiným něž nad tím jak začít žít normálně a do toho vícesměnný pracovní výkon nelze aplikovat, ten je vždy nenormální. Samotná změna stravy zdaleka nemá ten terapeutický účinek jako normální život, který zde žije absolutně minoritní část obyvatelstva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: pon říj 23, 2017 2:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 03, 2015 12:57 pm
Příspěvky: 14
vegetarianství vedu už asi 4 roky a nemám problém. Spíše lidé mají problém semnou jako, že jsem nenormální, viz. přízpěvek od jednorázového nicku. Nejím maso ze svých osobních zkušeností, etických důvodů a z přenosů energií smrti zaryté do DNA každého kdo jí maso. Nechci se tady zbytečně rozepisovat...je to na dlouho a jednoduchý člověk nemá šanci pochopit....
Výrobky mléčného původu byly především čerstvé sýry a tvaroh s kombinací zdravého tmavého pečiva.
Není vegetarián jako vegetarián. Znám lidi co se jimi stali z hecu a nezvládli to protože je potřeba hodně znalostí...

Pane Zajíčku, směnný provoz mi nikdy nedělal problém.. je mi 28
Vím, že každá potravina reaguje na organismus nějakým způsobem. Každý den pozoruji kombinace a jejich odraz na tělo, mysl. Většinou jím dle svého jídleníčku. Maso mi opravdu nedělá dobře po něm se cítím plně, spomaleně až unaveně a po jakém koliv zeleninovém jídle, ořechách či semen jsem spíše energický. Cvičím vlastním tělem, plavu, jezdím na kole atp. dodržuji intervaly mezi jídly a na noc moc nejím spíše polévku nebo ovoce.

Na doktory házím bačkoru. koupil jsem si ženšen a slezina už jako by nebyla \":)\" chystám se na očistu néti a střev


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 10:09 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
"Prenos energii smrti zarytych do DNA po konzumacii mäsa"...
Vela inteligencie si teda nepobral.... Mozno tak intelektu. Ale ten je viac na skodu, nez na osoh.
Nemas dostatocne IQ, kamarat... Na podstatnej väcsine uzemi sveta v prirode NEPREZIJES bez konzumacie mäsa. Myslis, ze je priroda tak zvratena, aby takto ublizovala cloveku, ze by mu umoznila na väcsine uzemia prirody sveta prezit len na mäse a zivocisnom tuku (teraz nemyslim maslo, ani tuk vo vajickach) ??? ... Nie, zvratene je tvoje zmyslanie... Ty si sa proste dobrovolne rozhodol popierat nepopieratelne fakty... Az take nafuknute mas EGO.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 9:53 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
JednorazovyNICK píše:
"
Vela inteligencie si teda nepobral.... Mozno tak intelektu. Ale ten je viac na skodu, nez na osoh.
Nemas dostatocne IQ, kamarat... ... Az take nafuknute mas EGO.

Prepáč, ale nedá mi.... prečo hodnotíš niekoho ego, dokonca IQ len preto, že má iný názor ako ty?

Ty sa tiež vyznačuješ extrémnymi hláškami a ešte ti nikto nenapísal, že si zakomplexovaný sebec, ktorý sa bojí zodpovednosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 10:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
asi tak, to s tim egem pise ten pravy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: stř říj 25, 2017 2:45 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Radsej nadute EGO u cloveka ktory sa v danej tematike nemyli, nez nadute EGO cloveka, ktory sa v danej tematike myli.

Tamariska, to ze u teba funguju pudy viac nez u mna, to je jedna vec...a zaroven aj vec druha \</div

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista sleziny
PříspěvekNapsal: sob říj 28, 2017 3:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mku-michal píše:
vegetarianství vedu už asi 4 roky a nemám problém. Spíše lidé mají problém semnou jako, že jsem nenormální, viz. přízpěvek od jednorázového nicku. Nejím maso ze svých osobních zkušeností, etických důvodů a z přenosů energií smrti zaryté do DNA každého kdo jí maso. Nechci se tady zbytečně rozepisovat...je to na dlouho a jednoduchý člověk nemá šanci pochopit....
Výrobky mléčného původu byly především čerstvé sýry a tvaroh s kombinací zdravého tmavého pečiva.
Není vegetarián jako vegetarián. Znám lidi co se jimi stali z hecu a nezvládli to protože je potřeba hodně znalostí...

Pane Zajíčku, směnný provoz mi nikdy nedělal problém.. je mi 28
Vím, že každá potravina reaguje na organismus nějakým způsobem. Každý den pozoruji kombinace a jejich odraz na tělo, mysl. Většinou jím dle svého jídleníčku. Maso mi opravdu nedělá dobře po něm se cítím plně, spomaleně až unaveně a po jakém koliv zeleninovém jídle, ořechách či semen jsem spíše energický. Cvičím vlastním tělem, plavu, jezdím na kole atp. dodržuji intervaly mezi jídly a na noc moc nejím spíše polévku nebo ovoce.

Na doktory házím bačkoru. koupil jsem si ženšen a slezina už jako by nebyla \":)\" chystám se na očistu néti a střev

Tak vegetariánství jistě má své mouchy stejně jako velká konzumace masa, jde o to co o tom daný člověk ví a hlídat si parametry krve zda si tím prospívá, nebo škodí. Pokud jde o ten směnný provoz, tak to že vám to zdánlivě nevadí nyní není nic co by potvrzovalo že to nevadí, na to jste příliš mladý aby šlo něco takového vyhodnotit, nicméně z pohledu logiky jde o něco co rozhodně není přirozené a dlouhodobé nedodržování biorytmů se pokud vím zatím vymstilo každému.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz