Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2023 2:05 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím dělal jsem teď očistu jater po dlouhý době a vyšli ze mě asi 2 mm až 3 mm kamínky bylo jich asi 10. Měli zelenou barvu.
Tak jsem je vyndal, A prozkoumal ,rozmáčknoul jsem je a uvnitř byla ta Vypitá emulze olivový olej a citrus, Obalený zelenou hmotou i to po ní vonělo a v te chvíli jsem pochopil že tyhle ty kameny se opravdu tvoří ve střevech a že to není z jater.
Ale tím netvrdím že ta očista nefunguje ,dají se tak určitě odstranit kameny ze Žlučníku potvrzené ultrazvukem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2023 9:50 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
Dnes jsem nabyl novou zkušenost, která sice nijak více neosvětluje složení jaterních kamenů, ale jde o hodně zajímavou zkušenost tedy ji sem písnu. Trochu experimentuji se složením stravy a jedu teď dost svéráznou dietu kterou již držím nějakou dobu. Prostě jede se šest dní keto s minimem sacharidů a sedmý den zase skoro jenom sacharidy. V neděli mívám sacharidový a masový den kdy je trochu problém nacpat do sebe tu nálož potřebných kalorií bez podílu tuku, jde o ohromné množství jídla. Konkrétně ráno 900 g vařené pohanky k tomu 350 g vařených fazolek 10 g oliváče a 150 g kimchi, dále na oběd 600 g vařených brambor a 150 g krůtího masa a večer zase 600 g vařená pohanka, 300 g vařeného květáku a 10 g oliváče. Dnes ráno jsem dal klystýr protože ty sacharidy sice dávám jednou týdně kvůli dobré funkci jater, ale střevu se moc nelíbí tak abych ho zbytečně netrápil. Posnídal jsem 350 g vařených fazolek, jedny sardinky 125 g v olivovém oleji 130 g oliváče a 150 g kimchi, což je sice relativně malý objem jídla, ale kalorická nálož obrovská. Zhruba kolem jedné odpoledne jsem cítil diskomfort ve střevě tedy jsem si řekl že dám ještě klystýr, ať ty sacharidy kompletně odstraním a po pohledu do záchoda jsem docela čuměl na relativně bohatou předštědrovečerní nadílku drahých jaterních kamenů. Chvilku jsem to moc nechápal, nic neprobíhalo v duchu jaterní očisty a stejně k ní došlo. V neděli to sacharidové přežírání rozhodně nepřipomínalo doporučovanou lehkou stravu před jaterkou ani pokus o uvidění prasátka večer to jedině že bych se večer díval do zrcadla tak bych ho asi viděl. Zcela bez tuku ten den také nebyl, tedy by se teoreticky neměla ani nakumulovat žluč potřebná k vypuzení kamínků. Ten druhý den nebyl nijak výjimečný z pohledu té ranní dávky tuku, takové dávky tuku prostě jím ve dnech kdy nejím žádné sacharidy. Tělo je tedy na tu ranní olejovou nálož naučené a nikdy mě to nedělalo problém. Tedy jediný rozdíl proti jiným dnům byl ten klystýr ráno který vyvolal potřebu toho druhého klystýru. Vykladačům zmýdelnění oliváče epsomkou bych pro jistotu podotkl že tu jsem pochopitelně pro zpestření jídelníčku nebral, nebyl sebemenší důvod. Jediné co mě napadá je že se prostě tělo operativně rozhodlo v momentě kdy zjistilo že se toho svinstva může rychle zbavit, protože první klystýr uvolnil cestu, tak to prostě samo od sebe vyhodilo a řeklo si o ten druhý výplach, aby nedocházelo ke zpětnému vstřebávání. Každopádně tato zkušenost mě zase trochu otevřela obzor možností a situací ve kterých mohou jaterní kameny z těla odcházet a řeknu na rovinu že mě to hodně překvapilo.

Tak tohle určitě nejsou jaterní kameny tohle to se dělá ve střevech v tom už mám úplně jasno.
Kdybyste měl tohle v játrech ,tak už jste dávno mrtvý a to říkám všem co si myslí ,že tyhle zelený ,hnědý, A jiný odstíny , mají v játrech je to hovadina.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2023 5:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Tony210 píše:
Ale tím netvrdím že ta očista nefunguje ,dají se tak určitě odstranit kameny ze Žlučníku potvrzené ultrazvukem.

Podľa mňa je táto metóda bullshit. Žlčníkové kamene do veľkosti 1,5 cm spoľahlivo odstránite 1) konzumáciou tuku 2) pomocou žlčových solí (bežne dostupný suplement), ktoré šutre rozložia na menšie a 3) tiež pomáha masáž žlčníka (v pravej časti pod rebrom). Tvorba kameňov je samozrejme multifaktoriálna záležitosť (tak ako pri všetkom komplexnom), ale jednou z príčin je neschopnosť plne stiahnuť žlčník - sluggish gallbladder (lenivý žlčník). V tom prípade dočasne pomáha masáž po mastnom jedle (ja napr. vyslovene cítim úľavu a lepšie potom trávim) a dlhodobo je potrebné vyriešiť, prečo je hladké svalstvo disfunkčné (deštrukcia myelínu na nervových spojeniach ap)..

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2023 1:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Tak tohle určitě nejsou jaterní kameny tohle to se dělá ve střevech v tom už mám úplně jasno.
Kdybyste měl tohle v játrech ,tak už jste dávno mrtvý a to říkám všem co si myslí ,že tyhle zelený ,hnědý, A jiný odstíny , mají v játrech je to hovadina.

Jednu věc vám závidím a to je ta že máte okamžitě ve všem jasno. Tato schopnost je dána dvěma skupinám lidí a to géniům nebo blbcům, rozhodně ji nemají lidé obecně, jde o výjimečnou schopnost a její nedostatek je kompenzován přemýšlením a dlouhodobým studiem. Sám tuto schopnost nemám tedy ji musím kompenzovat a nad problémy se zamýšlet tedy zde je moje zamyšlení nad tímto problémem https://www.zdravi-az.com/Dalsi_druhy_ocisty02.php .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2023 1:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Podľa mňa je táto metóda bullshit. Žlčníkové kamene do veľkosti 1,5 cm spoľahlivo odstránite 1) konzumáciou tuku 2) pomocou žlčových solí (bežne dostupný suplement), ktoré šutre rozložia na menšie a 3) tiež pomáha masáž žlčníka (v pravej časti pod rebrom). Tvorba kameňov je samozrejme multifaktoriálna záležitosť (tak ako pri všetkom komplexnom), ale jednou z príčin je neschopnosť plne stiahnuť žlčník - sluggish gallbladder (lenivý žlčník). V tom prípade dočasne pomáha masáž po mastnom jedle (ja napr. vyslovene cítim úľavu a lepšie potom trávim) a dlhodobo je potrebné vyriešiť, prečo je hladké svalstvo disfunkčné (deštrukcia myelínu na nervových spojeniach ap)..

V zásadě bych i souhlasil, jde opravdu o více příčinovou problematiku nicméně v naprosté většině případů je za tím stres a špatná strava. Tlakové řešení této disfunkce funguje opravdu dobře a pokud je prováděno pravidelně má slušné výsledky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2023 5:06 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
Jednu věc vám závidím a to je ta že máte okamžitě ve všem jasno. Tato schopnost je dána dvěma skupinám lidí a to géniům nebo blbcům, rozhodně ji nemají lidé obecně, jde o výjimečnou schopnost a její nedostatek je kompenzován přemýšlením a dlouhodobým studiem. Sám tuto schopnost nemám tedy ji musím kompenzovat a nad problémy se zamýšlet tedy zde je moje zamyšlení nad tímto problémem https://www.zdravi-az.com/Dalsi_druhy_ocisty02.php .

vím co jsem viděl a vlastní oči jsou vlastní oči.
Neříkám že je očista špatná je to velice dobrá věc a vždycky se mi velice uleví, po ní.
Já vím stoprocentně že ty kameny se ve střevech vytvořit můžou.
Za blbce se nepovažuju ,ale někdy jednám impulzivně.
Doktorka na ultrazvuku která to dělá už 20 let mi říkala že se s ničím takovým nesetkala a že nic takovýho v játrech neviděla.
A když jse jí Řek, že ty kameny třeba ultrazvuk nevidí, Tak mi řekla že by to viděla , jinak by to nedělala.
Z toho mi vychází že se kameny v játrech běžně nevyskytují a vznikají jenom v průběhu očisty ,buď ve střevech a nebo možná i v játrech ale to si nejsem jistý.
Do jater si nevidím, A telefon na ústřednu do jater nemám ,že bych tam brnknul. :)
Ale jak jste říkal každý ať si udělá svůj názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2023 11:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
The FIRST Sign of Gallstones over 80% of the Time
https://www.youtube.com/watch?v=rHTsJmiIx9M

Gallbladder FLUSH Using Acupressure
https://www.youtube.com/watch?v=qAycloYO4KE

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2023 6:41 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jardo a to vás někdy nenapadlo ,že ten blbec jste třeba vy.
A ani o tom nevíte a třeba vám to ani nikdy nedojde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2023 8:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Tony210 píše:
ten blbec jste třeba vy.

Ale no, keep calm.. :D Btw. nadávať do blbcov je výsada nášho maskota z Košíc, ktorý si tým samo-lieči svoje zhubné ego :roll:.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2023 11:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Jardo a to vás někdy nenapadlo ,že ten blbec jste třeba vy.
A ani o tom nevíte a třeba vám to ani nikdy nedojde.

Děkuji za uznání, budu o tom přemýšlet. Nakonec i rodina mě celá léta říká že jsem blbej pokud něco v takovém rozsahu dělám pro lidi zdarma, možná mě to konečně dojde a budu taky lidi dojit protože tak je to vlastně správně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 18, 2023 11:13 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
To jako nikdy nikdo neměl ve žlučníku zjištěné kameny a po očistě nešel znovu na ultrazvuk, jestli tam jsou anebo ne? Jednoduché. ověření ne?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 18, 2023 12:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
To jako nikdy nikdo neměl ve žlučníku zjištěné kameny a po očistě nešel znovu na ultrazvuk, jestli tam jsou anebo ne? Jednoduché. ověření ne?

To ani ne, protože se bavíme o více druzích konkrementů s tím že ty voskovité sono nevidí a vidí jen ty tvrdé kde je již nahromaděn i vápník. Většinou odcházejí ty voskovité konkrementy a naopak ty tvrdé se musejí rozdrobit případně zcela rozpustit hořčíkem a zvýšeným tokem žluče. V zásadě jakékoliv konkrementy se tvoří především z důvodu nízkého toku žluče a zvýšením toku žluče je zase rozpouštíte. Stav bych přirovnal ke tvorbě krápníků kdy na kámen kape voda s vysokým obsahem minerálií v zásadě jde o nasycený roztok a tím dochází k narůstání materiálu. Pokud na stejné místo začnete kapat vodu s nízkou nebo žádnou mineralizací zase začne docházet k odmývání již vzniklé hmoty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 20, 2023 9:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
kov píše:
To jako nikdy nikdo neměl ve žlučníku zjištěné kameny a po očistě nešel znovu na ultrazvuk, jestli tam jsou anebo ne? Jednoduché. ověření ne?

mozna bych mohl o ultrazvuk pozadat a overit.. mel jsem dva cca centimetrove potvrzene pred cca sesti lety + nejaky pisek. parkrat do roka hezky bolestivy zlucnikovy zachvat.. pri tom poslednim kdyz uz byla bolest velika najednou jak kdyz luskne prsty a bolest zmizela (ze by vysel kamen?) od te doby se zachvat neopakoval. posledni zachvat tak byl cca dva roky zpatky. pocitove se zlepsilo traveni a pocit "ucpanosti" - sice nemuzu snist "celou kachnu na posezeni a zapit ji vypecenym tukem" jako ve dvaceti ale muzu ji snist ctvrtku a klidne se toho kachniho tuku napit a jeste mi je potom dobre, coz je asi primerene veku.. u tech kamenu je potreba pocitat ze to je vsechno na mesice nebo i roky k reseni ale jsem rad ze jsem nebezel do nemocnice zlucnik vyndavat - i pres preventivni doporucovani lekaru...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 20, 2023 12:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
ash píše:
mozna bych mohl o ultrazvuk pozadat a overit.. mel jsem dva cca centimetrove potvrzene pred cca sesti lety + nejaky pisek. parkrat do roka hezky bolestivy zlucnikovy zachvat.. pri tom poslednim kdyz uz byla bolest velika najednou jak kdyz luskne prsty a bolest zmizela (ze by vysel kamen?) od te doby se zachvat neopakoval. posledni zachvat tak byl cca dva roky zpatky. pocitove se zlepsilo traveni a pocit "ucpanosti" - sice nemuzu snist "celou kachnu na posezeni a zapit ji vypecenym tukem" jako ve dvaceti ale muzu ji snist ctvrtku a klidne se toho kachniho tuku napit a jeste mi je potom dobre, coz je asi primerene veku.. u tech kamenu je potreba pocitat ze to je vsechno na mesice nebo i roky k reseni ale jsem rad ze jsem nebezel do nemocnice zlucnik vyndavat - i pres preventivni doporucovani lekaru...

Docela si dopřáváte, kachna plovoucí ve vlastním tuku je pro žlučníkáře hodně silná káva tedy asi ten žlučník zase v tak mizerném stavu mít nebudete. Jinak na kachně nevidím nic špatně, pro zdravé trávení jde o jednu z velice dobrých potravin.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz